Kategoriler
Tech

iOS14 için Youtube arka planda çalma geri geldi

Artık YouTube’u premium bir hesap gerekmeksizin iPhone’un Resim İçinde Resim(Picture in Picture) modu ile arka planda izleyebilirsiniz.

Bir önceki iOS 14 Youtube arka planda oynatmak isimli yazımızda anlattığımız Picture in Picture özelliğini Youtube bir süre sonra mobil sitesinde iptal etmiş buna izin vermemişti. Şimdi yaptığı son güncelleme ile Youtube artık Premium Youtube hesabı gerekmeksizin Picture in Picture yani arka planda oynatma özelliğine izin veriyor.

Bu hoş bir sürpriz: YouTube’un mobil web sitesi artık iOS 14 çalıştıran bir iPhone’da Resim İçinde(Picture in Picture) Resim moduna izin veriyor.

Bu, YouTube’u Chrome veya Safari’de başlatmanız gerekiği anlamına gelir (bu nedenle, özelliği hâlâ desteklemeyen YouTube uygulaması değil), bir video başlatabilir, Resim İçinde Resim modunu etkinleştirebilirsiniz (videoyu büyütme işleminden sonra kullanılabilir hale gelir) ve göz atmaya devam edin veya video küçük bir kayan pencerede oynatılırken başka bir uygulamaya gidin.

Hepsinden iyisi, bu, genellikle başka şeyler yaparken YouTube videolarını izlemek için gerekli olan bir YouTube Premium hesabı olmadan çalışır.

Apple, Resim İçinde Resim özelliğini birkaç hafta önce başlattığında, YouTube ücretsiz kullanıcılar için engelleyerek yanıt vermişti (ancak yalnızca iPhone’da, iPad’de değil). Şimdi, şirketin fikrini değiştirdiği görülüyor.

Teşekkürler Youtube 👍

Kaynak: https://mashable.com/article/iphone-picture-in-picture-youtube-back/