Kategoriler
Tech

Microsoft Edge kaldırmak Windows bilgisayarda zorunlu olarak kurulu olan ve kaldırılmayan Edge tarayıcısını tamamen kaldırmak hakkında ipucu.

Windows Edge kaldırma, bu çok sorulan bir soru. Microsoft’un işletim sistemi Windows’da bazı uygulamaları zorunlu tutması gerçekten büyük saçmalık hatta yasal bile olmayabilir, muhtemelen(okumadım tabii ki) yasalara uygun olması için Windows kurulurken okumadığımız küçük yazılar içerisine Edge gibi uygulamaların zorunlu olduğu yazıyordur.

Kategoriler
Genel

Control Panel for Twitter uzantısı Control Panel for Twitter: Twitter üzerinde daha fazla kontrol sağlayan, eksik özellikleri ve kullanıcı arabirimi iyileştirmelerini ekleyen bir tarayıcı uzantısı.

Control Panel for Twitter isimli tarayıcı uzantısı hem logo değişikliğine giden Twitter’ın eski kuş logosuna dönmesini sağlıyor hem de birçok faydalı özelliği ile Twitter kullanımını daha rahat hale getiriyor.

Kategoriler
Tech

Edge EPUB dosyalarını açabiliyor Microsoft Edge tekrardan EPUB desteğine kavuştu.

Microsoft Edge, eski legacy sürümünden Chromium motoruna sahip yeni sürüme geçerken bazı özelliklerini kaybetmişti. Bu özelliklerin arasında olan EPUB desteği tekrardan tarayıcıya ekleniyor.

Kategoriler
Tech

iOS için Google Chrome’a gelen yenilikler iOS’lar için Chrome yeni özellikler aldı. Google, çok yakında iPhone ve iPad için Chrome mobil tarayıcıya uygulamadan hiç çıkmadan bazı etkileyici şeyleri yapmayı kolaylaştıracak dört yeni özellik ekleyecek.

Google Chrome, iPhone’da bazı önemli yeni özellikler kazanıyor ve bunların hepsi App Store’da zaten mevcut olan uygulamaya yapılan ücretsiz yükseltmeler. Yeni özelliklerin çoğu bugünden itibaren kullanıma sunulmuş durumda. Bu nedenle uygulamanızın son sürümü kullanıp kullanmadığını kontrol etmek gerekir.

Kategoriler
Tech

Chrome 115 yenilikler Google’ın tarayıcısı Chome’un yeni 115 beta sürümünde birkaç öne çıkan özellik.

Google Chrome, öne çıkan birkaç önemli özelliği beta kullanıcılarına sundu.

Kategoriler
Tech

Microsoft Designer Edge’e entegre edildi Microsoft Designer, yapay zeka tarafından oluşturulan sosyal içerik için Microsoft Edge tarayıcısına entegre etti.

Microsoft Edge tarayıcısını geliştirmeye ve yapay zeka teknolojilerini tarayıcıya entegre etmeye devam ediyor.

Kategoriler
Tech

Yeni “Opera One” tarayıcı Opera’dan yeni nesil tarayıcı: Opera One. Opera One olarak adlandırılan yeni tarayıcı AI özellikleri ile mevcut Opera’nın yerini alacak.

Popüler tarayıcılardan biri olan Opera, Opera One isimli yeni tarayıcısını duyurdu, bu tamamen yeniden tasarlanmış yeni yapay zeka özellikli tarayıcı eski klasik Opera tarayıcının yerini alacak.

Kategoriler
Tech

Opera iOS ücretsiz VPN Opera, Apple ve Google’ın ücretli alternatiflerine rakip olmak için ücretsiz VPN’ini iOS’a getiriyor.

Opera tarayıcının uzun süreden beri masaüstündeki tarayıcısında ücretsiz bir VPN vardı, bu VPN çok yüksek performans sunmasa da ihtiyacı karşılıyordu ancak Opera’nın mobil tarayıcılarında(sanırım Android’de vardı) VPN yoktu. Opera, Apple ve Google’ın ücretli alternatiflerine rakip olmak için ücretsiz VPN’ini iOS’a getiriyor.

Kategoriler
Tech

Microsoft Edge Image Creator aracı Microsoft, Edge'in yapay zeka görüntü oluşturucusunu(Image Creator) herkesin kullanımına açtı.

Daha önce yapay zeka metin aracını(DALL·E) Bing arama motoru ve tarayıcısına entegre eden Microsoft, şimdi de yapay zeka resim oluşturma aracıEdge tarayıcısına entegre etti, ücretsiz ve herkesin kullanımına açık.

Kategoriler
Kodlama

Document.designMode İnternetteki bütün siteleri hackleyebileceğiniz o kod: Document.designMode= 'on'

document.designMode=on ile tarayıcıda açık olan sayfayı istediğiniz gibi düzenleyin, değiştirin.

Kategoriler
Tech

Chrome tarayıcıda şifreleri görmek Google Chrome ve Chrome altyapılı Edge, Opera ve Brave gibi tarayıcılarda şifreleri görmek.

Google Chrome ve Chrome altyapısına sahip tarayıcılarda kayıtlı şifreleri görmek çok basit.

Kategoriler
Tech

Microsoft Edge yerleşik VPN ekledi Microsoft Edge tarayıcısına yerleşik ücretsiz bir VPN hizmeti ekledi.

Microsoft Edge tarayıcısına Opera’da olduğu gibi yerleşik ücretsiz bir VPN hizmeti ekledi, şu an için herkese açık olmayan bu yenilik yakında herkese açık olacak. VPN hizmetini Cloudflare ile ortak verecek ve bu çok hızlı olacak.

Kategoriler
Kodlama

HTML Typewriter text – daktilo efekti yapmak HTML ile Typewriter(daktilo efekti) metin yapmak yönetimleri üzerine.

Günümüzde internete bağlanan cihazların, tarayıcıların, HTML ve CSS’in yetenekleri daha da geliştiği göze alındığında, eskiden birçok şeyi zor veya birçok ek kodlama ile yaparken şimdi çok daha basit ve temiz yapabiliyoruz. Typewriter text(daktilo efekti) da bunlardan biri.

Kategoriler
Tech

Google Chrome Desktop Sharing Hub in Omnibox Chrome’da masaüstü Paylaşım Merkezi özelliği nasıl etkinleştirilir?

Google Chrome’un beta ve diğer standart olmayan geliştirici versiyonlarında(Beta, Dev, Canary) varsayılan olarak açık gelen “Desktop Sharing Hub in Omnibox” özelliğini açarak sosyal web sayfalarını medya hesaplarınızda hızlıca paylaşabilmek için bir araca sahip oluyorsunuz.

Kategoriler
Kodlama

uBlock Origin ile CSS kontrolü uBlock Origin tarayıcı eklentisi ile web sitelerinde CSS ile beğenmediğiniz kısımları değiştirmek üzerine.

Bildiğiniz gibi AdBlock ve uBlock Origin gibi tarayıcı uzantı/eklentilerinin ana görevi kullanıcıları web sitelerindeki can sıkıcı öğelerden özellikle reklamlardan kurtarmak. Burada reklamlar harici farklı kurallar kullanarak web sitelerindeki beğenmediğiniz diğer şeyleri de değiştirebileceğimizin örneklerini göstereceğim.