Kategoriler
Tech

Bard Youtube videolarını izliyor ve anlıyor Google’ın yapay zeka aracı Bard artık Youtube videolarını sizin için izliyor ve anlıyor.

Google’ı yapay zeka aracı Bard yeni güncelleme ile birlikte youtube videolarını sizin için izleyip anlıyor, spesifik bir Youtube videosu hakkında Google Bard’a her türlü soru sorulabiliyor.

Kategoriler
Tech

İnsanlık tarihinin en önemli 10 buluşu Yapay zekâya göre insanlık tarihinin en önemli buluşları.

İnsanlık tarihindeki en önemli buluşlar, toplumların gelişimini ve yaşam biçimini kökten değiştiren icatlar/buluşlardır. Bu icatlar insanların iletişim, ulaşım, üretim, sağlık ve diğer alanlarda daha verimli ve rahat yaşamalarını sağlamıştır. Yapay zekâya insanlık tarihinin en önemli 10 buluşunu sordum.

Kategoriler
Tech

Google Bard Türkçe oldu ChatGPT rakibi sohbet botu Google Bard artık Türkçe desteğine de sahip.

Google Bard, Türkçe dil desteğine kavuştu!

Google Bard, Google AI tarafından geliştirilen, büyük bir metin ve kod veri kümesi üzerinde eğitilmiş bir konuşma yapay zekası (AI) chatbot’tur. Bard, metin üretebilir, dilleri çevirebilir, farklı türde yaratıcı içerikler yazabilir ve sorularınızı bilgilendirici bir şekilde cevaplayabilir.

Kategoriler
Tech

Yapay zekâ ile Windows etkinleştirme kodu ChatGPT ve Google Bard gibi yeni AI sohbet robotlarının Windows lisansı için gereken aktivasyon kodlarını oluşturabildiği ortaya çıktı.

ChatGPT ve BARD, Windows 10 ve 11 için aktivasyon anahtarları oluşturabiliyor. Bu keşfi Twitter kullanıcısı @immasiddtweets yaptı ve ChatGPT’ye Microsoft’un sırlarını vermesini sağladı.

Kategoriler
Tech

Google Bard kullanıma açıldı ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Google Bard herkesin kullanımına açıldı.

Henüz Türkçesi olmayan ve ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Bard bekleme listesini kaldırılarak herkesin kullanımına açıldı.

Kategoriler
SEO

Google: ‘Bard arama değildir’ Google’ın Bard ürün sorumlusu Jack Krawczyk bu hafta Bard ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Google açık olmak istiyor: Bard, Arama’dan ayrıdır. Yine de yakında Arama’ya gelecek olan üretken yapay zeka özellikleriyle eş anlamlı hale geldi. Google’ın Bard ürün sorumlusu Jack Krawczyk bu hafta Bard ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kategoriler
Kodlama

ChatGPT, Google’ın yazılımcı mülakatını geçti ChatGPT, Google’ın 180 bin dolar maaşlı yazılımcı mülakatını başarı ile geçerek işe kabul edilecek seviyede bir performans gösterdi. Ayrıca yapay zekanın yazılımcıların yerini alıp alamayacağı konusunda fikir de belirtti.

Google ekibi yapay zeka tabanlı ChatGPT sohbet robotunu bazı testlerden geçmişti, bunlardan biri de yazılım mühendisi pozisyonu için hazırlanan bir mülakattı.