Kategoriler
Tech

Youtube Hikayeler kapanıyor

26 Haziran 2023 tarihinden itibaren yeni hikaye oluşturma seçeneği kullanılamayacak. 26 Haziran’da paylaşılan hikayeler, 7 gün sonra silinecek.

YouTube, kullanıcılar ve içerik üreticileri tarafından neredeyse unutulmuş olan “Hikâyeler / Stories” özelliğini sonlandırıyor, 26 Haziran tarihinde hikayeler özelliğini Youtube platformundan kaldıracak.

İçerik oluşturucuları bunun yerine YouTube Shorts ve Topluluk gönderilerine yönlendiren şirket, “Küçük güncellemeler paylaşmak, sohbetler başlatmak veya YouTube içeriğinizi kitlenize tanıtmak istiyorsanız YouTube Topluluk gönderileri harika bir seçenek” diyor.

YouTube’un açıklamasına göre, kısa video içeriği oluşturmak veya yeni bir kitleye ulaşmak için YouTube Shorts iyi bir seçenek. Şirket, “Hem Shorts’u hem de Hikâyeler’i kullanan içerik oluşturucular arasında Shorts, ortalama olarak Hikâyeler’den çok daha fazla abone çekiyor” diyor.

Hikâye formatını YouTube Stories adıyla Kasım 2017’de duyuran YouTube, yıl boyunca Shorts ve Topluluk gönderileri için yeni özellikler ve araçlara yatırım yapmaya kararlı olduğunu söylüyor.

YouTube Stories are shutting down June 26 as company focuses on Shorts

Kaynak: support.google.com/youtube/thread/217640760