Kategoriler
Tech

Microsoft Edge Image Creator aracı

Microsoft, Edge’in yapay zeka görüntü oluşturucusunu(Image Creator) herkesin kullanımına açtı.

Daha önce yapay zeka metin aracını(DALL·E) Bing arama motoru ve tarayıcısına entegre eden Microsoft, şimdi de yapay zeka resim oluşturma aracıEdge tarayıcısına entegre etti, ücretsiz ve herkesin kullanımına açık.

Microsoft, DALL-E destekli yapay zeka resim oluşturucusunu Edge tarayıcı kullanıcısı olan herkese açık hale getirdi. Şirket geçen ay görüntü oluşturma teknolojisini Bing sohbet botuna ve Edge’e eklemişti. Ancak özelliğe sadece yeni Bing’i deneyebilenler erişebiliyordu ancak bu hamle aracı çok daha geniş bir kitlenin kullanımına sunuyor.

Örnek bir resim oluşturması için aracı kullandım.

Metinden görüntüye Microsoft Image Creator – Microsoft metinden görüntü üreten DALL-E teknolojisini doğrudan tarayıcıya entegre etti.
DALL·E, Bing’e entegre edildi – Microsoft’un Bing chatbotu OpenAI’nin DALL-E modelini kullanarak görüntüler oluşturmanızı sağlıyor.

Edge’in yapay zeka görüntü oluşturucusu herkese açık

Microsoft, OpenAI’ın DALL-E yapay zekasıyla desteklenen Image Creator aracını ilk olarak Bing’ın ChatGPT benzeri Sohbet kısmına eklemiş ve ardından Edge’in kenar çubuğuna özelliği getirmişti. Bu özelliklere yeni Bing’in önizleme sürümünü kullananlar erişebiliyordu. “Image Creator” özelliğinin kullanımı ise son derece basit. İstediğiniz bir görseli sorgu kısmına cümlelerinizle yazıyorsunuz ve Bing sizin için dört farklı çıktı üretiyor. Bu görüntüleri basit cümle sorgularıyla da oluşturulabildiği gibi daha kompleks sorgular sonucunda da üretilebiliyor. Örneğin Bing’in oluşturacağı bir manzara fotoğrafını Kodak’ın bir filtresini kullanarak oluşturmasını isteyebilirsiniz.

Image Creator in Microsoft Edge – With Image Creator, say goodbye to searches for one-size-fits-nobody images and hello to easier, AI-generated visuals created for you, right from your browser.

Eğer Edge tarayıcınız güncel ise kenar çubuğundaki “+” simgesine tıklayarak “Image Creator” özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Örnek:

Şu an için dil olarak sadece İngilizceden anlayan araçta örnek bir görsel oluşturdum.
Şu an için dil olarak sadece İngilizceden anlayan araçta örnek bir görsel oluşturdum.
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Microsoft Edge Image Creator aracı başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.