Kategoriler
SEO

Chrome SERP Counter uzantısı SERP Counter isimli Chrome uzantısı ile Google arama sonucu sayfasında tüm sonuçların sıra numaralarını görün.

Bu tarayıcı uzantısı aslında Firefox için uzun yıllardır var ve kullanılıyor gayet de iyi, Chrome versiyonunu da bir arkadaş yapmış ancak güncel değildi. Ben arkadaşa kendi yaptığım kodları gönderdim eklentisini güncelledi ancak yine de beğenmedim tam yapamamış benim kodları kopyalamış sadece.

Kategoriler
Genel

Google Chrome Video karesini kopyala Google Chrome’a gelen yeni özellik ile videodan ekran görüntüsü almak çok kolay.

Google Chrome tarayıcıya, Youtube veya webdeki benzer başka uygun videolardan(html video) ekran görüntüsü almayı kolaylaştıran bir araç geldi.

Kategoriler
Tech

Google Chrome yan panel aramayı kapatmak Google Chrome’un güncel versiyonunda varsayılan olarak mecbur bıraktığı side panel search(right-click ile)’dan kurtulmak.

Şu an güncel(115) versiyonda bir kapatma ayarı bulunmayan yan panel arama’nın kapatılabilmesi için yapabileceklerimizi yazacağım zira bu duruma gerecekten çok sinirlendim bir süredir Edge kullanıyordum ama Google Chrome ile geçmişimiz olduğu için sorunu çözmek istedim ve ben çözdüm siz de benim gibi bu yan panel arama işini sevmediyseniz buyurun çözün.

Kategoriler
Tech

iOS için Google Chrome’a gelen yenilikler iOS’lar için Chrome yeni özellikler aldı. Google, çok yakında iPhone ve iPad için Chrome mobil tarayıcıya uygulamadan hiç çıkmadan bazı etkileyici şeyleri yapmayı kolaylaştıracak dört yeni özellik ekleyecek.

Google Chrome, iPhone’da bazı önemli yeni özellikler kazanıyor ve bunların hepsi App Store’da zaten mevcut olan uygulamaya yapılan ücretsiz yükseltmeler. Yeni özelliklerin çoğu bugünden itibaren kullanıma sunulmuş durumda. Bu nedenle uygulamanızın son sürümü kullanıp kullanmadığını kontrol etmek gerekir.

Kategoriler
Tech

Chrome 115 yenilikler Google’ın tarayıcısı Chome’un yeni 115 beta sürümünde birkaç öne çıkan özellik.

Google Chrome, öne çıkan birkaç önemli özelliği beta kullanıcılarına sundu.

Kategoriler
Genel

Google Takvim dark-mode Masaüstünde Google Calendar(Takvim) ve Google Translate(Çeviri)’yi koyu mod yapmak.

Google’ın masaüstü sitelerinin çoğunda dark mode(koyu mod) yok, ben bilgisayarımı ve telefonumu koyu modda kullanıyorum ve masaüstünde de Google Takvim ve Çeviriyi koyu modda görmek istiyorum bunun yapmak için hem bu iki site için özel kod hem de Chrome’un chrome://flags yani Experiments kısmından bir ayarla yapılabilen iki seçenek paylaştım.

Kategoriler
Kodlama

Document.designMode İnternetteki bütün siteleri hackleyebileceğiniz o kod: Document.designMode= 'on'

document.designMode=on ile tarayıcıda açık olan sayfayı istediğiniz gibi düzenleyin, değiştirin.

Kategoriler
Tech

Chrome tarayıcıda şifreleri görmek Google Chrome ve Chrome altyapılı Edge, Opera ve Brave gibi tarayıcılarda şifreleri görmek.

Google Chrome ve Chrome altyapısına sahip tarayıcılarda kayıtlı şifreleri görmek çok basit.

Kategoriler
SEO

Google için ChatGPT Google Arama sonuçlarının yanında aradığınız sorgunun ChatGPT yanıtını görüntüleyin.

Bu chrome eklentileri son dönemde popüler olan ChatGPT yapay zeka aracını kullanarak Google’da arama sonucu sayfasında aradığınız terime cevap gösterebiliyor.

Kategoriler
SEO

Lighthouse 9.0 çıktı Google’ın Lighthouse aracının 9.0 sürümü çıktı. Yeni neler var?

Lighthouse 9.0’daki Yenilikler

Lighthouse 9.0 sürümündeki yenilikler.

Chrome Developers sitesinde Lighthouse aracını güncellendiğine dair bilgi yayınlandı.

Kategoriler
Genel

LinkedIn anketlerinden kurtulmak Chrome için Linkedin anket silici.

Linkedin anketleri gördüğüm kadarıyla akıştaki 10 gönderiden 6’sını oluşturuyor, herkes anket yapıyor ve gerçekten saçma sapan anketler ve sinir bozucu.

Kategoriler
Kodlama

Google Chrome’da cihazları taklit etmek Google Chrome, yerleşik cihaz simülatörü. How to Emulate Devices on Google Chrome.

Web siteleri oluştururken, sitenizi birçok farklı cihazın görüntüleyeceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu cihazlar farklı ekran yönleri ve boyutları ile gelecek. Bu nedenle, web sitenizin mobil, tablet ve masaüstünde iyi görünmesini sağlamak hayati önem taşır.

Kategoriler
Tech

Google Chrome Desktop Sharing Hub in Omnibox Chrome’da masaüstü Paylaşım Merkezi özelliği nasıl etkinleştirilir?

Google Chrome’un beta ve diğer standart olmayan geliştirici versiyonlarında(Beta, Dev, Canary) varsayılan olarak açık gelen “Desktop Sharing Hub in Omnibox” özelliğini açarak sosyal web sayfalarını medya hesaplarınızda hızlıca paylaşabilmek için bir araca sahip oluyorsunuz.

Kategoriler
Kodlama

GitHub deneyiminizi geliştirmek için Chrome uzantıları Github için harika uzantıların ve eklentilerin derlenmiş listesi.

Bir geliştirici olarak GitHub’ı her gün kullanıyoruz ve kendisi zaten harika bir araç, ama ya bazı trayıcı uzantılarıyla daha da iyi hale getirebilirsek!

Gelin bunlardan bazılarına bir göz atalım 🔽

Kategoriler
Kodlama

Chrome DevTools ile ekran görüntüsü almak Chrome DevTools(Geliştirici Araçları) kullanarak sayfanın bir kısmını, belirli bir elementi/öğeyi veya tümünün ekran görüntüsünü almak.

Google Chrome veya Chrome altyapısını kullanan diğer(Microsoft Edge, Opera) tarayıcılarda Geliştirici araçlarını(DevTools) kullanarak birçok şey yapılabiliyor, bunlardan biri de ekran görüntüsü almak ve sanırım bu geliştirici olmayan insanların da işine yarayabilir.