Kategoriler
Tech

Bluesky herkese açıldı! Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey imzalı X(Twitter) rakibi Bluesky sonunda herkese açılıyor.

Bluesky, artık herkese açık. Twitter (yeni adıyla X) kurucusu Jack Dorsey’in Twitter benzeri uygulaması olan Bluesky, atılan adım kapsamında herkese açılıyor. Bu güne kadar sadece davetiye kodları ile üyelik alıyordu.

Kategoriler
Tech

X, Twitch alternatifi mi olacak? Elon Musk, X(Twitter)’in bir Twitch alternatifi olmasını da istiyor.

Elon Musk, X(Twitter) platformunu bir Twitch alternatifi olmasını da istiyor. Elon Musk’ın yeni odağı oyuncular ve oyun yayıncılığı.

Kategoriler
Genel

Twitch “Discovery Feed” Amazon’a ait lider canlı yayın platformu Twitch, TikTok tarzı akış sistemini kullanıma sundu.

Tiktok tüm interneti değiştirdi kendine benzetti, neredeyse tüm sosyal medya platformlarında Tiktok’a benzer şekilde bir video akışı var. Twitch de artık TikTok benzeri bir video akışına sahip, ismi “Discovery Feed”.

Kategoriler
Genel

Threads web sürümü geliyor Threads’in web sürümü için geri sayım başladı. Meta, Threads’in bu hafta başlarında kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden biri olan web sürümünü yayına alabilir.

Threads’in web sürümü için geri sayım başladı. The Wall Street Journal’ın haberine göre Meta, X’in (eski adıyla Twitter) rakibi olan Threads’in web sürümünü bu hafta başlarında veya sonraki hafta yayına alacak.

Kategoriler
Genel

TikTok online pazar yerini açıyor Tiktok, e-ticaret alanına girmeye hazırlanıyor, Tiktok online pazar yerinin önümüzdeki ay açılacağı açıklandı.

The Wall street Journal’ın yeni bir raporu, TikTok’un önümüzdeki ay ABD’de bir çevrim içi pazar yeri açmaya hazırlandığını ortaya koydu. Platform, farklı çeşitlerde Çin’den gelen ürünlerin satılacağı platformla Amazon’a rakip olacak.

Kategoriler
Tech

TikTok metin yayınlama başlıyor Dünyanın en popüler kısa video platformu TikTok artık metin gönderileri destekleyerek Twitter ve Threads’a rakip oluyor.

TikTok başlangıçta bir kısa video platformu iken, daha sonra Instagram ile rekabet edebilmek amacıyla videolara görsel desteği eklemişti, şimdi de TikTok platforma Twitter ve Threads benzeri metin tabanlı gönderi yayınlama özelliğini getiriyor.

Kategoriler
Genel

Dünyada en çok kullanılan emojiler En fazla kullanılan emoji: 😂 ‘katıla katıla gülen yüz’.

Crossword-Solver isimli web sitesinin 75 ülkede yaptığı araştırmasına göre, şu anda kullanımda olan 3 binden fazla emoji bulunuyor ancak Binlerce emoji bulunsa da bazıları kullanıcılar tarafından daha fazla tercih ediliyor.

Kategoriler
Tech

2023/2024 yeni emojiler Emoji 15.1 ile hayatımıza girecek olan yeni emojiler belli oldu.

Bu yıl sonuna doğru geleceği belirtilen yeni emojiler arasında; dikey sallanan kafa, yatay sallanan kafa, misket limonu, Anka kuşu, kırık zincir, kahverengi mantar, aile siluetleri ve birden fazla cilt tonuna sahip insan emojileri yer alacak.

Kategoriler
Genel

Threads açıldı Twitter Killer geldi. Meta, Twitter benzeri yeni sosyal medya platformu Threads’i kullanıma sundu.

Instagram’ıın metin tabanlı uygulaması Threads bugün kullanıma açıldı. Threads henüz Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden erişilemiyor, nedeni ise AB’de kullanıcı verilerine dair düzenlemeler.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta, Threads adlı yeni sosyal medya platformunu kullanıma sundu. Threads, metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulan bir uygulama. Kullanıcılar, Instagram hesapları aracılığıyla yeni platforma giriş yapabilir, şu an bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda videolar paylaşılabiliyor.

Kategoriler
Genel

Reuters Institute Digital News Report 2023 2023 Dijital Haber Raporu’na genel bakış ve önemli bulgular

Bu yılki Reuters Enstitüsü Dijital Haberler Raporu, küresel bir yaşam maliyeti krizi, Avrupa’nın kalbinde devam eden bir savaş ve dünya çapında daha fazla iklim istikrarsızlığı zemininde geliyor. Bu bağlamda, güçlü bir doğru, iyi finanse edilmiş, bağımsız gazetecilik arzı kritik olmaya devam ediyor, ancak anketimizin kapsadığı ülkelerin çoğunda, bu koşulların düşük güven seviyeleri, azalan katılım ve belirsiz bir iş ortamı tarafından zorlandığı görülüyor.

Kategoriler
Tech

WhatsApp mesaj düzenleme WhatsApp mesaj düzenleme özelliği Türkiye’de kullanıma açıldı.

Geçtiğimiz ay yayınlanan WhatsApp’ın “mesaj düzenleme” özelliği, tüm kullanıcılara sunuldu. Gönderdiğiniz mesajları 15 dakika içerisinde düzenleyebilirsiniz.

Kategoriler
Tech

WhatsApp ekran paylaşımı WhatsApp’ın yeni özelliği: uygulama içerisinden ekran paylaşımı.

WhatsApp’da görüntülü görüşmedeyken cihazın ekranını canlı olarak paylaşmak mümkün olacak. WhatsApp, kullanıcıların video görüşmesi sırasında ekranlarını kolayca paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.

Kategoriler
Tech

WhatsApp kullanıcı adları WhatsApp yakında telefon numarasını paylaşmak istemeyenler için kullanıcı adlarını destekleyecek.

WhatsApp, pek çok platform gibi kullanıcı adları kullanımına geçiyor. WhatsApp’ın kullanıcıların hesapları için benzersiz kullanıcı adları seçmelerine olanak tanıyan bir kullanıcı adı(username) özelliği üzerinde çalıştığı bildirildi.

Kategoriler
Tech

Instagram, Twitter’a rakip oluyor Instagram, Twitter ile rekabet eden kendi metin tabanlı uygulamasını Haziran ayında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, Twitter’a rakip olan metin tabanlı ürününü bazı influencerlar ve içerik oluşturucular ile test etmeye başladı.