Kategoriler
Tech

Threads’da yenilikler X (Twitter) rakibi Threads için önemli bir eksik daha kapatıldı, “alıntı” özelliği ve fazlası geldi.

Meta’ya bağlı Instagram’ın uygulaması olan Threads, rakibi X (Twitter) ile özellik olarak arasındaki açığı kapatmaya devam ediyor. Hâlâ X’de olan ama Threads’da olmayan şeyler mevcut.

Kategoriler
Tech

Meta mesajlaşma uygulamalarını WhatsApp’ta birleşiyor WhatsApp’ın beta sürümünde yeni bir özellik ortaya çıktı, bu yeni özellikle kullanıcılar Instagram ve Facebook mesajlarını da WhatsApp üzerinden kontrol edebilecek.

Whatsapp’a farklı platformlar arasında mesajlaşma özelliği geliyor. Henüz geliştirme aşamasında olan ve net olmayan bilgilere göre yeni özellikle, Telegram uygulamasını kullanan biri, WhatsApp hesabı olmasa bile bir WhatsApp kullanıcısına mesaj gönderebilecek.

Kategoriler
Genel

Threads açıldı Twitter Killer geldi. Meta, Twitter benzeri yeni sosyal medya platformu Threads’i kullanıma sundu.

Instagram’ıın metin tabanlı uygulaması Threads bugün kullanıma açıldı. Threads henüz Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden erişilemiyor, nedeni ise AB’de kullanıcı verilerine dair düzenlemeler.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta, Threads adlı yeni sosyal medya platformunu kullanıma sundu. Threads, metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulan bir uygulama. Kullanıcılar, Instagram hesapları aracılığıyla yeni platforma giriş yapabilir, şu an bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda videolar paylaşılabiliyor.

Kategoriler
Tech

Instagram, Twitter’a rakip oluyor Instagram, Twitter ile rekabet eden kendi metin tabanlı uygulamasını Haziran ayında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, Twitter’a rakip olan metin tabanlı ürününü bazı influencerlar ve içerik oluşturucular ile test etmeye başladı.

Kategoriler
Tech

Instagram profiline birden fazla link Artık Instagram profiline 5 adede kadar link eklenebiliyor.

Instagram’da bugün çoğu kişiyi sevindirecek bir adım atıldı ve Instagram profillerine birden fazla bağlantı ekleme dönemi başladı. Bu konuda konuşan çatı şirket Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, “Artık Instagram profilinize beş adede kadar bağlantı ekleyebilirsiniz. Bu muhtemelen en çok talep edilen özelliklerden birisiydi” dedi.

Kategoriler
Genel

Meta ücretli onay işareti başladı Meta, ABD'de Instagram ve Facebook için ücretli doğrulamayı başlattı. Facebook ve Instagram ayda 12 dolara mavi tık satmayı test ediyor.

Meta’nın, Instagram ve Facebook için doğrulamayı web’de ayda 11,99 ABD doları ve mobilde ayda 14,99 ABD dolara başlattı. Instagram’da yapılan bir güncellemede CEO Mark Zuckerberg, “Meta Onaylı” (Meta Verified) bir hesabın kullanıcılara doğrulanmış bir rozet, platformlarda artırılmış görünürlük, öncelikli müşteri desteği ve daha fazlasını sağlayacağını duyurdu. Özellik bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuluyor ve “yakında” daha fazla ülkeye ulaşacak.

Kategoriler
Tech

Sosyal medya uygulamaları görsel boyutları Sosyal Medya görsel boyut spesifikasyonları 2023.

Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube, TikTok, WhatsApp ve Discord uygulamalarının görsel/video standart boyutlarını paylaştık.

Kategoriler
Tech

Instagram kurucularından yeni TikTok alternatifi uygulama Artifact adlı haber uygulaması, Kevin Systrom’un "sosyal gelecek" olarak gördüğü algoritmik tahminleri kullanıyor.

Instagram’ı kuran ve Facebook’a satan ekipten yeni bir sosyal ağ uygulaması geliyor. Artifact adlı bu yeni mobil uygulama ilgi alanlarınızı keşfederek konuyla ilgili haber ve makaleleri arkadaşlarınızla tartışabileceğiniz TikTok benzeri bir yapıya sahip olacak.

Kategoriler
Genel

Instagram story link paylaşımı herkes için açık Instagram hikayelerdeki bağlantı paylaşımı herkes için açıldı.

Instagram Story/Hikayeler’de link/bağlantı paylaşmak artık tüm hesaplar için stickers ile mevcut.

Kategoriler
Genel

Instagram Türkiye’de web fotoğraf / video yükleme açıldı Instagram kullanıcıların uzun süredir heyecanla beklediği güncellemeyi bugün yayınladı. Artık Instagram’a web sürümü üzerinden de fotoğraf ve video eklenebilecek.

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması olan Instagram, web sürümü üstünden fotoğraf ve video yüklemeyi herkese açtığını duyurdu.

Biliyorsunuz artık kişiler Instagram’ın web sürümü üzerinden de fotoğraf / video yükleyebiliyor. Bugün itibarıyla Türkiye’de de aktif edilen özellik sayesinde fotoğraf / video yüklemek için mobil sürümlere ihtiyaç bitiyor.

Kategoriler
SEO

Instagram algoritması nasıl çalışıyor Instagram CEO’su Adam Mosseri algoritmalarının nasıl çalıştığına dair blog yazısı yayınladı.

Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından yazılan bir blog yazısı, uygulamanın farklı bölümlerindeki kullanıcılar için içeriğin nasıl sıralandığını açıklıyor.

Kategoriler
Eğlence

Sina Ateş Çizimleri Sanatçı Sina Ateş, illüstrasyonları ve animasyonlarıyla hayatın içinden konulara değiniyor.

Öcelikle umarım Sina bir süre sonra paylaşıyoruz diye bizi karakola çektirmez.

Sina Ateş çok başarılı bir sanatçı ve son dönemde gündeme ilişkin yapmış olduğu animasyonlar harikulade.

Kategoriler
Tech

Instagram hesabınızı nasıl silersiniz Instagram hesabınızı nasıl silersiniz? Hoşça kal, Mark Zuckerberg.

Instagram hesabınızı silmek isteyebilirsiniz, bunun birçok nedeni var ve yazımın ilerleyen bölümlerinde bundan bahsedeceğim.

Kategoriler
Tech

Trend hashtag’ler ve dikkat etmeniz gerekenler Trend olan hashtag’leri kullanarak markanıza ihtiyaç duyduğu görünürlük artışını sağlayabilirsiniz. 2020 trend hashtagler ve 2021’de dikkat etmeniz gerekenler.

Hashtag’ler, sosyal medya pazarlamasının önemli ve etkili bir yöntemidir ve trend olan Instagram hashtag’leri kullanmak daha da önemlidir. Gönderilerinize hashtag eklemek, katılımı artırmaya yardımcı olabilir; araştırmalara göre en az bir hashtag’e sahip gönderiler %12.6 daha fazla etkileşim alıyor.

Kategoriler
Genel

Kaybolan mesajlar özelliği Kaybolan mesajlar özelliği Facebook mesajlaşma ürünlerine(Messenger, Instagram DM, WhatsApp) eklendi.

Facebook, Messenger, Instagram DM ve WhatsApp’da kaybolan mesajlar özelliğini getirdi.