Kategoriler
Genel

Elon Musk Twitter’ı istiyor Twitter’ın tamamını almak için teklif veren Elon Musk: “Özelleştireceğim Twitter’da yasaların izin verdiği çerçevede, hissedarların çoğunu tutmaya çalışacağım.” dedi.

Elon Musk bir süre önce Twitter’ın hisselerini satın aldığını duyurmuştu, şimdi de tamamını satın almak için değerinin bir hayli üzerinde teklif sundu.

Kategoriler
Genel

Twitter web sürümünde resimler artık tam boyut Twitter artık web'de tam boyutlu resimler gösterecek. Hatalı görüntü önizlemelerine elveda.

Twitter, sevindiren yeni fotoğraf altyapısını web sürümüne de taşıdı.

Kategoriler
Genel

Twitter, grup sohbet uygulaması Sphere’i satın aldı Sürpriz bir adım ile Twitter, grup sohbet uygulaması satın aldı.

Twitter, ürün çeşitliliğini agresif bir şekilde genişletmek ve geliştirmek için sosyal ağdaki bir dizi satın almanın en sonuncusunu, kendi adını taşıyan bir grup sohbet uygulaması işleten Londra merkezli Sphere şirketini satın alarak gerçekleştirdi.

Kategoriler
Genel

Twitter sosyal gizlilik paketi ve safety modu Twitter Gizlilik Modu ismi ile sosyal gizlilik paketi içerisinde yeni ve kapsamlı birkaç gizlilik seçeneği sunulacak.

Henüz tam ve tüm detayları belli olmasa da Twitter’ın gizlilik seçenekleri ve güvenlik ayarları genişliyor. Haber: Twitter Plans New Privacy Tools to Get More People Tweeting.

Kategoriler
Genel

Revue ile Twitter kullanın Twitter'ın yıl başında satın aldığı Revue, Twitter profillerinde görünmeye başladı.

Eğer dijital içerik üreticisiyseniz yani blog, vlog, Youtuber vs. gibi düzenli bir içeriğiniz varsa, bunun yanında Twitter takipçiniz var ve onu önemsiyorsanız Revue uygulamasını mutlaka kullanmalısınız.

Kategoriler
Genel

Twitter Spaces tarayıcı üzerinden çalışıyor Clubhouse'ı gereksiz kılan bir uygulama; Twitter Spaces

Çoğumuzun bildiği gibi önce Clubhouse diye bir şey çıktı, önce sadece iOS(iPhone) ve sonrasında yakın zamanda Android cihazlarda da çalışmaya başladı. Bunu gören Facebook, Twitter gibi büyük abiler karşılığında benzer uygulamalarını hızlıca geliştirip ortaya çıkardılar, hatta Twitter şu an Clubhouse’a göre çok daha iyi ve Clubhouse bir anlamda boşa çıkmış durumda benim için, gereksiz yani, nedenine yazının ilerleyen kısımlarında değineceğim.

Kategoriler
Genel

Twitter Blue başlıyor Twitter'da ekstra özelliklere sahip olabileceğiniz bir hesap türü olan Twitter Blue başladı.

Sosyal medyanın bana göre en başarılı ve toplum üzerinde etkisi en yüksek platformu olan Twitter, Twitter Blue isimli üyelik/abonelik sistemini duyurdu. Bu abonelik sistemine ücretini ödeyerek dahil olduğunuzda çeşitli özel yeteneklere sahip olacaksınız.

Kategoriler
Genel

Twitter DM’de sesli mesajlaşma Twitter Direkt Mesajlarda (DM) sohbet etmeyi daha da kolay hale getirmek için DM’lere sesli mesaj özelliğini getirdi.

Açık konuşmak gerekirse ben uzun zamandır kendime bir not bırakcaksam ve bu görsel öğeler de içeriyorsa ve sonra kullanacaksam onu Twitter DM kullanıyorum, çok önceden WhatsApp kullanıyordum ancak bildiğiniz gibi WhatsApp görsel/medya özelliklerini bozuyor hem kalite hem içerdiği meta dataları değiştiriyor bu yüzden asla bir görseli başka yerde kullanacaksam onu WhatsApp ile göndermem.

Kategoriler
Genel

Twitter Tip Jar başlıyor Twitter, kullanıcılara bahşiş gönderebilmesi veya alabilmesi için Bahşiş Kutusu (Tip Jar) özelliğini hataya geçiriyor.

Daha önce Twitter Super Follow “Süper Takip” özelliğini açıklayan Twitter bu sefer de abonelik gerekmeksizin tek seferlik bahşiş/tip gönderip alabilmeyi sağlayan özelliği duyurdu ve şu an test ediliyor.

Kategoriler
Genel

Twitter Super Follow “Süper Takip” Twitter'da Super Follow/Süper Takip dönemi başlıyor.

Twitter bugün yeni bir özelliğini duyurdu, Super Follow. Super Follow Türkçe ismiyle Süper Takip; ücretli üyelik ile özel yetkiler verecek.

Kategoriler
Genel

Twitter hesap onayı 2021’de yeniden açılıyor Twitter bundan 3 yıl önce duraklattığı hesap onayını 2021'de yepyeni kuralları ile yeniden başlatacak.

Twitter’da “mavi tık” olarak bilinen doğrulama/onaylanmış hesaplar özelliği uzun zamandır yeni onaylara kapalıydı. Twitter bugün kendi blogunda 2021 yılı ile birlikte onay rozeti başvurularını “Yepyeni kurallarla birlikte” yeniden mümkün hale getirmeyi planladığını açıkladı.

Kategoriler
Genel

Hikaye özelliği Twitter’a da geldi Hikayeler/Stories özelliği olmayan tek büyük sosyal medya uygulaması olan Twitter'da da artık bu özellik var, Fleets.

Twitter bugün “Fleets” aka – Hikayeler/stories kendi versiyonunu kullanıma alacağını duyurdu.

Kategoriler
Genel

Twitter’da bilgisel oluşturmak Chirr App ile Twitter’da Bilgisel oluşturmak çok kolay.


Twitter’da belli bir konuda art arda atılmış, konu bütünlüğü açısından birbirini takip eden tweet’lere “flood”, “thread” ya da Türkçeye çevrilmiş haliyle “bilgisel” diyoruz.

Kategoriler
Kodlama

Twitter’da takip etmeniz gereken 10 developer Twitter'da takip etmeniz gerektiğini düşündüğüm developerların bir listesini derledim.

Programlamayı öğrenmek zor olabilir, ister deneyimli bir geliştirici, ister yolculuğa yeni başlayan biri olun, kendinizi bir toplulukla çevrelemek öğrenmenize yardımcı olur ve tükenmenizi önlemeye yardımcı olabilir.

Kategoriler
Genel

Twitter DM’lerde sesli mesaj Twitter DM(Direk mesaj)'lerde sesli mesaj gönderebilme özelliğini yayına aldı.

The Verge’nin haberine göre daha önce sesli tweet gönderme özelliğini kullanıma sunan Twitter, DM’lerde de sesli mesaj gönderebilme özelliğini getiriyor. Özellik şu an Brezilya’da kullanımda.