Kategoriler
Genel

iOS14 için Youtube arka planda çalma geri geldi

Artık YouTube’u premium bir hesap gerekmeksizin iPhone’un Resim İçinde Resim(Picture in Picture) modu ile arka planda izleyebilirsiniz.

Bir önceki iOS 14 Youtube arka planda oynatmak isimli yazımızda anlattığımız Picture in Picture özelliğini Youtube bir süre sonra mobil sitesinde iptal etmiş buna izin vermemişti. Şimdi yaptığı son güncelleme ile Youtube artık Premium Youtube hesabı gerekmeksizin Picture in Picture yani arka planda oynatma özelliğine izin veriyor.

Bu hoş bir sürpriz: YouTube’un mobil web sitesi artık iOS 14 çalıştıran bir iPhone’da Resim İçinde(Picture in Picture) Resim moduna izin veriyor.

Bu, YouTube’u Chrome veya Safari’de başlatmanız gerekiği anlamına gelir (bu nedenle, özelliği hala desteklemeyen YouTube uygulaması değil), bir video başlatabilir, Resim İçinde Resim modunu etkinleştirebilirsiniz (videoyu büyütme işleminden sonra kullanılabilir hale gelir) ve göz atmaya devam edin veya video küçük bir kayan pencerede oynatılırken başka bir uygulamaya gidin.

Hepsinden iyisi, bu, genellikle başka şeyler yaparken YouTube videolarını izlemek için gerekli olan bir YouTube Premium hesabı olmadan çalışır.

Apple, Resim İçinde Resim özelliğini birkaç hafta önce başlattığında, YouTube ücretsiz kullanıcılar için engelleyerek yanıt vermişti (ancak yalnızca iPhone’da, iPad’de değil). Şimdi, şirketin fikrini değiştirdiği görülüyor.

Teşekkürler Youtube 👍

Kaynak: https://mashable.com/article/iphone-picture-in-picture-youtube-back/

wolkanca.com’da iOS14 için Youtube arka planda çalma geri geldi veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, iOS14 için Youtube arka planda çalma geri geldi için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.