Kategoriler
Tech

Windows 11 Copilot Windows 11’e gelen yapay zeka asistanı “Copilot” nasıl kullanılır?

Microsoft, Cortana’yı kaldırmasının ardından beta kullanıcılarına Copilot asistanı sundu, Windows 11 Copilot AI. Peki Windows içerisindeki yapay zeka destekli bu asistan nasıl kullanılır?

Kategoriler
Tech

Google Bard Türkçe oldu ChatGPT rakibi sohbet botu Google Bard artık Türkçe desteğine de sahip.

Google Bard, Türkçe dil desteğine kavuştu!

Google Bard, Google AI tarafından geliştirilen, büyük bir metin ve kod veri kümesi üzerinde eğitilmiş bir konuşma yapay zekası (AI) chatbot’tur. Bard, metin üretebilir, dilleri çevirebilir, farklı türde yaratıcı içerikler yazabilir ve sorularınızı bilgilendirici bir şekilde cevaplayabilir.

Kategoriler
Tech

FlexClip, yapay zekalı online video üretimi Esnek kurgu, çarpıcı klipler. Marka, pazarlama, sosyal medya, aile ve diğer amaçlar için kolayca videolar oluşturun ve düzenleyin.

FlexClip, metin, müzik, animasyonlar ve daha fazla efekt içeren videolar oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir çevrimiçi video düzenleyici ve video oluşturucudur. Video düzenleme becerisi gerekmez.

Kategoriler
Tech

Dropbox Dash Dropbox, yapay zeka tabanlı Dash isimli arama motorunu yayınladı.

Dropbox, Dash adını verdiği yapay zeka destekli yeni bir evrensel arama aracını tanıttı. Dropbox Dash, tüm araçlarınızı, içeriğinizi ve uygulamalarınızı tek bir arama çubuğunda birbirine bağlayan yapay zeka destekli evrensel bir arama aracı. Dropbox’un yapay zeka destekli arama motoru Dash, Google Workspace, Slack, Asana, Trello, Outlook, Salesforce, Airtable, JIRA ve daha fazlası gibi büyük platformlar için entegrasyon sunarak kullanıcıların ihtiyaç duydukları her şeyi tek bir yerde hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı oluyor.

Kategoriler
Genel

AI Otomobil markalarını nasıl algılamış AI otomobil markalarını böyle algıladı.

İsviçreli gowago isimli araç satış firmasının reklam için sosyal medyada paylaştığı, otomobil markalarının yapay zeka ile hayvanlarla tasvir edildiği görselleri beğendim ve paylaşmak istedim.

Kategoriler
Tech

Bill Gates’in yakın gelecek öngörüleri Bill Gates, yapay zekanın iş gücünde, sağlık hizmetlerini ve eğitimi dönüştürebileceğini düşünüyor ancak yine de öğretmenlere ihtiyacımız olacağını söylüyor.

Microsoft’un kurucu ortağı Salı günü kendi blogunda, yakın gelecek ve yapay zekanın geleceği hakkındaki görüşlerini özetleyen yedi sayfalık bir makale yayınladı – “Yapay Zeka Çağı Başladı(The Age of AI has begun)“. AI geliştirmenin “mikroişlemcinin, kişisel bilgisayarın, internetin ve cep telefonunun yaratılması kadar temel bir şey” olduğunu yazdı.

Kategoriler
Tech

Ücretsiz ChatGPT ChatGPT-4 ücretsiz olarak nasıl kullanılır?

Mart ayında çıkan GPT-4 bilindiği gibi sadece pro hesap satın alanlar için kullanılabilir yani ücretsiz değil, ancak farklı AI uygulamalarında limitli de olsa ChatGPT-4 ve eski varyasyonlarını kullanmak mümkün.

Kategoriler
Tech

Google Bard kullanıma açıldı ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Google Bard herkesin kullanımına açıldı.

Henüz Türkçesi olmayan ve ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Bard bekleme listesini kaldırılarak herkesin kullanımına açıldı.

Kategoriler
Tech

Microsoft Designer Edge’e entegre edildi Microsoft Designer, yapay zeka tarafından oluşturulan sosyal içerik için Microsoft Edge tarayıcısına entegre etti.

Microsoft Edge tarayıcısını geliştirmeye ve yapay zeka teknolojilerini tarayıcıya entegre etmeye devam ediyor.

Kategoriler
SEO

Yapay Zekâ ve SEO SEO'lar, yapay zeka sizin İçin geliyor. İşte yapmanız gerekenler.

Arama motorları, daha iyi arama sonuçları sunma becerilerini geliştirmek için yapay zekâ (AI) teknolojisini giderek daha fazla benimsiyor. SEO uzmanları Google’ın yapay zeka ile ilgili geçmişinin ve son gelişmelerin sektörü nasıl etkilediğinin farkında olmalıdır.

Yapay Zekâ ile Arama Motoru Optimizasyonu da değişimler yaşadı yaşıyor, bugün yapay zekanın arama motoru ve SEO’daki etkisini inkar edemeyiz.

Kategoriler
Tech

DALL·E, Bing’e entegre edildi Microsoft’un Bing chatbotu OpenAI’nin DALL-E modelini kullanarak görüntüler oluşturmanızı sağlıyor.

Microsoft, Google ile olan yapay zeka yarışında önemli bir hamle yaptı. Yazılım devi, OpenAI’nin görüntüsü oluşturucusu olan DALL·E’yi, Bing’e entegre etti. Kullanıcılar Bing Chat’e istedikleri görüntünün özelliklerini girip, görüntüler oluşturabilecek.

Kategoriler
Tech

GPT-4’lü Bing yayında Microsoft, GPT-4 destekli Bing sohbet botunu herkesin kullanımına açtı.

Microsoft’un arama motoru olan Bing, GPT-4 destekli sohbeti için bekleme listesini kaldırdı, daha doğrusu beklemeden hemen aktif oluyor, GPT-4 destekli Bing sohbet botunu herkesin kullanımına açıldı. Microsoft, yapay zekâ konusunda emin adımlarla ilerliyor. Firma, bekleme listesine kaydolanların yeni Bing’i kullanmasına izin veriyordu ve görünüşe göre bu artık değişti.

Kategoriler
Tech

GPT-4 duyuruldu ChatGPT’nin kullandığı modelin yenisi, görselleri de anlayan GPT-4 tanıtıldı. OpenAI’nin en gelişmiş sistemi olan GPT-4 ile tanışın.

Doğruluk ve yansızlık açısından ChatGPT’den daha başarılı olan, girdi olarak resimler verip onlar hakkında da sorular sorabileceğiniz ve 25.000 kelimeye kadar uzunlukta metinler üretebilen yeni dil modeli GPT-4 duyuruldu. ChatGPT Plus aboneleri hemen deneyebilir.

Kategoriler
Tech

MyHeritage Deep Nostalgia Deep Nostalgia uygulaması fotoğrafları canlı/hareketli video haline getiriyor.

Deep Nostalgia uygulaması ile fotoğrafları canlı hale getirmek mümkün, bir potre fotoğrafı yükleyerek fotoğrafta bulunan kişinin yapay zeka ile konuşması, yüzünün hareket etmesi sağlanıyor.

Kategoriler
SEO

Google: ‘Bard arama değildir’ Google’ın Bard ürün sorumlusu Jack Krawczyk bu hafta Bard ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Google açık olmak istiyor: Bard, Arama’dan ayrıdır. Yine de yakında Arama’ya gelecek olan üretken yapay zeka özellikleriyle eş anlamlı hale geldi. Google’ın Bard ürün sorumlusu Jack Krawczyk bu hafta Bard ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.