Kategoriler
Genel

Youtube “Premium Lite” kapatıldı YouTube’un en ucuz reklamsız planı “Premium Lite” kapatıldı.

Türkiye’ye hiç gelmeyen abonelik yöntemi olan Premium Lite aboneliği kapatıldı. Youtube, Premium Lite aboneliğine benzer farklı sürümler üzerine çalıştıklarını belirterek Ekim ayında kapatılacağının duyurusunu yaptı.

Kategoriler
Kodlama

Youtube video ID almak JS JavaScript ile Youtube video ID’lerini almak için örnekler.

Sayfaya embed edilen veya tarayıcıda açık olan video veya shorts videosunun ID kodunu almak için JavaScript ile aşağıdaki örneği kullanabilirsiniz.

Kategoriler
Tech

YouTube için yapay zeka destekli dublaj özelliği YouTube, Aloud adlı yapay zeka tabanlı dublaj özelliğini duyurdu. Özellik şimdilik az sayıda içerik üreticisi tarafından test ediliyor.

YouTube, yapay zeka desteğiyle dublaj işlerine yeni boyut kazandırıyor. Yapay zeka alanında gelişmeleri yakından takip eden YouTube, bir süredir üzerine çalıştığı yeni dublaj özelliğini kullanıma sundu. Şirket, içerik oluşturucuların AI kullanarak videolarını diğer dillere otomatik olarak kopyalamasına yardımcı olacak yeni bir aracı test ediyor, ilk etapta sadece İngilizce’den İspanyolca ve Portekizce’ye dublaj yapıldığını ancak yakın zamanda daha fazla dil seçeneği sunulacağını belirtildi.

Kategoriler
Tech

Youtube Hikayeler kapanıyor 26 Haziran 2023 tarihinden itibaren yeni hikaye oluşturma seçeneği kullanılamayacak. 26 Haziran’da paylaşılan hikayeler, 7 gün sonra silinecek.

YouTube, kullanıcılar ve içerik üreticileri tarafından neredeyse unutulmuş olan “Hikâyeler / Stories” özelliğini sonlandırıyor, 26 Haziran tarihinde hikayeler özelliğini Youtube platformundan kaldıracak.

Kategoriler
Tech

YouTube 1080p Premium çözünürlük Youtube Premium’da yeni oynatma seçeneği, mobil kullanıcılar için daha yüksek bit hızı sunacak.

Youtube Premium sahibi olanlar için Youtube videolarında standart çözünürlüklerin yanında “1080p Premium” adında yeni bir çözünürlük/oynatma seçeneği sunulacak.

Kategoriler
Tech

Sosyal medya uygulamaları görsel boyutları Sosyal Medya görsel boyut spesifikasyonları 2023.

Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube, TikTok, WhatsApp ve Discord uygulamalarının görsel/video standart boyutlarını paylaştık.

Kategoriler
Tech

YouTube Music’e podcast eklendi Kai Chuk’un yaptığı açıklamaya göre YouTube Music’e yakında podcast geliyor.

YouTube’dan Kai Chuk, Brooklyn’de düzenlenen On Air Fest’te Hot Pod Summit sırasında podcast’lerin yakın gelecekte YouTube Music’e geleceğini resmen duyurdu.

Podcast ile ilgili çok fazla bilgi olmasa da bazı ayrıntılar var. Örneğin SquadCast.fm’den Arielle Nissenblatt’ın paylaştığı tweet’e göre, YouTube Music’te telefonun ekranı kilitliyken bile podcast dinlenebilecek.

Kategoriler
SEO

YouTube’un Bir Yılı, 2022 Youtube 2022 en popüler videolar ve içerik üreticileri. Youtube Trends 2022.

Youtube, Türkiye dahil 17 bölgede 2022 trendlerini açıkladı, bir bültenle gönderilen trendlerde; Trend videolar, En popüler Shorts videolar, Müzik videoları, En popüler içerik üreticileri yani Youtuberlar ve çıkış yakalayan youtuberlar yer alıyor.

Kategoriler
SEO

Yüzünüzü göstermeden Youtube’dan para kazanmak YÜZÜNÜ GÖSTERMEDEN YOUTUBE’DAN PARA KAZANMA - 22 KANAL FİKRİ isimli video ile ilgili yapay zeka notları.

Haluk Tatar’ın bugün gönderdiği “YÜZÜNÜ GÖSTERMEDEN YOUTUBE’DAN PARA KAZANMA – 22 KANAL FİKRİ” başlıklı videosu hoşuma gitti, gerçekten ilgi çekici bir video yapmış.

Kategoriler
Tech

YouTube Herkese Açık Kullanıcı Adları Herkese açık kullanıcı adları yakında geliyor.

YouTube, birçok kişiyi memnun edecek herkese açık kullanıcı adlarını duyurdu.

Kategoriler
Genel

Taylan Yıldız 8 Kasım İBB Meclis Taylan Yıldız’ın PayPal sorununu ve KYK’lı öğrencilerin ihtiyaçları hakkındaki 08.11.2021 tarihli İBB Meclis konuşması.

İyi Parti İBB meclis üyesi Dr. Taylan Yıldız’ın Youtube kanalını takip etmenizi öneririm, ilk defa bir siyasi beni direkt olarak ilgilendiren konularda konuşuyor, ben de şaşırıyorum ama umarım konuşmaya devam eder.

Kategoriler
SEO

Videolar için önemli anlar snippet Google Arama’da -Önemli Anlar Snippet-leri(Moments Snippets) nasıl etkinleştirilir? Google, arama sonuçlarında video içeriği için önemli anlar snippet’lerini etkinleştirmek için şema işaretlemenin nasıl kullanılacağını açıkladı.

Google, arama sonuçlarında video içeriği için önemli anlar snippet’lerini(Moments Snippets) etkinleştirmek için şema işaretlemenin nasıl kullanılacağını açıkladı. Google Arama’da önemli anlar snippet’lerini nasıl etkinleştireceğinizi öğrenmelisiniz. Bu, arama yapanların bir videonun ilgilendikleri belirli bir bölümüne atlamasına olanak tanır.

Kategoriler
Eğlence

Jahrein ve ekibi Twitch’i bırakıyor V

Jahrein(Ahmad Sonuç)’in geçen yıl kurduğu ekibi Rekkitz isimli yayıncı topluluğu bugün Twitch platformundan ayrılacaklarını açıkladı.

Kategoriler
Genel

Ağzına sağlık @nevsinmengu Nevşin Mengü’nün karanlık yönü, herkes ayağını denk alsın, hıyarlık hakkınızı başka yerlerde kullanın derim.

o kadar kibar sövmesi, beni benden aldı.

(bkz: evlen benimle)

Şaka bir yana Nevşin’in kim olduğunu, artalanı(bekgiraand)nı, uzun yıllardır hangi mesleği ne şekilde yaptığını vs. hiçbir şeyi bilmeden sırf gerçek haber yaptığı için saldıran organize bir güruh mevcut ve kendisi bir tık argo/küfür de ekleyerek güzelce tüm hıyarlara ilgili şahıs üzerinden örnek bir cevap vermiş. Anladığı dilden.

Kategoriler
Tech

YouTube video indirme özelliği YouTube yeni özelliği ile videoları tarayıcınızdan indirme imkanı sunuyor.

Youtube’ın mobil sürümünde hâlihazırda var olan video indirme özelliği masaüstü yani bilgisayardan tarayıcı ile Youtube’u kullanan kullanıcılara da açıldı(test aşamasında).