Kategoriler
Genel

Instagram story link paylaşımı herkes için açık Instagram hikayelerdeki bağlantı paylaşımı herkes için açıldı.

Instagram Story/Hikayeler’de link/bağlantı paylaşmak artık tüm hesaplar için stickers ile mevcut.

Kategoriler
Genel

Instagram Türkiye’de web fotoğraf / video yükleme açıldı Instagram kullanıcıların uzun süredir heyecanla beklediği güncellemeyi bugün yayınladı. Artık Instagram’a web sürümü üzerinden de fotoğraf ve video eklenebilecek.

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması olan Instagram, web sürümü üstünden fotoğraf ve video yüklemeyi herkese açtığını duyurdu.

Biliyorsunuz artık kişiler Instagram’ın web sürümü üzerinden de fotoğraf / video yükleyebiliyor. Bugün itibarıyla Türkiye’de de aktif edilen özellik sayesinde fotoğraf / video yüklemek için mobil sürümlere ihtiyaç bitiyor.

Kategoriler
SEO

Instagram algoritması nasıl çalışıyor Instagram CEO’su Adam Mosseri algoritmalarının nasıl çalıştığına dair blog yazısı yayınladı.

Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından yazılan bir blog yazısı, uygulamanın farklı bölümlerindeki kullanıcılar için içeriğin nasıl sıralandığını açıklıyor.

Kategoriler
Eğlence

Sina Ateş Çizimleri Sanatçı Sina Ateş, illüstrasyonları ve animasyonlarıyla hayatın içinden konulara değiniyor.

Öcelikle umarım Sina bir süre sonra paylaşıyoruz diye bizi karakola çektirmez.

Sina Ateş çok başarılı bir sanatçı ve son dönemde gündeme ilişkin yapmış olduğu animasyonlar harikulade.

Kategoriler
Genel

Instagram hesabınızı nasıl silersiniz Instagram hesabınızı nasıl silersiniz? Hoşça kal, Mark Zuckerberg.

Instagram hesabınızı silmek isteyebilirsiniz, bunun birçok nedeni var ve yazımın ilerleyen bölümlerinde bundan bahsedeceğim.

Kategoriler
Genel

Trend hashtag’ler ve dikkat etmeniz gerekenler Trend olan hashtag'leri kullanarak markanıza ihtiyaç duyduğu görünürlük artışını sağlayabilirsiniz. 2020 trend hashtagler ve 2021'de dikkat etmeniz gerekenler.

Hashtag’ler, sosyal medya pazarlamasının önemli ve etkili bir yöntemidir ve trend olan Instagram hashtag’leri kullanmak daha da önemlidir. Gönderilerinize hashtag eklemek, katılımı artırmaya yardımcı olabilir; araştırmalara göre en az bir hashtag’e sahip gönderiler %12.6 daha fazla etkileşim alıyor.

Kategoriler
Genel

Kaybolan mesajlar özelliği Kaybolan mesajlar özelliği Facebook mesajlaşma ürünlerine(Messenger, Instagram DM, WhatsApp) eklendi.

Facebook, Messenger, Instagram DM ve WhatsApp’da kaybolan mesajlar özelliğini getirdi.

Kategoriler
Genel

Instagram rahatsız edici yorumları gizliyor Instagram, AI(Yapay zaka) kullanarak gönderilerinizdeki rahatsız edici yorumları otomatik olarak gizlemeye başladı.

Instagram, 10. yıl dönümünde, uygulama simgesini değiştirmek de dahil olmak üzere bir dizi görsel özellik sunuyor. Bununla birlikte şirket, platformdaki kötü niyetli yorumları azaltmak için bazı önlemler de alıyor.

Kategoriler
Genel

Instagram Stroryleri Gizli İzlemek ve İndirmek Instagram Hikayelerini Gizli İzlemeyi Sağlayan Girişim: Stories Watch. Instagram dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Instagram açıkladığı 2019 raporunda Türkiye 34 milyon kullanıcı ile dikkat çekiyor. Instagram’daki bu kullanıcı sayısıyla ülkemiz dünyada en fazla Instagram kullanıcısına sahip 6. ülke. Platforma sürekli yeni özellikler ekleyen Instagram kullanıcıların daha fazla zaman geçirmeleri için fırsat sunuyor.

Instagram’da kişilerin hikayelerine(Story) baktığınız zaman kişiler sizin Instagram hikayesine baktığınızı görmekte. Instagram’da bir kişinin hikayesini gizli izlemenin yolları var bunlardan bir tanesi Stories Watch www.storieswatch.com

Stories Watch aynı zamanda Instagram hikayelerini indirmek için de kullanılabilir.