Kategoriler
Eğlence

Michael (2025) Michael Jackson’ı hayatını anlatan biyografi filmi “Michael”ın vizyon tarihi belli oldu, filmi 2025 Nisan ayında gösterime girecek.

Michael Jackson’ın hayatını konu alan biyografik filmin 18 Nisan 2025’ vizyona gireceği açıklandı. 22 Ocak 2024’de prodüksiyonun başlayacağı bildirildi.

Kategoriler
Eğlence

YouTube Music yorumları açıldı YouTube Music içinde artık YouTube yorumları yer alıyor ve yorum eklenebiliyor.

Bana sorarsanız Youtube Music varken Spotify çok gereksiz, Youtube Premium ücretini ödeyerek hem tüm Youtube’a reklamsız hem de Youtube Music erişimine sahip oluyorsunuz, Spotify’dan hem ucuz hem de daha avantajlı.

YouTube Music servisi için bugün bir güncelleme daha yapıldı. Servis içerisinde artık YouTube video yorumları da yer alıyor.

Kategoriler
Eğlence

Erkin Koray Türk rock müziğinin en kıymetli isimlerinden usta sanatçı Erkin Koray.

Anadolu Rock müziğinin usta ismi Erkin Koray, 82 yaşında hayatını kaybetti, saygı ve rahmetle…

Kategoriler
Tech

YouTube Music’e podcast eklendi Kai Chuk’un yaptığı açıklamaya göre YouTube Music’e yakında podcast geliyor.

YouTube’dan Kai Chuk, Brooklyn’de düzenlenen On Air Fest’te Hot Pod Summit sırasında podcast’lerin yakın gelecekte YouTube Music’e geleceğini resmen duyurdu.

Podcast ile ilgili çok fazla bilgi olmasa da bazı ayrıntılar var. Örneğin SquadCast.fm’den Arielle Nissenblatt’ın paylaştığı tweet’e göre, YouTube Music’te telefonun ekranı kilitliyken bile podcast dinlenebilecek.

Kategoriler
Eğlence

Spotify, yapay zeka destekli DJ özelliği Spotify, yapay zekâ destekli DJ özelliğini tanıttı. Şaşırtıcı derecede gerçekçi bir sese sahip olan bu yapay zekâ, kullanıcıların müzik zevkine göre şarkılar önerecek.

Spotify, kişiselleştirilmiş çalma listeleri ile kullanıcıları sevecekleri müzikle buluşturuyor. Popüler müzik uygulaması şimdi DJ adlı yeni yapay zeka özelliği ile bunu bir adım daha ileriye taşıyor.

Spotify, OpenAI teknolojisini kullanan yapay zeka destekli “DJ” özelliğini yayına aldı. Spotify’ın “DJ” adı verilen OpenAI teknolojisini kullanan yeni özelliği, yapay zeka destekli yorumlarla kişiselleştirilmiş müzik önerileri oluşturuyor.

Kategoriler
Eğlence

Bob Marley Day – 6 Şubat Reggae müzik efsanesi Bob Marley doğum günü Dünyada -Bob Marley Günü- olarak kutlanıyor.

Tüm reggae müzik severler için, 6 Şubat Bob Marley Günü kutlu olsun. 6 Şubat 1945 doğumlu Robert Nesta “Bob” Marley, müzik sanatı ve derin insani mesajlarıyla şüphesiz küresel kültüre önemli bir katkıda bulunmuştur. Mirası, hayata bakış açısı ve müziği varlığının ötesinde yaşıyor. Bu yüzden bugün, bu büyük sanatçıyı hatırlamanın plaklarından birini çalmaktan, şiirsel ve anlam dolu şarkı listesi boyunca şarkı söylemekten daha iyi bir yolu yok.

Kategoriler
Kodlama

MusicLM metinlerden müzik oluşturabiliyor Google’ın geliştirmeye başladığı yapay zeka uygulaması MusicLM, metinler ve görselleri analiz ederek istenen türde bir müzik üretebiliyor.

MusicLM şaşırtıcı derecede yetenekli.

ChatGPT’yi boşverin — müzik, AI içerik üretimi için bir sonraki önemli aşama olabilir. Google kısa bir süre önce, metin açıklamasıyla herhangi bir türde müzik oluşturan bir sistem olan MusicLM isimli bir araştırma yayınladı (https://google-research.github.io/seanet/musiclm/examples/). TechCrunch’ın belirttiği gibi bu, ilk AI müzik üreteci değil, Google’ın AudioML’si ve OpenAI’nin Jukebox’ı gibi projeler de var. Ancak MusicLM’nin modeli ve geniş eğitim veri tabanı (280.000 saatlik müzik), şaşırtıcı çeşitlilikte ve derinlikte müziklerin üretmesini sağlıyor. Çıktıyı beğenebilirsin.

Kategoriler
Eğlence

Barış Akarsu’nun annesi hayatını kaybetti Merhum şarkıcı Barış Akarsu’nun annesi Hatice Akarsu, bir süredir kanserle mücadele ediyordu, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Barış harika bir insandı ve genç yaşında(28) trafik kazasıyla aramızdan ayrıldı, annesi Hatice Akarsu hanımefendi bugün tedavi gördüğü hastanede vefat etti, kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Kategoriler
SEO

Google arama sonuçlarında gitar akort aracı Google, arama sonuçlarına gitar akort aracını da ekledi. Kullanıcılar, Google üzerinden ’google tuner’ araması yaptığında istenilen araç çubuğundan faydalanabilecekler.

Google Arama’da ile bir gitarı akort etmek için telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki mikrofonu kullanmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir yerleşik tuner var. Kullanmak için “Google tuner” araması yapmanız yeterlidir.

Kategoriler
Eğlence

Ölümünün 17. yılında Cem Karaca Ölümünün 17. yılında Cem Karaca’yı saygı ve özlemle anıyoruz.

17 yıl önce bugün; Cem Karaca, 58 yaşında solunum ve kalp yetmezliğine bağlı olarak geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı.
Saygı ve özlemle…

Kategoriler
Eğlence

Barış Manço 78 yaşında Kırk yılda bir gelir "Barış" gibisi. İyi ki doğdun! #BarısManco78Yasında

“Bir gün ölürsem, öldüğüm günü değil; doğduğum günü hatırlayın” demişti.

Bugün 2 Ocak.

Kategoriler
Eğlence

The Guardian Best music of 2020 The Guardian’a göre 2020’nin en iyi 50 albümü

The Guardian’ın her yıl yaptığı “Best culture” serisinde “Best music of 2020” yılın en iyi müzik albümleri listesi yayınlandı.

Kategoriler
Eğlence

Guessous Majda Mária Tanıyanı da çoktur ancak tanımayanlar için Guessous Majda Mária’yı tanıtmayı isterim.

Macaristan’dan 7 yıl önce ERASMUS programı ile İstanbul’a geldikten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde okuyan Erdal Erzincan ve eşi Mercan Erzincan’dan ders alan Majda Maria Guessous, Türkler’e ve türkülere sevdalandığını, Türk ve Macar halkları arasında kültür elçisi olmak istediğini söylüyor.

Kategoriler
Eğlence

Tüm zamanların en iyi rock albümleri Tüm zamanların en iyi rock albümlerinin listesi, daha fazlası için dokunun 🤘🏻

Gitarlar elektriklenmeye başlar başlamaz müzik sonsuza dek değişti. Çılgın davulcuların, gergedana benzer basçıların ve gösterişli solistlerin güçlerini birleştirmesiyle rock çağı başladı, rock müziği doğanın durdurulamaz bir gücü oldu ve hâlâ da öyle.

Kategoriler
Eğlence

Pavarotti: The Greatest Hits Luciano Pavarotti’nin en iyi parçalarının toplandığı bir playlist paylaşıldı.

Luciano Pavarotti’nin en iyi parçalarının toplandığı bir playlist paylaşıldı.