Kategoriler
Genel

Twitch “Discovery Feed” Amazon’a ait lider canlı yayın platformu Twitch, TikTok tarzı akış sistemini kullanıma sundu.

Tiktok tüm interneti değiştirdi kendine benzetti, neredeyse tüm sosyal medya platformlarında Tiktok’a benzer şekilde bir video akışı var. Twitch de artık TikTok benzeri bir video akışına sahip, ismi “Discovery Feed”.

Kategoriler
Genel

TikTok online pazar yerini açıyor Tiktok, e-ticaret alanına girmeye hazırlanıyor, Tiktok online pazar yerinin önümüzdeki ay açılacağı açıklandı.

The Wall street Journal’ın yeni bir raporu, TikTok’un önümüzdeki ay ABD’de bir çevrim içi pazar yeri açmaya hazırlandığını ortaya koydu. Platform, farklı çeşitlerde Çin’den gelen ürünlerin satılacağı platformla Amazon’a rakip olacak.

Kategoriler
Tech

TikTok metin yayınlama başlıyor Dünyanın en popüler kısa video platformu TikTok artık metin gönderileri destekleyerek Twitter ve Threads’a rakip oluyor.

TikTok başlangıçta bir kısa video platformu iken, daha sonra Instagram ile rekabet edebilmek amacıyla videolara görsel desteği eklemişti, şimdi de TikTok platforma Twitter ve Threads benzeri metin tabanlı gönderi yayınlama özelliğini getiriyor.

Kategoriler
Genel

VotTak uygulaması Yeni kısa biçimli video oluşturma uygulaması VotTak.

Kısa biçimli video oluşturma platformu video endüstrisinin en yeni üyesi olan VotTak. Mobil videoların hayranıysanız, kısa videolar izlemekten ve yaratmaktan keyif alıyorsanız, o halde VotTak sizin için mükemmel bir uygulamadır. VotTak ile, kolaylıkla video içeriği oluşturabilir ve videoları dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Kategoriler
Tech

Sosyal medya uygulamaları görsel boyutları Sosyal Medya görsel boyut spesifikasyonları 2023.

Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube, TikTok, WhatsApp ve Discord uygulamalarının görsel/video standart boyutlarını paylaştık.

Kategoriler
Tech

Instagram kurucularından yeni TikTok alternatifi uygulama Artifact adlı haber uygulaması, Kevin Systrom’un "sosyal gelecek" olarak gördüğü algoritmik tahminleri kullanıyor.

Instagram’ı kuran ve Facebook’a satan ekipten yeni bir sosyal ağ uygulaması geliyor. Artifact adlı bu yeni mobil uygulama ilgi alanlarınızı keşfederek konuyla ilgili haber ve makaleleri arkadaşlarınızla tartışabileceğiniz TikTok benzeri bir yapıya sahip olacak.

Kategoriler
Genel

Twitter Super Follow “Süper Takip” Twitter’da Super Follow/Süper Takip dönemi başlıyor.

Twitter bugün yeni bir özelliğini duyurdu, Super Follow. Super Follow Türkçe ismiyle Süper Takip; ücretli üyelik ile özel yetkiler verecek.

Kategoriler
Tech

Youtube Shorts ile TikTok’a rakip oluyor YouTube, TikTok rakibi olacak yeni ürünü YouTube Shorts’u resmen duyurdu.

Geçtiğimiz gün Instagram’a gelen Reels özelliğinden sonra Youtube yeni ürünü Shorts’u duyurdu, özelliklerine bakıldığında TikTok’un birebir benzeri olduğu ve rakibi olacağı açıkça görünüyor. An itibariyle Youtube Shorts Hindistan’da aktif durumda.