Kategoriler
Genel

Metinden görüntüye Microsoft Image Creator

Microsoft metinden görüntü üreten DALL-E teknolojisini doğrudan tarayıcıya entegre etti.

Microsoft DALL-E yapay zeka teknolojisini Edge tarayıcısına entegre etti, yakında sunulacak bu özellikte metinden görseller oluşturulabiliyor.

Microsoft metinden görüntü üreten DALL-E teknolojisini doğrudan tarayıcıya entegre etti.
Kısa süre önce DALL-E yapay zeka destekli tasarım uygulamasını duyuran Microsoft şimdi de metinden görüntü üretebilen teknolojiyi internet tarayıcısına entegre etti.

teddy bears shopping for groceries in istanbul, ukiyo-e

Microsoft yazılan metinden istenilen türde görüntü oluşturabilen DALL-E sinir ağını doğrudan Edge tarayıcısına entegre etti. Yeni özellik şimdilik sınırlı bir kullanıcı grubu tarafından denenebiliyor. İlerleyen günlerde daha geniş kitlelere yayılacak.

Microsoft’tan DALL-E entegrasyonuna sahip tasarım uygulaması.
Image Creator olarak adlandırılan sistem yapay zeka tabanlı DALL-E teknolojisini temel alıyor. Yeni özellik sadece tarayıcıda değil Bing arama motorunda da sunulacak. Metinden görüntü üretebilen sinir ağı tarayıcının kenar çubuğunda bir uzantı olarak yer alacak.

Image Creator in Microsoft Edge – Kullanıcılar, ana sayfalarında çoklu görev yaparken sözlerinden görüntü oluşturabilirler. Microsoft Bing’den Image Creator hakkında daha fazla bilgi edinin: https://ms.spr.ly/6008dVxGo

Geçen hafta, Microsoft 365, Bing ve Edge’de insanların hayal gücünü harekete geçirmeye ve kendilerini ifade etmeye yardımcı olmak için tasarlanmış yeni içerik oluşturucu araçlarımızı duyurduk. Bugün, bu araçlardan biri olan Microsoft Bing’den Image Creator, belirli pazarlar için sınırlı bir önizlemede kullanıma sunuluyor ve bu ay içinde aynı pazarlara Microsoft Edge’de gelecek. Image Creator, var olmayan, yalnızca hayal gücünüzle sınırlı bir görüntü oluşturmanıza olanak tanır. Bir şeyin tanımını, konum veya aktivite gibi herhangi bir ek bağlamı ve bir sanat stilini yazmanız yeterlidir; Image Creator sizin için yapacaktır.

Kullanıcılar her zaman web’de bulunan bir resim için Bing Görseller’de arama yapabildiler, ancak Image Creator ile artık görmek istedikleri görselleri oluşturabilirler. Edge’de kullanıcılar, kenar çubuklarında Image Creator’ı kullanabilir. Bir yaşam güncellemesini çevrimiçi olarak arkadaşlarıyla paylaşmak için bir görüntü oluşturabilir ve bunu iş akışlarına odaklanmadan ana çalışma sayfalarına sürükleyip bırakabilirler.

Bugün, Image Creator’ın nasıl çalıştığı ve eğlenceli ve kapsayıcı kalmasını sağlamak için attığımız adımlar hakkında biraz daha ayrıntı paylaşmak istiyoruz.

Genel olarak, Image Creator’ın daha sınırlı bir açıklama yerine, konum veya taklit etmek istediğiniz sanat stili gibi ek bağlamla birlikte bir şeyin açıklamasını yazdığınızda en iyi şekilde çalıştığını gördük. Örneğin, Image Creator’ın “uzaya fırlatılan köpek astronotunu, dijital sanatı” nasıl hayata geçirdiğini ve bunun “tığ işi japon balığı karakalem” ile nasıl bir tezat oluşturduğunu aşağıda görün.

Burada gerçekten sadece hayal gücünüz ile sınırlısınız, bu yüzden lütfen kendi isteminizi deneyin ve aracın ne yarattığını görün. Hayal gücünün bir bilim olduğu kadar bir sanat olduğu göz önüne alındığında, Image Creator aradığınızı en iyi temsil eden dört seçenek arasından seçim yapmanızı sağlar.

Geçen hafta duyuruda söylediğimiz gibi, AI teknolojisi DALL∙E 2 by OpenAI tarafından desteklenen Image Creator gibi erken teknolojiler için önemlidir.– bunun yeni olduğunu ve gelişmeye ve gelişmeye devam etmesini beklediğimizi kabul etmek. Sorumlu yapay zekaya olan bağlılığımızı ciddiye alıyoruz. Designer uygulaması ve Image Creator genelinde uygunsuz sonuçların teslim edilmesini önlemeye yardımcı olmak için, gerekli adımları atmak ve yaklaşımımızı geliştirmeye devam etmek için DALL∙E 2’yi geliştiren ortağımız OpenAI ile birlikte çalışıyoruz. Sahip olduğumuz geri bildirimleri düzenli olarak alacağız ve modeli geliştirmek ve kendi azaltma çalışmalarımıza uygulamak için bunu OpenAI ile paylaşacağız.

Örneğin, OpenAI, modeli eğitmek için kullanılan veri kümesinden müstehcen cinsel ve şiddet içeren içeriği kaldırdı. Ayrıca, sorunlu sorgulara ilişkin Microsoft Bing içgörülerinden yararlanmanın yanı sıra, rahatsız edici istemlerin yayınlanma riskini azaltan Azure bilişsel hizmetleri tarafından desteklenen engelleme listeleri ve sınıflandırıcılar kullanmak gibi bir dizi azaltmayı benimsedik. Bu ve diğer hafifletme çabaları, yeni potansiyel kötüye kullanım açılarından haberdar olmamızı sağlamak için zaman içinde sürekli olarak gelişecektir.

Microsoft, bazen üretken görüntü teknolojisinde bulunan önyargıları gidermek için ek teknoloji uygulamıştır. Bazı istemler hala önyargıları ortaya çıkarabilir, ancak bu, sürekli olarak geliştirmek için çalıştığımız bir alandır. İnsanların kendilerini ifade etmek için Image Creator kullandığını görmekten heyecan duysak da, Image Creator kullanılarak oluşturulan içeriğin başkalarına zarar vermediğinden emin olmak istiyoruz. Bu İçerik Politikası , Image Creator’ın yasaklanmış kullanım durumlarını özetlemektedir; Image Creator’ın bu politikayı ihlal ettiğinden şüpheleniyorsanız, bunu buradan bildirebilirsiniz .

Attığımız adımların ve yukarıdaki rehberliğin, Görüntü Oluşturucu aracından en iyi şekilde yararlanmanıza ve onu eğlenceli ve kapsayıcı tutmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Geri bildiriminizi memnuniyetle karşılıyoruz ve ne yaratacağınızı dört gözle bekliyoruz!

Image Creator artık Microsoft Bing için belirli ülkelerde yaşıyor ve yakında Microsoft Edge’de geliyor

Yazılım devi sistemin şiddet, çıplaklık, silah veya diğer müstehcen içerikli görüntüler üretmediğini söylüyor. Başta da belirttiğimiz gibi Edge tarayıcısı için Image Creator uzantısı bazı kullanıcılar için zaten mevcut. Ekim ayının sonunda herkese açık olacak.

Hatırlayacağınız üzere Microsoft kısa süre önce Designer adlı yeni bir uygulamayı tanıtmıştı. Microsoft 365 paketinin bir parçası olarak sunulacak uygulama da DALL-E entegrasyonuna sahip. Yani girilen metinden istenilen türde görüntü üretebiliyor.

Kaynak: https://www.donanimhaber.com/microsoft-dall-e-teknolojisini-tarayiciya-entegre-etti–154965https://blogs.bing.com/Bing-Search-Blog/2022_10/Image-Creator-now-live-in-select-countries-for-Microsoft-Bing-and-coming-soon-in-Microsoft-Edge

wolkanca.com’da Metinden görüntüye Microsoft Image Creator veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Metinden görüntüye Microsoft Image Creator için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.