Kategoriler
Tech

Google, yeni reklamıyla Apple ile dalga geçti Google’ın yeni Android reklamı, Apple’ın cihazlarında USB-C’ye geçişiyle dalga geçiyor.

Apple etkinliğine kısa biz zaman kaldı ve Google, Android için yayınladığı reklam filminde iPhone’ların USB-C’ye geçişiyle dalgasını geçti.

Kategoriler
SEO

Google Arama uygunsuz görselleri bulanıklaştırıyor Google, arama sonuçlarında çıkan uygunsuz görselleri otomatik olarak bulanıklaştırarak sansürlemeye başladı.

Google, uzun zamandır test ettiği “Güvenli Arama” özelliklerinden biri olan aramada müstehcen, şiddet içerikli uygunsuz görüntülerin bulanıklaştırma ayarını tüm kullanıcıların hizmetine sundu.

Kategoriler
SEO

AdSense boş reklam alanını gizlemek Sitede boş olan Google Adsense reklam alanlarını gizlemek hakkında.

Belirli bir sayfa için reklamveren bulunamadığında Google AdSense o sayfadaki reklam birimlerini boş beyaz bir alanla doldurur. Burada vereceğim CSS yöntemiyle bu boş beyaz ve gereksiz reklam slotlarını kolaylıkla gizleyebilirsiniz.

Kategoriler
Genel

Google Fotoğraflar web sürümü yenilikler Web için Google Fotoğraflar, “yeni düzenleyici” araçları ile güncellendi.

Google Fotoğraflar uygulaması geçtiğimiz yıl kullanıcıyı memnun edecek sayısız video efektleri, çeşitli düzenleme aracı ve kullanıcının kendi anılarını oluşturabileceği yapay zeka destekli bir dizi özellik paylaşmıştı. Platform üzerinden fotoğrafları düzenleyebilmek daha işlevsel hale getirildi. Akıllı telefon ile çekilen fotoğrafların düzenlenebilmesi için daha sistematik bir döneme giren Google Fotoğraflar bu kez Google web üzerinden iyileştirmelere başladı. Google’ın Android kullanıcıları için uzun zamandır kullanılan bu özellikleri artık web sürümde de kullanılmaya başlanabilecek.

Kategoriler
Tech

Google Bard Türkçe oldu ChatGPT rakibi sohbet botu Google Bard artık Türkçe desteğine de sahip.

Google Bard, Türkçe dil desteğine kavuştu!

Google Bard, Google AI tarafından geliştirilen, büyük bir metin ve kod veri kümesi üzerinde eğitilmiş bir konuşma yapay zekası (AI) chatbot’tur. Bard, metin üretebilir, dilleri çevirebilir, farklı türde yaratıcı içerikler yazabilir ve sorularınızı bilgilendirici bir şekilde cevaplayabilir.

Kategoriler
SEO

UA ile GA4 arasındaki temel farklar Google Analytics UA ile GA4 arasındaki bilmeniz gereken temel farklar.

1 Temmuz itibariyle Google Analytics 4 (GA4), uzun süredir kullanılan Universal Analytics’in (UA) yerini alarak web ölçümleri için birincil kaynak olarak öne çıkmaya başladı. UA tamamen kapatılmadı ancak varsayılan olarak kullanıcılar yeni analytics kaynağı oluşturduklarında GA4 kullanacaklar.

Kategoriler
SEO

Yapay zeka aramalarındaki hızlı artış Türkiye’de öne çıkanlar. Yapay zeka (AI) 2023’ün en sıcak gündem maddelerinden biri. 2023’te pazarlamacılar yapay zekayı neden çok iyi kavramalı?

Yapay zeka (AI) hızla 2023 yılının popüler gündem maddelerinden biri haline geldi. Bu, kullanıcıların Google Arama’daki “artificial intelligence”(yapay zeka) konusuna olan ilgisine baktığımızda açıkça görülüyor.

Kategoriler
SEO

Google Domains kapanıyor Google Domains hizmeti içerisindeki tüm veri ve müşterileri Squarespace’e devredilerek kapatılıyor.

Google yaptığı açıklamada, Google Domains’in kapanacağı duyuruldu. Hizmet Squarespace’e satılarak tümüyle el değiştirdi.

Kategoriler
Tech

Gmail’e yapay zeka desteği Mobil cihazlar için Gmail aramaya yapay zeka desteği.

Gmail mobil cihazlarda aramayı iyileştirmek için yapay zekayı kullandı. Yapay zekanın kullanılmadığı online bir uygulama nerdeyse kalmadı, Google’ın mail uygulaması Gmail için bazı yapay zeka geliştirmeleri geldi.

Kategoriler
Tech

Pasif Google hesapları Google etkin olmayan hesaplar için politika değişikliği yaptı.

Google, 2 yıl boyunca etkin olmayan pasif hesapları silecek, hesapların silinmesi en erken Aralık 2023 yılında başlayacak ve güvenlik için silindikten sonra silinen hesapla aynı_olan@gmail.com alınamayacak.

Kategoriler
SEO

Google Perspektifler Google aramaya Perspektifler sekmesi ekliyor.

Goolge Perspectives/Perspektifler özelliğini “Arama’ya farklı bakış açıları bulmanın ve keşfetmenin yeni yollarını ekledik” açıklamasıyla geliyor.

Kategoriler
Tech

Google Bard kullanıma açıldı ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Google Bard herkesin kullanımına açıldı.

Henüz Türkçesi olmayan ve ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Bard bekleme listesini kaldırılarak herkesin kullanımına açıldı.

Kategoriler
Tech

Gmail doğrulanmış e-posta adresleri Gmail mavi onay işareti sahibi doğrulanmış e-posta uygulamasını duyurdu.

Gmail de e-posta gönderen hesapların güvenilirliğini belirleyecek “mavi rozet” uygulamasını duyurdu.

Kategoriler
SEO

Google Domains’de yeni alan adları Google Domains hakkında ve yeni alan adı uzantıları.

Google’ın alan adı kayıt servisi olan Google Domains’de neredeyse dünya üzerindeki tüm alan adı uzantıları(TLD) mevcut. Google Domains’e aralarında .dad’in de olduğu sıra dışı 8 yeni alan adları eklendi.

Kategoriler
Genel

Google Takvim dark-mode Masaüstünde Google Calendar(Takvim) ve Google Translate(Çeviri)’yi koyu mod yapmak.

Google’ın masaüstü sitelerinin çoğunda dark mode(koyu mod) yok, ben bilgisayarımı ve telefonumu koyu modda kullanıyorum ve masaüstünde de Google Takvim ve Çeviriyi koyu modda görmek istiyorum bunun yapmak için hem bu iki site için özel kod hem de Chrome’un chrome://flags yani Experiments kısmından bir ayarla yapılabilen iki seçenek paylaştım.