Kategoriler
WordPress

WordPress admin paneli bypass WordPress yönetim panelinin giriş şifresi unutulduğunda giriş için yapılabilecekler.

Bir WordPress sitesi var ve siz bunu yönetiyordunuz, uzun süre ilgilenmediniz ve bir süre sonra WordPress admin paneline girmeniz gerekti fakat giriş şifresini bilmiyorsunuz. Bu durumda yapabileceklerinizi aşağıda listeledim.

Kategoriler
Genel

Online şifre oluşturucu Rasgele şifre oluşturabileceğiniz basit bir araç. Bedava ve online.

Çok basit tarayıcı üzerinde çalışan online rastgele şifre oluşturucu yaptım, kullanmak için sayfayı açın ve random şifreniz hazır.

Kategoriler
Genel

Dünyanın en çok kullanılan şifreleri (2020) Günümüzde parola olarak hala 123456 kullananlar var mı? Gerçekten de, NordPass'ın 2020 için en yaygın kullanılan şifreleri listesine göre evet var ve verilerini riske atıyorlar.

Muhtemelen, bir şifrenin hatırlanması sizin için kolaysa onu bir bilgisayar korsanı kolayca kırabilir. Yıllarca(ve yıllarca) teknoloji şirketlerinin tüketicileri kırılması zor parolalar ve iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmaları konusunda uyarmasına rağmen, insanlar gülünç derecede güvenli olmayan şifreler kullanmaya devam ediyorlar.

Kategoriler
Genel

2 faktörlü doğrulama 2 faktörlü(2 adımlı) doğrulama nedir, nasıl kullanılır, neden kullanılmalıdır.

1984 yılında ilk patenti alınan bu doğrulama yöntemi banka uygulamalarında, Internette hemen hemen tüm sosyal medya hesaplarında ve email hesaplarında kullanılmakta.