Kategoriler
Genel

Youtube “Premium Lite” kapatıldı

YouTube’un en ucuz reklamsız planı “Premium Lite” kapatıldı.

Türkiye’ye hiç gelmeyen abonelik yöntemi olan Premium Lite aboneliği kapatıldı. Youtube, Premium Lite aboneliğine benzer farklı sürümler üzerine çalıştıklarını belirterek Ekim ayında kapatılacağının duyurusunu yaptı.

YouTube Premium Lite, Yalnızca reklamsız video izlemek isteyenlerin tercih ettiği daha uygun fiyatlı YouTube Premium Lite planı kaldırılıyor. YouTube Müzik, indirme, arka planda çalma gibi özellikleri içermeyen ucuz reklamsız abonelik modeli, 25 Ekim 2023’ten sonra artık kullanılamayacak.

YouTube Premium Lite, kullanıma sunulduğu birkaç Avrupa ülkesinde (Belçika, Finlandiya, Hollanda, Norveç, İsveç, Danimarka, Lüksemburg) kapatılıyor. YouTube’un açıklamasına göre, kullanıcılar, içerik üreticileri ve partnerlerden gelen geri bildirimler ışığında Premium Lite’ın farklı sürümleri sunulacak.

YouTube Premium Lite subscription offers ad-free viewing for less
YouTube Premium Lite subscription offers ad-free viewing for less

Türkiye’de Youtube premium aboneliği zaten sudan ucuz, kura göre bakıldığında dünyada en ucuz Youtube aboneliği diyebiliriz yani aslında bu bilgi bizi şu an pek ilgilendirmiyor ancak eğer Premium Lite benzeri bir abonelik Türkiye’ye gelirse muhtemelen Premium Lite’a göre pahalı olması için ana abonelik fiyatları yükselir.

YouTube Premium fiyatı

YouTube Premium fiyatı aylık 29.99 TL, yıllık 299.99 TL. YouTube Premium aile aboneliği ücreti aylık 59.99 TL. YouTube Premium ücreti öğrenciler için aylık 19.49 TL.

Kaynak: theverge.com/2021/8/2/22605455/youtube-premium-lite-pilot-benelux-nordics-experiment-ad-free-subscription