Kategoriler
Tech

Instagram, Twitter’a rakip oluyor Instagram, Twitter ile rekabet eden kendi metin tabanlı uygulamasını Haziran ayında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, Twitter’a rakip olan metin tabanlı ürününü bazı influencerlar ve içerik oluşturucular ile test etmeye başladı.

Kategoriler
Tech

Bluesky Android’e geldi Twitter rakibi olacak Bluesky uygulaması Google Play’de

Mart ayı başında iOS’a gelen Twitter’ın eski kurucu Jack Dorsey’in geliştirdiği Twitter benzeri uygulama Android cihazlara da geldi.

Kategoriler
Tech

Twitter Blue karakter limiti ve Bold İtalik Twitter, Blue kullanıcılarının 10.000 karakterlik tweet atmasına olanak tanıyan özelliği kullanıma sunuldu, ayrıca kalın ve italik metin biçimlendirme desteği ekledi.

Elon Musk’ın Twitter’da değişikliklere devam ediyor. Twitter Blue aboneleri artık platformda daha uzun yazılar yazıp gönderebilecek.

Kategoriler
Genel

Twitter; parayı veren düdüğü çalar Twitter’da 1 Nisan itibariyle eski mavi onay işareti (legacy blue checks) iptal edilecek.

Twitter eski mavi tikli yani onay işaretli hesapların mavi onay işaretlerini kaldırıyor. Mavi onay işareti sadece blue abonesi olanlar için görünecek.

Kategoriler
Tech

Sosyal medya uygulamaları görsel boyutları Sosyal Medya görsel boyut spesifikasyonları 2023.

Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube, TikTok, WhatsApp ve Discord uygulamalarının görsel/video standart boyutlarını paylaştık.

Kategoriler
Tech

Twitter Blue Türkiye’de açıldı Twitter Blue Türkiye fiyatı (aylık ve yıllık) resmî olarak belli oldu. Twitter’da mavi tik alma ücreti ve Twitter Blue Türkiye’den nasıl alınır?

Twitter Blue artık Türkiye’den Türkçe hesaplar için de alınabiliyor, fiyatlar global ile şu anki kur ile hemen hemen aynı, mobil cihazlardan alındığında komisyon ile daha pahalı oluyor.

Twitter Blue aboneleri mavi onay işareti (mavi tık) alıyor ve yanısıra ekstra bazı özellikleri de kullanabiliyorlar, bunlar; çekicisi tweet düzenleme, 4 bin karakter uzunluğunda tweet’ler, uygulama simgesi seçimi, 60 dakikaya kadar video yükleme, tweet’lere yer işareti koyma, ve yayıncı olarak reklam gelirleri.

Kategoriler
Tech

Twitter benzeri uygulama Bluesky App Store’da ActivityPub protokolüne benzer merkezi olmayan Twitter benzeri bir sosyal medya platformu olmayı hedefleyen Bluesky, App Store’da yerini aldı.

Bluesky, uzun süren bir bekleyişin ardından Private Beta modunda App Store’da yerini aldı. Uygulamaya şu anda sadece davetli olan kişiler dahil olabiliyor.

Elon Musk’ın gelmesiyle birlikte Twitter’dan ayrılan isimlerden Jack Dorsey, Mayıs 2022’den beri kendi sosyal ağı üzerinde çalışıyor. Twitter’a benzerliğiyle dikkat çeken Bluesky, ilk olarak iPhone kullanıcılarına açıldı, herkes indirebiliyor ancak herkes üye olamıyor. Kullanıcıların yeni sosyal ağa katılmak için daha önce üye olan birinden davetiye alması gerekiyor.

Kategoriler
Tech

Twitter 2 faktörlü doğrulama değişikliği Yeni Twitter 2FA değişikliği hakkında.

Twitter 2 faktörlü doğrulama(2FA) sisteminde SMS metin mesajı ile doğrulamanın yalnızca Twitter Blue abonesi olan hesapların yararlanabileceğini açıkladı.

Kategoriler
Tech

Twitter reklam gelirlerini paylaşacak Elon Musk, Twitter’ın reklam gelirlerini içerik oluşturucularla paylaşmaya başlayacağını söyledi.

Twitter’ın yeni sahibi, içerik oluşturucular için daha fazla gelir akışı oluşturmak için hamleler yapıyor veya en azından bu konuda tweet atıyor. Elon Musk Cuma günü(dün) şirketin reklam gelirlerini ilk kez platformdaki içerik oluşturucularla paylaşmaya başlayacağını duyurdu. Peki nasıl? Uygun kullanıcıların, ayda 8 dolardan başlayan Twitter Blue‘ya kaydolması gerekmekte.

Kategoriler
Kodlama

Twitter 3. parti uygulamaları askıya aldı Twitter yaptığı yeni API politika kural değişikliği ile API’yi kullanan harici uygulamalar patladı.

Twitter, 3 parti harici hizmetlerin de çalışmasına olanak sağlayan API’lerinde politika değişikliğine gitti ve böylece Twitter artık sadece kendisine ait resmi uygulamalarıyla kullanılabilecek. Birçok popüler girişim bir değişikle tarihe karışmış oldu.

Kategoriler
Tech

Tweet görüntülenme sayıları herkese açık Twitter’da paylaşımların görüntülenme sayıları herkese açık hale getirildi. Elon Musk, Twitter’daki paylaşımların görüntülenme sayılarının tüm kullanıcılar için açık hale getirildiğini duyurdu.

Twitter CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformlarındaki paylaşım izlenme sayılarının artık tüm kullanıcılara açıldığını duyurdu.

Bu, tüm Twitter kullanıcılarının diğer tüm kullanıcıların tweetlerinin gösterim sayısını görmesini sağlayacaktır.

Kategoriler
Tech

Twitter’ın uygulaması Revue kapandı Twitter’ın bülten uygulaması Revue kapanıyor, Revue, kullanıcılara bir e-posta göndererek 18 Ocak 2023’te kapanacağını duyurdu.

Twitter’ın bülten uygulaması Revue kapanıyor, Revue, kullanıcılara bir e-posta göndererek 18 Ocak 2023’te kapanacağını duyurdu. Revue’nün kapanmasında Twitter’ın uzun formatta Tweet paylaşımı üzerinde çalışmasının da etkisi olmuş olabilir.

Kategoriler
Tech

Twitter’da sarı tik/gold checkmark uygulaması başladı Twitter, ücretli mavi onay rozeti statüsünü yeniden başlatıyor ve şirketler için sarı tık / altın tık uygulamasına geçildi.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, ücretli ‘mavi tik’ uygulamasını bugün yeniden başlatıyor. Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, şirket ‘mavi onay rozeti’ statüsünü bugünden itibaren abonelerin hizmetine yeniden sunacak, bu statü için web kullanıcılarından 8 dolar, Apple iOS kullanıcılarından 11 dolar aylık abonelik ücreti alınacak.

Kategoriler
Genel

Elon Musk Twitter’da temizlik yapıyor Twitter’da yaklaşık 1,5 milyar aktif olmayan hesap devre dışı bırakılacak.

Elon Musk’ın son tweetinden anladığımız kadarıyla Twitter’da aktif olarak kullanılmayan ancak bir username/kullanıcı adı sahibi hesaplar de aktif edilecek veya o hesaptan kullanıcı adı alınacak.

Kategoriler
Genel

Twitter’ın potansiyel çöküşü yakın insanlık tarihinin geniş bir kaydını silebilir Dünyanın bilgisi, yakında iflas edebilecek özel bir şirkete ait yarı kamusal bir meydanda tutulursa ne olur?

2006’daki gönderilen ilk tweet’inden bu yana, Twitter dünya meselelerinde önemli bir rol oynadı. Platform, Arap Baharı’ndan Ukrayna’da devam eden savaşa kadar her şeyi belgelemek için kullanıldı. Ayrıca yıllar boyunca halka açık konuşmalarımızı da yakaladı.