Kategoriler
Tech

WhatsApp ekran paylaşımı WhatsApp’ın yeni özelliği: uygulama içerisinden ekran paylaşımı.

WhatsApp’da görüntülü görüşmedeyken cihazın ekranını canlı olarak paylaşmak mümkün olacak. WhatsApp, kullanıcıların video görüşmesi sırasında ekranlarını kolayca paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.

Kategoriler
Tech

WhatsApp kullanıcı adları WhatsApp yakında telefon numarasını paylaşmak istemeyenler için kullanıcı adlarını destekleyecek.

WhatsApp, pek çok platform gibi kullanıcı adları kullanımına geçiyor. WhatsApp’ın kullanıcıların hesapları için benzersiz kullanıcı adları seçmelerine olanak tanıyan bir kullanıcı adı(username) özelliği üzerinde çalıştığı bildirildi.

Kategoriler
Tech

Instagram, Twitter’a rakip oluyor Instagram, Twitter ile rekabet eden kendi metin tabanlı uygulamasını Haziran ayında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, Twitter’a rakip olan metin tabanlı ürününü bazı influencerlar ve içerik oluşturucular ile test etmeye başladı.

Kategoriler
Tech

Bluesky Android’e geldi Twitter rakibi olacak Bluesky uygulaması Google Play’de

Mart ayı başında iOS’a gelen Twitter’ın eski kurucu Jack Dorsey’in geliştirdiği Twitter benzeri uygulama Android cihazlara da geldi.

Kategoriler
Genel

Meta ücretli onay işareti başladı Meta, ABD'de Instagram ve Facebook için ücretli doğrulamayı başlattı. Facebook ve Instagram ayda 12 dolara mavi tık satmayı test ediyor.

Meta’nın, Instagram ve Facebook için doğrulamayı web’de ayda 11,99 ABD doları ve mobilde ayda 14,99 ABD dolara başlattı. Instagram’da yapılan bir güncellemede CEO Mark Zuckerberg, “Meta Onaylı” (Meta Verified) bir hesabın kullanıcılara doğrulanmış bir rozet, platformlarda artırılmış görünürlük, öncelikli müşteri desteği ve daha fazlasını sağlayacağını duyurdu. Özellik bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuluyor ve “yakında” daha fazla ülkeye ulaşacak.

Kategoriler
Tech

Sosyal medya uygulamaları görsel boyutları Sosyal Medya görsel boyut spesifikasyonları 2023.

Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube, TikTok, WhatsApp ve Discord uygulamalarının görsel/video standart boyutlarını paylaştık.

Kategoriler
Tech

Twitter benzeri uygulama Bluesky App Store’da ActivityPub protokolüne benzer merkezi olmayan Twitter benzeri bir sosyal medya platformu olmayı hedefleyen Bluesky, App Store’da yerini aldı.

Bluesky, uzun süren bir bekleyişin ardından Private Beta modunda App Store’da yerini aldı. Uygulamaya şu anda sadece davetli olan kişiler dahil olabiliyor.

Elon Musk’ın gelmesiyle birlikte Twitter’dan ayrılan isimlerden Jack Dorsey, Mayıs 2022’den beri kendi sosyal ağı üzerinde çalışıyor. Twitter’a benzerliğiyle dikkat çeken Bluesky, ilk olarak iPhone kullanıcılarına açıldı, herkes indirebiliyor ancak herkes üye olamıyor. Kullanıcıların yeni sosyal ağa katılmak için daha önce üye olan birinden davetiye alması gerekiyor.

Kategoriler
Tech

Instagram kurucularından yeni TikTok alternatifi uygulama Artifact adlı haber uygulaması, Kevin Systrom’un "sosyal gelecek" olarak gördüğü algoritmik tahminleri kullanıyor.

Instagram’ı kuran ve Facebook’a satan ekipten yeni bir sosyal ağ uygulaması geliyor. Artifact adlı bu yeni mobil uygulama ilgi alanlarınızı keşfederek konuyla ilgili haber ve makaleleri arkadaşlarınızla tartışabileceğiniz TikTok benzeri bir yapıya sahip olacak.

Kategoriler
Tech

Twitter reklam gelirlerini paylaşacak Elon Musk, Twitter’ın reklam gelirlerini içerik oluşturucularla paylaşmaya başlayacağını söyledi.

Twitter’ın yeni sahibi, içerik oluşturucular için daha fazla gelir akışı oluşturmak için hamleler yapıyor veya en azından bu konuda tweet atıyor. Elon Musk Cuma günü(dün) şirketin reklam gelirlerini ilk kez platformdaki içerik oluşturucularla paylaşmaya başlayacağını duyurdu. Peki nasıl? Uygun kullanıcıların, ayda 8 dolardan başlayan Twitter Blue‘ya kaydolması gerekmekte.

Kategoriler
Tech

Tweet görüntülenme sayıları herkese açık Twitter’da paylaşımların görüntülenme sayıları herkese açık hale getirildi. Elon Musk, Twitter’daki paylaşımların görüntülenme sayılarının tüm kullanıcılar için açık hale getirildiğini duyurdu.

Twitter CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformlarındaki paylaşım izlenme sayılarının artık tüm kullanıcılara açıldığını duyurdu.

Bu, tüm Twitter kullanıcılarının diğer tüm kullanıcıların tweetlerinin gösterim sayısını görmesini sağlayacaktır.

Kategoriler
Tech

Twitter’ın uygulaması Revue kapandı Twitter’ın bülten uygulaması Revue kapanıyor, Revue, kullanıcılara bir e-posta göndererek 18 Ocak 2023’te kapanacağını duyurdu.

Twitter’ın bülten uygulaması Revue kapanıyor, Revue, kullanıcılara bir e-posta göndererek 18 Ocak 2023’te kapanacağını duyurdu. Revue’nün kapanmasında Twitter’ın uzun formatta Tweet paylaşımı üzerinde çalışmasının da etkisi olmuş olabilir.

Kategoriler
Genel

Elon Musk Twitter’da temizlik yapıyor Twitter’da yaklaşık 1,5 milyar aktif olmayan hesap devre dışı bırakılacak.

Elon Musk’ın son tweetinden anladığımız kadarıyla Twitter’da aktif olarak kullanılmayan ancak bir username/kullanıcı adı sahibi hesaplar de aktif edilecek veya o hesaptan kullanıcı adı alınacak.

Kategoriler
Genel

Twitter’ın potansiyel çöküşü yakın insanlık tarihinin geniş bir kaydını silebilir Dünyanın bilgisi, yakında iflas edebilecek özel bir şirkete ait yarı kamusal bir meydanda tutulursa ne olur?

2006’daki gönderilen ilk tweet’inden bu yana, Twitter dünya meselelerinde önemli bir rol oynadı. Platform, Arap Baharı’ndan Ukrayna’da devam eden savaşa kadar her şeyi belgelemek için kullanıldı. Ayrıca yıllar boyunca halka açık konuşmalarımızı da yakaladı.

Kategoriler
Genel

SJW nedir? Social Justice Warrior, kısaltmasıyla SJW hakkında.

Son günlerde özellikle internet ortamında sıkça gördüğümüz SJW ne demektir üzerinde duralım.

Kategoriler
Tech

OnlyFans’in en çok kazananları 2022 Müstehcen fotoğraf ve videoların ücret karşılığı sergilendiği OnlyFans’ın en çok kazananları.

Müstehcen fotoğraf ve videoların ücret karşılığı abonelik modeli ile sergilendiği yani bir nevi satıldığı OnlyFans’ın en çok kazananlarını listeledik.