Kategoriler
Tech

Threads’da yenilikler X (Twitter) rakibi Threads için önemli bir eksik daha kapatıldı, “alıntı” özelliği ve fazlası geldi.

Meta’ya bağlı Instagram’ın uygulaması olan Threads, rakibi X (Twitter) ile özellik olarak arasındaki açığı kapatmaya devam ediyor. Hâlâ X’de olan ama Threads’da olmayan şeyler mevcut.

Kategoriler
Genel

Threads web sürümü geliyor Threads’in web sürümü için geri sayım başladı. Meta, Threads’in bu hafta başlarında kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden biri olan web sürümünü yayına alabilir.

Threads’in web sürümü için geri sayım başladı. The Wall Street Journal’ın haberine göre Meta, X’in (eski adıyla Twitter) rakibi olan Threads’in web sürümünü bu hafta başlarında veya sonraki hafta yayına alacak.

Kategoriler
Genel

Elon Musk vs. Mark Zuckerberg kafes dövüşü Elon Musk ve Mark Zuckerberg dövüşü X(Twitter)’te canlı yayınlanacak, gelirler gaziler için bağışlanacak.

Dünyanın en zengin insanı, Twitter’ın adını X olarak değiştirerek ciddi bir yeniden markalaşma sürecine girmişken daha önceden sözü verilen Meta CEO’su Mark Zuckerberg ile olan dövüşünü X’te canlı olarak yayınlanacağını açıkladı.

Kategoriler
Tech

TikTok metin yayınlama başlıyor Dünyanın en popüler kısa video platformu TikTok artık metin gönderileri destekleyerek Twitter ve Threads’a rakip oluyor.

TikTok başlangıçta bir kısa video platformu iken, daha sonra Instagram ile rekabet edebilmek amacıyla videolara görsel desteği eklemişti, şimdi de TikTok platforma Twitter ve Threads benzeri metin tabanlı gönderi yayınlama özelliğini getiriyor.

Kategoriler
Genel

Control Panel for Twitter uzantısı Control Panel for Twitter: Twitter üzerinde daha fazla kontrol sağlayan, eksik özellikleri ve kullanıcı arabirimi iyileştirmelerini ekleyen bir tarayıcı uzantısı.

Control Panel for Twitter isimli tarayıcı uzantısı hem logo değişikliğine giden Twitter’ın eski kuş logosuna dönmesini sağlıyor hem de birçok faydalı özelliği ile Twitter kullanımını daha rahat hale getiriyor.

Kategoriler
Tech

Twitter, X olarak yeniden adlandırıldı Resmi olarak Twitter gitti, “Her şey için X” geldi.

Elon Musk satın aldığı pahalı oyuncağı ile oynamaya devam ediyor, şimdi de Twitter’ın ismini X olarak değiştirdi, yeni logo yüklendi domain ise şu an twitter.com üzerinden çalışıyor x.com yönlendirme ile çalışıyor.

Kategoriler
Genel

Twitter Hiring iş arama özelliği Twitter, iş arayanlara kolaylık sunacak Linkedin benzeri yeni özelliği test etmeye başladı.

Twitter, LinkedIn ve Indeed’e rakip olarak iş arayanlar ile şirketleri buluşturacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Kategoriler
Tech

Twitter DM ayarları değiştirildi, kontrol edin Twitter yaptığı son değişiklikle, varsayılan ayar olarak olarak Blue abonesi olmayan kullanıcılardan Direkt Mesaj almamayı ekledi.

Twitter DM ayarlarını değiştirdi, bu değişiklikle birlikte eğer şu andan itibaren o ayarı değiştirmediyseniz Twitter Blue sahibi olmayan kullanıcılar size mesaj gönderemiyor.

Kategoriler
Genel

Threads açıldı Twitter Killer geldi. Meta, Twitter benzeri yeni sosyal medya platformu Threads’i kullanıma sundu.

Instagram’ıın metin tabanlı uygulaması Threads bugün kullanıma açıldı. Threads henüz Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden erişilemiyor, nedeni ise AB’de kullanıcı verilerine dair düzenlemeler.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta, Threads adlı yeni sosyal medya platformunu kullanıma sundu. Threads, metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulan bir uygulama. Kullanıcılar, Instagram hesapları aracılığıyla yeni platforma giriş yapabilir, şu an bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda videolar paylaşılabiliyor.

Kategoriler
Tech

Instagram, Twitter’a rakip oluyor Instagram, Twitter ile rekabet eden kendi metin tabanlı uygulamasını Haziran ayında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, Twitter’a rakip olan metin tabanlı ürününü bazı influencerlar ve içerik oluşturucular ile test etmeye başladı.

Kategoriler
Tech

Bluesky Android’e geldi Twitter rakibi olacak Bluesky uygulaması Google Play’de

Mart ayı başında iOS’a gelen Twitter’ın eski kurucu Jack Dorsey’in geliştirdiği Twitter benzeri uygulama Android cihazlara da geldi.

Kategoriler
Tech

Twitter Blue karakter limiti ve Bold İtalik Twitter, Blue kullanıcılarının 10.000 karakterlik tweet atmasına olanak tanıyan özelliği kullanıma sunuldu, ayrıca kalın ve italik metin biçimlendirme desteği ekledi.

Elon Musk’ın Twitter’da değişikliklere devam ediyor. Twitter Blue aboneleri artık platformda daha uzun yazılar yazıp gönderebilecek.

Kategoriler
Genel

Twitter; parayı veren düdüğü çalar Twitter’da 1 Nisan itibariyle eski mavi onay işareti (legacy blue checks) iptal edilecek.

Twitter eski mavi tikli yani onay işaretli hesapların mavi onay işaretlerini kaldırıyor. Mavi onay işareti sadece blue abonesi olanlar için görünecek.

Kategoriler
Tech

Sosyal medya uygulamaları görsel boyutları Sosyal Medya görsel boyut spesifikasyonları 2023.

Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube, TikTok, WhatsApp ve Discord uygulamalarının görsel/video standart boyutlarını paylaştık.

Kategoriler
Tech

Twitter Blue Türkiye’de açıldı Twitter Blue Türkiye fiyatı (aylık ve yıllık) resmî olarak belli oldu. Twitter’da mavi tik alma ücreti ve Twitter Blue Türkiye’den nasıl alınır?

Twitter Blue artık Türkiye’den Türkçe hesaplar için de alınabiliyor, fiyatlar global ile şu anki kur ile hemen hemen aynı, mobil cihazlardan alındığında komisyon ile daha pahalı oluyor.

Twitter Blue aboneleri mavi onay işareti (mavi tık) alıyor ve yanısıra ekstra bazı özellikleri de kullanabiliyorlar, bunlar; çekicisi tweet düzenleme, 4 bin karakter uzunluğunda tweet’ler, uygulama simgesi seçimi, 60 dakikaya kadar video yükleme, tweet’lere yer işareti koyma, ve yayıncı olarak reklam gelirleri.