Kategoriler
Tech

Chrome tarayıcıda şifreleri görmek Google Chrome ve Chrome altyapılı Edge, Opera ve Brave gibi tarayıcılarda şifreleri görmek.

Google Chrome ve Chrome altyapısına sahip tarayıcılarda kayıtlı şifreleri görmek çok basit.

Kategoriler
Tech

LastPass kullanıcı verileri hackerların elinde LastPass, Ağustos ayında açıkladığı veri ihlalin sanıldığından çok daha kötü olduğunu, bilgisayar korsanlarının şifre kasaları ve çok sayıda müşteri bilgisi elde ettiğini söylüyor.

Önde gelen parola yöneticilerinden biri olan LastPass, bilgisayar korsanlarının müşterilerine ait çok sayıda kişisel bilginin yanı sıra şifreli ve kriptografik olarak karma hale getirilmiş parolaları ve müşteri kasalarında depolanan diğer verileri ele geçirdiğini söyledi.

Kategoriler
Tech

LastPass kullananlar tehlikede LastPass kullanıcıları: Bilgileriniz, verileriniz ve şifreleriniz artık bilgisayar korsanlarının elinde.

LastPass kullanıcıları: Bilgileriniz, verileriniz ve şifreleriniz artık bilgisayar korsanlarının elinde. Popüler parola yöneticisi LastPass, Ağustos ayında ifşa edilen hack’in sanıldığından çok daha kötü olduğunu söylüyor. LastPass kullanıyorsanız tüm parolalarınızı değiştirin ve 2FA açın.

Kategoriler
Genel

Online şifre oluşturucu Rasgele şifre oluşturabileceğiniz basit bir araç. Bedava ve online.

Çok basit tarayıcı üzerinde çalışan online rastgele şifre oluşturucu yaptım, kullanmak için sayfayı açın ve random şifreniz hazır.

Kategoriler
Genel

Dünyanın en çok kullanılan şifreleri (2020) Günümüzde parola olarak hala 123456 kullananlar var mı? Gerçekten de, NordPass’ın 2020 için en yaygın kullanılan şifreleri listesine göre evet var ve verilerini riske atıyorlar.

Muhtemelen, bir şifrenin hatırlanması sizin için kolaysa onu bir bilgisayar korsanı kolayca kırabilir. Yıllarca(ve yıllarca) teknoloji şirketlerinin tüketicileri kırılması zor parolalar ve iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmaları konusunda uyarmasına rağmen, insanlar gülünç derecede güvenli olmayan şifreler kullanmaya devam ediyorlar.