Kategoriler
Genel

YouTube Herkese Açık Kullanıcı Adları Herkese açık kullanıcı adları yakında geliyor.

YouTube, birçok kişiyi memnun edecek herkese açık kullanıcı adlarını duyurdu.

Kategoriler
Genel

Taylan Yıldız 8 Kasım İBB Meclis Taylan Yıldız'ın PayPal sorununu ve KYK'lı öğrencilerin ihtiyaçları hakkındaki 08.11.2021 tarihli İBB Meclis konuşması.

İyi Parti İBB meclis üyesi Dr. Taylan Yıldız’ın Youtube kanalını takip etmenizi öneririm, ilk defa bir siyasi beni direkt olarak ilgilendiren konularda konuşuyor, ben de şaşırıyorum ama umarım konuşmaya devam eder.

Kategoriler
SEO

Videolar için önemli anlar snippet Google Arama’da -Önemli Anlar Snippet-leri(Moments Snippets) nasıl etkinleştirilir? Google, arama sonuçlarında video içeriği için önemli anlar snippet’lerini etkinleştirmek için şema işaretlemenin nasıl kullanılacağını açıkladı.

Google, arama sonuçlarında video içeriği için önemli anlar snippet’lerini(Moments Snippets) etkinleştirmek için şema işaretlemenin nasıl kullanılacağını açıkladı. Google Arama’da önemli anlar snippet’lerini nasıl etkinleştireceğinizi öğrenmelisiniz. Bu, arama yapanların bir videonun ilgilendikleri belirli bir bölümüne atlamasına olanak tanır.

Kategoriler
Eğlence

Jahrein ve ekibi Twitch’i bırakıyor V

Jahrein(Ahmet Sonuç)’in geçen yıl kurduğu ekibi Rekkitz isimli yayıncı topluluğu bugün Twitch platformundan ayrılacaklarını açıkladı.

Kategoriler
Genel

Ağzına sağlık @nevsinmengu Nevşin Mengü'nün karanlık yönü, herkes ayağını denk alsın, hıyarlık hakkınızı başka yerlerde kullanın derim.

o kadar kibar sövmesi, beni benden aldı.

(bkz: evlen benimle)

Şaka bir yana Nevşin’in kim olduğunu, artalanı(bekgiraand)nı, uzun yıllardır hangi mesleği ne şekilde yaptığını vs. hiçbir şeyi bilmeden sırf gerçek haber yaptığı için saldıran organize bir güruh mevcut ve kendisi bir tık argo/küfür de ekleyerek güzelce tüm hıyarlara ilgili şahıs üzerinden örnek bir cevap vermiş. Anladığı dilden.

Kategoriler
Genel

YouTube video indirme özelliği YouTube yeni özelliği ile videoları tarayıcınızdan indirme imkanı sunuyor.

Youtube’ın mobil sürümünde hâlihazırda var olan video indirme özelliği masaüstü yani bilgisayardan tarayıcı ile Youtube’u kullanan kullanıcılara da açıldı(test aşamasında).

Kategoriler
SEO

Youtube arama sonuçlarında yeni geliştirmeler Youtube arama sonuçların video parçalarını göstermek gibi bir dizi başka değişiklik ile geliştiriliyor.

YouTube, platformdaki büyük miktarda içerik arasında aradığınızı bulmayı kolaylaştırmak için bazı yeni arama özelliklerini duyurdu. Bunlardan biri Youtube videolarındaki bölümleri(video chapters) de arma sonuçlarında göstermek.

Kategoriler
Eğlence

FluZ, hiç otantik olmayan içerikler Youtube kanalı önerisi: FluZ

İlker Canikligil abimizin FluTV’sinde birlikte çalıştığı genç arkadaşları için oluşturduğu paralel bir Youtube kanalı olan FluZ Youtube kanalını tavsiye ederim.

Kategoriler
Eğlence

Sapları Sıklaştıralım Sapları Sıklaştıralım - BaBaLa TV'de başlıyor.

Bana göre en iyi listemde de yer alan Oğuzhan Uğur’ın(Youtuber olarak) yönettiği BaBaLa TV isimli Youtube kanalında yeni bir program başlıyor, ismi; Sapları Sıklaştıralım.

Kategoriler
Genel

Youtube CLIPS/KLİP özelliği YouTube'a video kırpma özelliği geldi.

Kullanıcılar Youtube’da canlı yayınlarda ve diğer videolarda istenilen anları kırparak paylaşabilecekler. Özellik yeni ve şu an bazı videolarda denenebiliyor.

Kategoriler
SEO

YouTube SEO nasıl yapılır? Dünyanın en çok kullanılan 2. arama motoru Youtube için SEO rehberi.

Youtube bilindiği gibi Google’dan sonra dünyanın en büyük 2. arama motoru, insanlar Google’dan sonra en çok Youtube aramayı kullanıyor.

Kategoriler
Genel

14 Aralık Google kesintisi hakkında 14 Aralık günü Google'a bağlı Gmail, Drive, Youtube vb. hizmetler kesintiye uğradı. Bunun neden olduğunu öğrendik.

14 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 14:00 gibi Google’ın hemen hemen tüm servisleri(Gmail, Drive, Youtube vs.) yaklaşık 1 saat kadar çökmüştü veya erişilememişti. Bunun nedeni ve etkilenen servislerin nasıl etkilendiği konusunda bilgilere ulaştım.

Kategoriler
Genel

Youtube Türkiye’de temsilcilik açacak Açıklamaları: "YouTube faaliyet gösterdiği ülkelerdeki yasa ve kurallara saygı gösterir fakat aynı zamanda ifade özgürlüğü, bilgiye erişim ve şeffaflığa bağlıdır"

Youtube Türkiye’de temsilcilik açacağını ancak hükümetin içerik kaldırma taleplerine yaklaşımımız ve kullanıcı verisi politikamız değişmeyecek şeklinde bir açıklama yaptı.

Kategoriler
SEO

Youtube Tag Generator Tag Generator ile YouTube videolarınızın görünürlüğünü artırın.

Tag Generator ile YouTube videolarınızın görünürlüğünü artırın. YouTube videolarınız için kullanacağınız etiketleri bulma konusunda sıkıntı çekiyorsanız, YouTube Tag Generator aracı tam size göre.

Kategoriler
Genel

Ali Babacan Flu TV’de Flu TV, DEVA partisi genel başkanı Ali Babacan'ı ağırladı.

Flu TV, Youtube’da takip ettiğim en kaliteli Türkçe içeriğe sahip kanallardan biri. Çok çeşitli içeriklerin bulunduğu bir kanal ve entelektüel seviye olsun teknik, içerik ve insan kalite açısından gerçekten üst seviyedeler.

Son yayınlarında DEVA partisi(Demokrasi ve Atılım Partisi) genel başkanı eski bakan Ali Babacan’ı sorularıyla darlamak üzere konuk ettiler.