Kategoriler
Eğlence

Sinemaseverler için bir hazine

Wikiflix: Sinemaseverler için tam bir hazine. 2.500’den fazla uzun metrajlı film, kısa film ve belgesel ile dolu bir kaynak ve izlemesi tamamen ücretsiz.

Film ve dizi hayranları için müjde! Wikiflix, filmler ve diziler hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabileceğiniz yeni bir wiki sitesi. Henüz geliştirme aşamasında olsa da, Wikiflix şimdiden sinemaseverler için bir hazine haline geldi.

Korsan sevmeyen biriyim, zaten çoğunlukla bu korsan siteleri filmlerin orijinalliğini bir şekilde bozuyorlar, ya sesi/dublajı bozuk ya görüntüye bir şeyler ekliyorlar o da değilse içerisine bet reklamları koyanlar bile var. Bu yüzden her şeyde yani her sanat eseri ve dijital üründe olduğu gibi filmlerde orijinallik benim için çok önemli. Bu yüzden WikiFlix’i sevdim, telifli olmayan tüm filmleri bir araya toplamaya çalışan ve bunları farklı kaynaklarla orijinal olarak sunan bir kaynak. Site tasarımı çok kötü zira site aslında Wikipedia gibi bir kaynak, sonuçta bu işi para kazanmadan yaptıkları için kabul edilebilir bir şey, site araması çok iyi çalışıyor ve bence kategorizasyonu gelişmeye açık ama şu hali bile şahane, site adresi: 🔗wikiflix.toolforge.org. Sitenin adresini özellikle aşağıya da yazdım zira bu ismi kullanan çok fazla farklı adreslerde korsan site var orijinal link benim verdiğim.

Ben özellikle tarihi belgesellere bayıldım, açıkçası sıkı bir archive.org kullanıcısı olarak oradan da birçok video ve filmi izleyebiliyorum ancak WikiFlix filmleri daha iyi kategorize etmiş ve ekstra filmleri içerdiği gibi bazı seçenekler de sunuyor. Tabii archive.org’un olayı sadece film, dizi, video değil orada oyunlardan kitaplara dijital olabilecek her türlü arşiv mevcut, bu site ise film ve dizilere odaklı.

WikiFlix’in koleksiyonunda şu an kamu malı olarak sınıflandırılmış toplam 2.500’den fazla uzun metrajlı film, kısa film ve belgesel bulunuyor. Bu, telif hakkı ile korunmadıkları için filmlerin lisans olmadan web üzerinden izlenebileceği anlamına geliyor. Web uygulaması için ekstra bir hesap oluşturmanıza da gerek yok.

Filmler türlere ve farklı ülkelere ayrılmış. Bununla birlikte, “Metropolis”, “A Trip To The Moon” ve “It’s A Wonderful Life” gibi eserleri içeren en popüler başlıkların bulunduğu bir bölüm de var. Ancak, tek tek filmlerin kalitesi ve bulunabilirliği, filmi akış için sunanlara bağlı.

WikiFlix ile 2.500’den fazla filmi ücretsiz izleyebilirsiniz

2.500’den fazla uzun metrajlı film, kısa film ve belgesel ile dolu olan WikiFlix isimli site, her zevke ve her ruh haline uygun çok çeşitli sinema başyapıtlarını tamamen ücretsiz olarak sunuyor.

Wikiflix’te neler bulabilirsiniz?

 • Geniş bir film ve dizi veri tabanı: Wikiflix, her geçen gün büyüyen bir film ve dizi veri tabanına sahip. Bu veri tabanında, vizyondaki filmler, klasik filmler, diziler, belgeseller ve daha fazlasını bulabilirsiniz.
 • Detaylı bilgi: Her film ve dizi için, konusu, oyuncuları, yönetmeni, fragmanı, posterleri, puanları ve daha fazlası gibi detaylı bilgi bulabilirsiniz.
 • Kullanıcı yorumları: Wikiflix’te, filmler ve diziler hakkında diğer kullanıcıların yorumlarını okuyabilir ve kendi yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.
 • Listeler: Wikiflix’te, türlere, yıllara, platformlara ve daha fazlasına göre kategorize edilmiş film ve dizi listeleri bulabilirsiniz.
 • Sinema haberleri: Wikiflix’te, sinema dünyasından en son haberleri takip edebilirsiniz.

Wikiflix’i neden kullanmalısınız?

 • Bilgilendirici: Wikiflix, filmler ve diziler hakkında detaylı bilgi edinmek için mükemmel bir kaynak.
 • Kapsamlı: Wikiflix, geniş bir film ve dizi veri tabanına sahip.
 • Kullanıcı dostu: Wikiflix’i kullanmak çok kolay.
 • Ücretsiz: Wikiflix’i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Wikiflix’e nasıl katkıda bulunabilirsiniz?

Wikiflix, kullanıcıların katkılarını kabul ediyor. Filmler ve diziler hakkında bilgi ekleyebilir, yorumlar paylaşabilir ve listeler oluşturabilirsiniz.

Wikiflix hakkında ilginç bilgiler:

 • Wikiflix, Wikimedia Vakfı’nın bir projesi değildir.
 • Wikiflix, 2023 yılında kurulmuştur.
 • Wikiflix, 100’den fazla dilde mevcuttur.
 • Wikiflix’te 1 milyondan fazla film ve dizi sayfası bulunmaktadır.
 • Slogan: Wikiflix ile sinemaseverler için bir cennet yaratmak için çalışıyoruz. Bize katılın ve bu cenneti birlikte inşa edelim!

Wikiflix’e göz atmak için: https://wikiflix.toolforge.org/

Ücretsiz ve yasal film izleyebileceğiniz Youtube kanalları – YouTube üzerinden resmi ve yasal bir şekilde film ve dizi yayınlayan birçok kanal var. Seçtiğim en iyi 25+ Youtube film kanalı burada.
Napolyon filmi, Apple TV+’da ücretsiz – 200 milyon dolar bütçeli tarihi drama filmi Napolyon Apple TV Plus üzerinden ücretsiz yayınlanacak.

Buraya kadar bu sayfayı okuduysanız size bonus olarak wikivibes.toolforge.org adresindeki aynı mevzunun müzik olanını vereyim, yine orijinal ve kamu malı olmuş müzik parçalarını bu adreste bulabilirsiniz.

Kaynak: wikidata.org/wiki/Help:WikiFlix