Kategoriler
Tech

Windows 12 abonelik Windows 12 abonelik sistemi ile çalışabilir.

Microsoft’un gelecekteki Windows işletim sistemi olan Windows 12’nin abonelik tabanlı bir sürüm olabileceği söyleniyor.

Kategoriler
Tech

Windows 12 ile ChromeOS’a rakip olacak Microsoft, Windows 12’nin “web odaklı”, bulut destekli sürümünü hazırlıyor ve bu işletim sistemi Microsoft Edge tarayıcısını ve yapay zekâyı merkez alacak.

Yazılım devi Microsoft’un Windows 12’nin hafif bir versiyonunun geliştirilme aşamasında olduğu ve Microsoft’un bu çalışması ile eğitim sektöründe baskın güç olarak Google ChromeOS’un yerini almayı hedeflediği bildiriliyor.

Kategoriler
Tech

Paint yapay zekâ özellikleri Microsoft Windows 11’deki Paint uygulamasına yapay zekâ destekli yeni özellikler getirdi.

Windows Paint, bilgisayarınızda basit resimler oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan bir programdır. Windows Paint’de artık yapay zekâ özellikleri de vardır. Bu özellikler, resimlerinizi daha kolay ve daha yaratıcı bir şekilde geliştirmenize yardımcı olabilir.

Kategoriler
Tech

Microsoft Paint dark mode Microsoft Paint nihayet Windows 11’de herkes için karanlık moda kavuştu.

Microsoft nihayet Windows 11’in Paint uygulaması karanlık modunu herkese sunmaya başladı. Paint’in karanlık tarafını denemek için artık Windows Insider Programına katılmanıza gerek kalmadı.

Kategoriler
Tech

Microsoft Teams Windows 11’den kaldırılıyor Microsoft, almış olduğu yeni kararla birlikte Windows 11’de yerleşik olarak yüklü gelen Microsoft Teams entegrasyonunu kaldırıyor.

Windows 11’e entegre olarak gelen Microsoft Teams Sohbet, Görev Çubuğundan kaldırılıyor.

En son yayınlanan Insider derlemesi ile Chat, yani Sohbet işlevini sizler de Görev Çubuğu’ndan kaldırabilirsiniz. Teams için bile zaman zaman işe yaramayan bu özellik, geç de olsa artık kullanıcıların karşısına çıkmayacak.

Kategoriler
Tech

Windows 11 yeni Dosya Gezgini ve RGB kontrolü Windows 11’in yeni test sürümünde, yeni Dosya Gezgini ve uyumlu aksesuarların RGB aydınlatmalarının kontrol edilmesini sağlayan Dinamik Aydınlatma özelliği test edilmeye başlandı.

Microsoft resmi blog sayfasında Windows 11 test kullanıcıları için 23475 yapı numaralı önizleme sürümünü yayınladığını duyurdu. Şirket işletim sisteminde yeni Dosya Gezgini arayüzü ve RGB aydınlatma kontrolünü test etmeye başladı.

Kategoriler
Tech

Microsoft PC Yöneticisi Microsoft PC Yöneticisi/PC Manager. PC’nizi sessiz ve güvenilir bir şekilde koruyun.

Windows 10 ve 11’de kullanılabilen Microsoft’un PC Manager isimli uygulaması ile kullanıcılar, temel bilgisayar bakımını kolayca gerçekleştirebilir ve cihazlarının hızını yalnızca tek bir tıklamayla artırabilir. Bu uygulama, disk temizleme, başlangıç ​​uygulaması yönetimi, virüs taraması, Windows Update kontrolleri, işlem izleme ve depolama yönetimi gibi bir dizi özellik sunmakta.

Kategoriler
Tech

Microsoft Designer Edge’e entegre edildi Microsoft Designer, yapay zeka tarafından oluşturulan sosyal içerik için Microsoft Edge tarayıcısına entegre etti.

Microsoft Edge tarayıcısını geliştirmeye ve yapay zeka teknolojilerini tarayıcıya entegre etmeye devam ediyor.

Kategoriler
Tech

DALL·E, Bing’e entegre edildi Microsoft’un Bing chatbotu OpenAI’nin DALL-E modelini kullanarak görüntüler oluşturmanızı sağlıyor.

Microsoft, Google ile olan yapay zeka yarışında önemli bir hamle yaptı. Yazılım devi, OpenAI’nin görüntüsü oluşturucusu olan DALL·E’yi, Bing’e entegre etti. Kullanıcılar Bing Chat’e istedikleri görüntünün özelliklerini girip, görüntüler oluşturabilecek.

Kategoriler
Tech

GPT-4’lü Bing yayında Microsoft, GPT-4 destekli Bing sohbet botunu herkesin kullanımına açtı.

Microsoft’un arama motoru olan Bing, GPT-4 destekli sohbeti için bekleme listesini kaldırdı, daha doğrusu beklemeden hemen aktif oluyor, GPT-4 destekli Bing sohbet botunu herkesin kullanımına açıldı. Microsoft, yapay zekâ konusunda emin adımlarla ilerliyor. Firma, bekleme listesine kaydolanların yeni Bing’i kullanmasına izin veriyordu ve görünüşe göre bu artık değişti.

Kategoriler
Tech

Microsoft Telefon uygulamasına iPhone’u ekledi Microsoft’un Telefon uygulaması artık PC’nizden iMessage kullanmanıza izin veriyor.

Microsoft’un Telefon uygulaması Windows’a sınırlı iMessage işlevselliği getiriyor. Bir iPhone’u bir PC ile Bluetooth aracılığıyla eşleştirdikten ve iPhone’da bazı izinler verdikten sonra, kullanıcılar Telefon uygulamasında iMessage ve SMS metin mesajları gönderip alabilmekte, ancak grup sohbetleri veya fotoğraf ve video gönderme desteği henüz yok.

Kategoriler
SEO

Microsoft Bing AI Prometheus ve ChatGPT Microsoft’un yeni yapay zeka modeli: Prometheus. Microsoft, Bing’in ChatGPT tabanlı sohbet robotunda birkaç değişiklik yaptığını duyurduktan sonra arama motorunun arkasında yeni yapay zeka Prometheus’un perdesini de kaldırdı.

Microsoft, kaleme aldığı blog gönderisinde Bing endekselemsi, sıralaması ve sonuçlarını OpenAI’nin en gelişmiş GPT modeli ile birleştiren türünün ilk örneği olan yapay zeka modeli Prometheus’u duyurdu. Microsoft, Prometheus’tan bahsederken onun “tescilli bir teknoloji” olduğunun da altını çiziyor.

Kategoriler
SEO

Bing AI konuşmaları neden sınırlanıyor? Microsoft, Bing arama motorundaki Chatbot yazışmalarına limit koydu.

Microsoft Cuma günü yaptığı duyuruda, yapay zeka destekli teknolojinin erken sürümüyle rahatsız edici konuşmalar yapıldığına dair artan kullanıcı raporlarının ardından, Bing’in yeni sohbet robotu özelliğiyle kullanıcı başına izin verilen konuşma sayısını sınırlamaya başlayacağını duyurdu.

Kategoriler
Kodlama

Microsoft’un yeni yapay zekası konuşmanızı taklit ediyor Yapay zeka konuşmanızı(sesinizi) 3 saniyede kopyalayıp taklit edebiliyor.

Yapay zeka, resimlerden metne ve yapay proteinlere kadar her şeyi üretmek için kullanılıyor ve şimdi listeye bir şey daha eklendi: konuşma.

Kategoriler
Tech

Office 365 Ücretsiz olarak nasıl indirilir ve kurulur Microsoft’un geliştirici programına katılarak Office 365’i bilgisayarınıza ücretsiz kurabilir ve kullanabilirsiniz.

Microsoft geliştirici programına(Microsoft 365 Developer Program) katılarak “https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-365/dev-program” Office’in son sürümünü(Microsoft 365 for Enterprise) ücretsiz edinebilirsiniz.