Kategoriler
Tech

Web için Photoshop Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf düzenleme ve tasarım yazılımı olan Photoshop için web sürümü betadan çıkarak herkese açıldı.

Web uygulamasını deneyin. Artık web tarayıcınızda bulunan Photoshop ile yaratıcı vizyonunuzu hayata geçirebilirsiniz, indirmeye gerek yok.

Kategoriler
Tech

Windows 11 Copilot Windows 11’e gelen yapay zeka asistanı “Copilot” nasıl kullanılır?

Microsoft, Cortana’yı kaldırmasının ardından beta kullanıcılarına Copilot asistanı sundu, Windows 11 Copilot AI. Peki Windows içerisindeki yapay zeka destekli bu asistan nasıl kullanılır?

Kategoriler
Tech

Google Bard Türkçe oldu ChatGPT rakibi sohbet botu Google Bard artık Türkçe desteğine de sahip.

Google Bard, Türkçe dil desteğine kavuştu!

Google Bard, Google AI tarafından geliştirilen, büyük bir metin ve kod veri kümesi üzerinde eğitilmiş bir konuşma yapay zekası (AI) chatbot’tur. Bard, metin üretebilir, dilleri çevirebilir, farklı türde yaratıcı içerikler yazabilir ve sorularınızı bilgilendirici bir şekilde cevaplayabilir.

Kategoriler
Genel

Yapay zeka ses klonlama aracı Meta, yapay zeka ses klonlama aracını duyurdu.

En yakın arkadaşınızın sesini klonlayabileceğiniz yapay zeka aracı geliştirdi. MEta’nın yeni yapay zeka aracı Voicebox.

Kategoriler
Tech

FlexClip, yapay zekalı online video üretimi Esnek kurgu, çarpıcı klipler. Marka, pazarlama, sosyal medya, aile ve diğer amaçlar için kolayca videolar oluşturun ve düzenleyin.

FlexClip, metin, müzik, animasyonlar ve daha fazla efekt içeren videolar oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir çevrimiçi video düzenleyici ve video oluşturucudur. Video düzenleme becerisi gerekmez.

Kategoriler
Tech

YouTube için yapay zeka destekli dublaj özelliği YouTube, Aloud adlı yapay zeka tabanlı dublaj özelliğini duyurdu. Özellik şimdilik az sayıda içerik üreticisi tarafından test ediliyor.

YouTube, yapay zeka desteğiyle dublaj işlerine yeni boyut kazandırıyor. Yapay zeka alanında gelişmeleri yakından takip eden YouTube, bir süredir üzerine çalıştığı yeni dublaj özelliğini kullanıma sundu. Şirket, içerik oluşturucuların AI kullanarak videolarını diğer dillere otomatik olarak kopyalamasına yardımcı olacak yeni bir aracı test ediyor, ilk etapta sadece İngilizce’den İspanyolca ve Portekizce’ye dublaj yapıldığını ancak yakın zamanda daha fazla dil seçeneği sunulacağını belirtildi.

Kategoriler
Tech

Dropbox Dash Dropbox, yapay zeka tabanlı Dash isimli arama motorunu yayınladı.

Dropbox, Dash adını verdiği yapay zeka destekli yeni bir evrensel arama aracını tanıttı. Dropbox Dash, tüm araçlarınızı, içeriğinizi ve uygulamalarınızı tek bir arama çubuğunda birbirine bağlayan yapay zeka destekli evrensel bir arama aracı. Dropbox’un yapay zeka destekli arama motoru Dash, Google Workspace, Slack, Asana, Trello, Outlook, Salesforce, Airtable, JIRA ve daha fazlası gibi büyük platformlar için entegrasyon sunarak kullanıcıların ihtiyaç duydukları her şeyi tek bir yerde hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı oluyor.

Kategoriler
Tech

Yapay zekâ ile Windows etkinleştirme kodu ChatGPT ve Google Bard gibi yeni AI sohbet robotlarının Windows lisansı için gereken aktivasyon kodlarını oluşturabildiği ortaya çıktı.

ChatGPT ve BARD, Windows 10 ve 11 için aktivasyon anahtarları oluşturabiliyor. Bu keşfi Twitter kullanıcısı @immasiddtweets yaptı ve ChatGPT’ye Microsoft’un sırlarını vermesini sağladı.

Kategoriler
SEO

Yapay zeka aramalarındaki hızlı artış Türkiye’de öne çıkanlar. Yapay zeka (AI) 2023’ün en sıcak gündem maddelerinden biri. 2023’te pazarlamacılar yapay zekayı neden çok iyi kavramalı?

Yapay zeka (AI) hızla 2023 yılının popüler gündem maddelerinden biri haline geldi. Bu, kullanıcıların Google Arama’daki “artificial intelligence”(yapay zeka) konusuna olan ilgisine baktığımızda açıkça görülüyor.

Kategoriler
Genel

AB Yapay zeka yasası Son dönemde hızlı gelişme kaydeden yapay zekaya yasal denetim getirmeyi hedefleyen düzenlemeye ilişkin ilk taslak metin Avrupa Parlamentosu’ndan geçti. Düzenleme yasalaşırsa, bu dünyada bir ilk olacak.

Dünyadaki ilk “yapay zeka yasası”, Avrupa Parlamentosu tarafından kabul edildi. Avrupa Parlamentosu, yapay zeka yasasına ilişkin ilk taslak metni kabul etti ve böylece, AB Komisyonu hem AP hem de üye ülkeler ile yasanın uygulanmasına ilişkin müzakerelere başlayabilecek.

Kategoriler
Genel

AI Otomobil markalarını nasıl algılamış AI otomobil markalarını böyle algıladı.

İsviçreli gowago isimli araç satış firmasının reklam için sosyal medyada paylaştığı, otomobil markalarının yapay zeka ile hayvanlarla tasvir edildiği görselleri beğendim ve paylaşmak istedim.

Kategoriler
Tech

Photoshop Generative Fill Yapay zekâ her yerde. Photoshop’a Generative Fill / Yapay Zekâ Doldurma Tekniği geldi.

Dünyanın en çok kullanılan tasarım ve fotoğraf düzenleme yazılımı olan Adove Photoshop’da Generative Fill aracı adeta bir devrim, bugüne kadar sadece Firefly bünyesinde sunulan Generative Fill / Yapay Zekâ Doldurma Tekniği özelliğini Photoshop’a getirdi.

Kategoriler
Tech

Gmail’e yapay zeka desteği Mobil cihazlar için Gmail aramaya yapay zeka desteği.

Gmail mobil cihazlarda aramayı iyileştirmek için yapay zekayı kullandı. Yapay zekanın kullanılmadığı online bir uygulama nerdeyse kalmadı, Google’ın mail uygulaması Gmail için bazı yapay zeka geliştirmeleri geldi.

Kategoriler
Tech

ChatGPT iOS uygulaması Türkiye’ye açıldı OpenAI, ChatGPT iOS uygulamasını dünya genelinde indirmeye açtı. ChatGPT artık Türkiye’deki iPhone kullanıcıları tarafından da indirilebiliyor.

Dünyanın en çok kullanılan yapay zekâ uygulaması olan ChatGPT’nin iOS uygulaması Türkiye’deki kullanıcılara açıldı.

Kategoriler
Tech

Bill Gates’in yakın gelecek öngörüleri Bill Gates, yapay zekanın iş gücünde, sağlık hizmetlerini ve eğitimi dönüştürebileceğini düşünüyor ancak yine de öğretmenlere ihtiyacımız olacağını söylüyor.

Microsoft’un kurucu ortağı Salı günü kendi blogunda, yakın gelecek ve yapay zekanın geleceği hakkındaki görüşlerini özetleyen yedi sayfalık bir makale yayınladı – “Yapay Zeka Çağı Başladı(The Age of AI has begun)“. AI geliştirmenin “mikroişlemcinin, kişisel bilgisayarın, internetin ve cep telefonunun yaratılması kadar temel bir şey” olduğunu yazdı.