Kategoriler
Kodlama

Youtube Theater Mode fix

Youtube tiyatro/sinema modunu değiştirdim, ama sadece kendim için.

Youtube Theater modu(Tiyatro modu/Sinema modu) benim için harika çünkü ekranı tam kaplamadan tarayıcıyı boytlandırarak kenara çekip rahatça çalışmaya devam edebiliyorum, tam ekran ve diğer o saçma sapan picture in picture şeyleri bana göre değil.

Normal Youtube Sinema modu, playerdaki butona tıklandığında tarayıcının boyutu kadar büyümüyor ve bir maksimum genişlik sınırı var, bu aşağıda detaylarını göreceğiniz ve paylaşmaya karar verdiğim basit JavaScript müdahalesi ile sadece theater modunu sitil(CSS) verip genişletmiş oluyoruz, varsayılan theater modu ile devam ediyor ancak sadece ekstradan genişlik sağlıyor.

Bu 2 dosyalık kod 1. JavaScript içeren diğeri de CSS içeren dosyalar, bu dosyaların içerisindeki kodları; herhangi bir işletim sisteminde, masaüstü cihazlarda, Chrome, Edge, Firefox, Opera, Brave gibi tarayıcılarda, User JavaScript and CSS, Userscripts, Greasemonkey ve Tampermonkey gibi uzantılar ile kullanabilirsiniz. Bu şeyi ayrıca bir eklenti yapmak istemedim, gereksiz zira benzeri milyon tane uzantı var ama içerisine ne koyduklarını bilmiyoruz bu daha güvenli. Ben zaten içeriğini görmediğim ve incelemediğim kodu asla kullanmam, siz de programcı iseniz muhtemelen öyle yapıyorsunuzdur.

Chrome SERP Counter uzantısında olduğu gibi benim tavsiyem User JavaScript and CSS kullanmanız, uzantıyı güncellemişler daha güzel olmuş en azından bembeyaz değil artık koyu mod kullananlar için ayarlar sayfasını değiştirmişler, güzel uzantıdır.

Dosyalara Github profilimden ulaşabilirsiniz, herhangi bir hata görürseniz bildirebilirsiniz, bu sayfa güncellenmeyebilir ama Github’da kodlar güncellenebilir, direkt link: https://github.com/wolkanca/Youtube-Theater-Fill-Window

Dosyaların içeriği: script.js ve style.css

Unutmadan bu şeylerle uğraşmayayım ben programcı değil deneyimsiz sıradan kullanıcıyım diyorsan en iyi uzantı inzk.dev’in yaptığı Tweaks for YouTube, zaten ben o uzantıdan ilham aldım sadece çok kalabalık bir uzantı olduğu için tercih etmedim, bu uzantı ile sorunsuz birlikte çalışır, tarayıcınıza yüklemek için: inzk.dev/tweaks-for-youtube/, İsterseniz aynı arkadaşın Video Dominator uzantısı da var o da iyi ama Tweaks for YouTube uzantısı içerisinde hepsi var onu kullanırsanız başka bir şeye gerek de yok. Benim kod daha çok örnek olsun diye, benzeri uzantılar çok saçma kodlanmış birkaçına baktım, benim kodlamam Youtube’un pure işlevleri ile çalışıyor ekstra bir müdahalem yok sadece html’e tiyatro ve video diye class ekliyorum.

Youtube isterse bu kodu kullanabilir GNU General Public License ile lisanslıdır `(*>﹏<*)′ İyi eğlenceler.

A script to make the theater mode in youtube videos better and big enough to cover the window. You can use the contents of these files in browser extensions such as User JavaScript and CSS, Userscripts, Greasemonkey and Tampermonkey.

EN