Kategoriler
Genel

LinkedIn anketleri 2 Firefox için Linkedin anket silici.

LinkedIn’de insanlar akışlarındaki anketlerin fazlalığından şikayet etmeye devam ediyor. Linkedin’i tarayıcılar ile kullanan insanlar için Chrome tarayıcılarına bir uzantı/eklenti oluşturmuştum, bunu istek üzerine Firefox eklentisi/addon olarak da yapıp mağazaya koydum.

Kategoriler
Genel

LinkedIn para iadesi Linkedin aboneliğini iptal edip para iadesini almak ile ilgili.

LinkedIn’den veya herhangi bir internet alışverişinde ürün ve hizmet satın alındığında genelde tüm dünyada(demokratik ülkeler) iade süresi 14-20 gün arası, Linkedin premium aboneliği aldığınızda aboneliği iptal ettiğinizde bazı diğer küresel şirketlerin(Twitch/Spotify vb.) abonelik sistemlerinde aboneliğin sonlandırıldığını ve en son ödeme yapılan dönemin sonuna kadar aboneliğin devam ettiğini görürsünüz ki aslında bu doğal ve olması gerekendir.

Kategoriler
Genel

LinkedIn anketlerinden kurtulmak Chrome için Linkedin anket silici.

Linkedin anketleri gördüğüm kadarıyla akıştaki 10 gönderiden 6’sını oluşturuyor, herkes anket yapıyor ve gerçekten saçma sapan anketler ve sinir bozucu.

Kategoriler
Genel

LinkedIn profillerinde tanıtım videoları olacak LinkedIn profilinizde kendinizi tanıtabileceğiniz ve geçmiş tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz kısa bir videonuz olsun ister miydiniz?

LinkedIn’de insanlar profillerine video ekleyebilecek, profillerin “cover photo” üst kısımdaki görsel yerine kendi tanırım videonuzu ekleyebileceksiniz.

Kategoriler
Genel

Linkedin bağlantılarını Google Kişiler’e aktarmak Linkedin bağlantılarınızı/kişilerinizi Google Contacts'a taşımak ve senkronize etmek.

Sanırım çoğumuz biraz da Android telefonlar sayesinde “Google Kişiler” yani Google Contacts kullanıyoruzdur. Az sayıda iPhone bağımlıları hariç Apple cihazları kulananlar dahi Google Kişiler’i seçiyor ben de buna dahilim, Apple’ın kişiler uygulamasına nazaran Google’ın kişiler uygulaması daha açık ve kullanışlı, elbette ikisi de güvenilir belki Apple daha da güvenilirdir ama en kullanışlısı kesinlikle Google Contacts.

Burada Linkedin bağlantılarını/kişilerini topluca indirip Google Contacts içerisine aktarmaktan bahsedeceğim, aynı şekilde herhangi bir başka Contacts uygulamasına da import edebilirsiniz tabii ki.

Kategoriler
Genel

Linkedin arayüzü güncellendi Linkedin bu hafta arayüzünü yeniledi, yeni tasarım ile daha fazla Facebook'a benzedi.

Geçtiğimiz ay “Hikayeler(Stories)” özelliğini başlatan Linkedin arayüzünde değişiklikler yaptı, yeni tasarımında genel olarak bazı renkler ve butonların border-radius olması dışında büyük bir değişiklik yok ancak Linkedin gün geçtikçe Facebook’a benzemeye devam ediyor.

Kategoriler
Genel

Linkedln’e de story özelliği geldi Linkedln’e popüler Instagram özelliği geliyor. Linkedln, popüler sosyal ağlarda yer alan yukarı kaydırma/stroy(hikayeler) özelliğine kavuşuyor.

Linkedin diğer popüler sosyal medya uygulamaları gibi başta Instagram ve Facebook, Whatsapp, Youtube gibi Story yani hikayeler özelliğini başltattı.

Kategoriler
Genel

Online CV oluşturma siteleri CV/Özgeçmiş oluşturmak artık çok basit, uygulamalara titizlikle bilgilerinizi girerek CV'nizi oluşturabilirsiniz.

CV, Curriculum Vitae latince bir kelimenin kısaltmasıdır ve Özgeçmiş anlamına gelmektedir, CV ve Resume arasında biraz farklılıklar vardır Resume verilecek amaca dayalı olarak ona odaklı biraz daha detaylı ve çoğunlukla akademik alanda kullanılır.

Kategoriler
Genel

Linkedin Maaş uygulaması Linkedin Salary/Maaş uygulaması ile hangi mesleğin hangi ülkede ne kadar ortalama maaş aldığını görebilirsiniz.

Linkedin’in bir uygulaması olan Maaş ile bir ülkede veya şehirde ilgili meslekte çalışanın ne kadar maaş aldığını, maaş ortalamasını, başlangıç maaşını gibi bilgileri görebiliyorsunuz. Henüz Türkiye için aktif olmayan bu uygulamayı dünyanın diğer ülkeleri için görebilir ve merakınızı giderebilirsiniz. https://www.linkedin.com/salary/

Kategoriler
Genel

Linkedin’de mesajları toplu olarak silmek veya arşivlemek Linkedin mesajlarını toplu olarak silmek isteyebiliriz, bu zaman kazandırır.

Herkese merhaba, bu makalede Linkedin üzerinden çok fazla mesajlaşması olup da bu karışıklıktan kurtulmak için mesaj kutusunu temizlemek isteyenler için kolayca mesajları toplu olarak silmek veya arşivlemek yöntemini göstereceğim.