Kategoriler
Tech

Pasif Google hesapları Google etkin olmayan hesaplar için politika değişikliği yaptı.

Google, 2 yıl boyunca etkin olmayan pasif hesapları silecek, hesapların silinmesi en erken Aralık 2023 yılında başlayacak ve güvenlik için silindikten sonra silinen hesapla aynı_olan@gmail.com alınamayacak.

Kategoriler
SEO

Google Perspektifler Google aramaya Perspektifler sekmesi ekliyor.

Goolge Perspectives/Perspektifler özelliğini “Arama’ya farklı bakış açıları bulmanın ve keşfetmenin yeni yollarını ekledik” açıklamasıyla geliyor.

Kategoriler
Tech

Google Bard kullanıma açıldı ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Google Bard herkesin kullanımına açıldı.

Henüz Türkçesi olmayan ve ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Bard bekleme listesini kaldırılarak herkesin kullanımına açıldı.

Kategoriler
Tech

Gmail doğrulanmış e-posta adresleri Gmail mavi onay işareti sahibi doğrulanmış e-posta uygulamasını duyurdu.

Gmail de e-posta gönderen hesapların güvenilirliğini belirleyecek “mavi rozet” uygulamasını duyurdu.

Kategoriler
SEO

Google Domains’de yeni alan adları Google Domains hakkında ve yeni alan adı uzantıları.

Google’ın alan adı kayıt servisi olan Google Domains’de neredeyse dünya üzerindeki tüm alan adı uzantıları(TLD) mevcut. Google Domains’e aralarında .dad‘in de olduğu sıra dışı 8 yeni alan adları eklendi.

Kategoriler
Genel

Google Takvim dark-mode Masaüstünde Google Calendar(Takvim) ve Google Translate(Çeviri)’yi koyu mod yapmak.

Google’ın masaüstü sitelerinin çoğunda dark mode(koyu mod) yok, ben bilgisayarımı ve telefonumu koyu modda kullanıyorum ve masaüstünde de Google Takvim ve Çeviriyi koyu modda görmek istiyorum bunun yapmak için hem bu iki site için özel kod hem de Chrome’un chrome://flags yani Experiments kısmından bir ayarla yapılabilen iki seçenek paylaştım.

Kategoriler
SEO

Yapay Zekâ ve SEO SEO'lar, yapay zeka sizin İçin geliyor. İşte yapmanız gerekenler.

Arama motorları, daha iyi arama sonuçları sunma becerilerini geliştirmek için yapay zekâ (AI) teknolojisini giderek daha fazla benimsiyor. SEO uzmanları Google’ın yapay zeka ile ilgili geçmişinin ve son gelişmelerin sektörü nasıl etkilediğinin farkında olmalıdır.

Yapay Zekâ ile Arama Motoru Optimizasyonu da değişimler yaşadı yaşıyor, bugün yapay zekanın arama motoru ve SEO’daki etkisini inkar edemeyiz.

Kategoriler
SEO

Google Arama’da bilgileri doğrulamak için yeni özellikler Google Arama ile bilgileri doğrulamanın beş yeni yolu. Google Arama’ya birbirinden kullanışlı özelliklerin geleceği duyuruldu.

Google Arama’ya birçok yararlı özelliğin eklendi. Bu yenilikler, kullanıcılara doğru ve güvenilir bilgilere kolay erişim sağlamayı amaçlamakta. Dünyanın en popüler arama motoru Google Search, birçok yeni özelliği duyurdu. Yeni işlevsellik, kullanıcılara bilgilere doğru erişim sağlamayı amaçlamakta.

Kategoriler
SEO

Google: ‘Bard arama değildir’ Google’ın Bard ürün sorumlusu Jack Krawczyk bu hafta Bard ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Google açık olmak istiyor: Bard, Arama’dan ayrıdır. Yine de yakında Arama’ya gelecek olan üretken yapay zeka özellikleriyle eş anlamlı hale geldi. Google’ın Bard ürün sorumlusu Jack Krawczyk bu hafta Bard ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kategoriler
Tech

Google One VPN hizmeti herkese açık Tüm Google One aboneleri VPN hizmetinden faydalanabilecek.

Google One’ın VPN hizmeti herkese açıldı, Google One abonesi olan herkse Google’ın VPN himzetini kullanabilecek.

Kategoriler
SEO

Google Arama 2 yıl içinde bitebilir Gmail yaratıcısı, ChatGPT benzeri yapay zekanın Google Arama’yı iki yıl içinde alt edeceğini söylüyor. Olacak mı? Bunu sadece zaman gösterecek.

OpenAI tarafından oluşturulan çevrimiçi sohbet robotu ChatGPT‘nin popülaritesi, birçok kişinin Google gibi arama motorlarının varlığının sorgulanmasına neden oldu. Gmail’in yaratıcısı Paul Buchheit da konuyla ilgili görüş bildirdi ve Google’ın işinin en fazla iki yıl süreceğini düşündüğünü tweetledi.

Kategoriler
SEO

Google site taşıma belgeleri güncellendi Google Site Taşıma Dokümantasyonu Güncellendi. Google, bu hafta site taşıma ile ilgili arama belgelerini güncelledi.

Google, site taşıma ile ilgili makalesini bu hafta güncelledi. Değişiklikler, site taşıma, içerik kaldırma ve açıklamalarla ilgili şeyleri basitleştirmek ile ilgili. Belgenin adı değiştirilmiş ve içeriği kısmen yeniden yazılmıştır.

Kategoriler
Tech

Google Workspace tasarımı değişiyor Google Workspace’deki Drive, Docs, Sheets ve Slide ürünleri, Material Design 3 tasarım sistemiyle uyumlu hale getirilecek.

Google paylaştığı bir blog gönderisinde dokümanların tasarımını yenileneceğini duyurdu. Google Workspace’deki Drive, Docs, Sheets ve Slide ürünleri, Material Design 3 tasarım sistemiyle uyumlu hale getirilecek.

Kategoriler
SEO

Google’ın yapay zeka ile oluşturulan içerikle ilgili rehberi Google’ın Yapay Zeka İle Oluşturulan İçerikle İlgili Yeni Kılavuzu, şirketin yapay zeka ile üretilmiş içeriğe bakış açısını yenilediğini gösteriyor.

Google, aramadaki sıralama sistemlerinin uzmanlık, deneyim, otorite ve güvenilirlik gösteren orijinal, yüksek kaliteli içeriği ödüllendirmeyi amaçladığını belirterek, yapay zeka tarafından oluşturulan içerik için bir kılavuz yayımladı.

Kategoriler
Genel

Google, deprem ile ilgili Google’ın deprem ile ilgili blog gönderisi.

Google Türkiye blogunda depremle ilgili bilgi gönderisini yayınladı, buna göre Google 5 milyon doları aşan bir bağışta bulunmuş.