Kategoriler
Tech

ChatGPT artık sesli cevap verebiliyor ChatGPT beş farklı sesle kullanıcılarla sesli sohbet yapabilecek. Artık ChatGPT ile ücretsiz olarak sesli sohbet edebilirsiniz.

Dünyanın en popüler üretken yapay zekası ChatGPT artık mobil uygulama versiyonunda sesli yanıtlar verebiliyor. ChatGPT çıtayı yükseltti, sohbet robotuna ses ve görüntü geldi, artık ChatGPT ile ücretsiz olarak sesli sohbet edebilirsiniz, OpenAI, mobil uygulamada sesli yanıt özelliğini tüm kullanıcılara açtı.

Kategoriler
Tech

ChatGPT web’den bilgi arama ChatGPT artık Eylül 2021 öncesi verilerle sınırlı değil, kaynaklara doğrudan bağlantılarla birlikte güncel ve yetkili bilgiler sağlamak için internette arama yapabiliyor.

ChatGPT, internetten bilgi arama altyapısını betadan çıkardı. OpenAI tarafından geliştirilen üretken yapay zeka ChatGPT artık Bing ile internetten güncel bilgi alarak kişilere sunabiliyor. ChatGPT artık Eylül 2021 öncesi verilerle sınırlı değil, kaynaklara doğrudan bağlantılarla birlikte güncel ve yetkili bilgiler sağlamak için internette arama yapabiliyor.

Kategoriler
Tech

Google Bard Türkçe oldu ChatGPT rakibi sohbet botu Google Bard artık Türkçe desteğine de sahip.

Google Bard, Türkçe dil desteğine kavuştu!

Google Bard, Google AI tarafından geliştirilen, büyük bir metin ve kod veri kümesi üzerinde eğitilmiş bir konuşma yapay zekası (AI) chatbot’tur. Bard, metin üretebilir, dilleri çevirebilir, farklı türde yaratıcı içerikler yazabilir ve sorularınızı bilgilendirici bir şekilde cevaplayabilir.

Kategoriler
Tech

ChatGPT’nin trafiği ilk kez düştü! Yapay zekâ rüzgârı diniyor mu?

Görünüşe göre yapay zekâ yorgunluğu üzerimize çöktü: OpenAI’ın web sitesinin trafiği, şirketin Kasım 2022’de viral sohbet robotu ChatGPT’yi piyasaya sürmesinden bu yana ilk kez düştü.

Web analitiği üzerine çalışan SimilarWeb bu hafta, OpenAI’ın ChatGPT web sayfasının hem masaüstü hem de mobil dahil olmak üzere trafiğinin Haziran ayında dünya çapında yüzde 9.7 düştüğünü bildirdi.

Kategoriler
Tech

Yapay zekâ ile Windows etkinleştirme kodu ChatGPT ve Google Bard gibi yeni AI sohbet robotlarının Windows lisansı için gereken aktivasyon kodlarını oluşturabildiği ortaya çıktı.

ChatGPT ve BARD, Windows 10 ve 11 için aktivasyon anahtarları oluşturabiliyor. Bu keşfi Twitter kullanıcısı @immasiddtweets yaptı ve ChatGPT’ye Microsoft’un sırlarını vermesini sağladı.

Kategoriler
Genel

AI Otomobil markalarını nasıl algılamış AI otomobil markalarını böyle algıladı.

İsviçreli gowago isimli araç satış firmasının reklam için sosyal medyada paylaştığı, otomobil markalarının yapay zeka ile hayvanlarla tasvir edildiği görselleri beğendim ve paylaşmak istedim.

Kategoriler
Tech

ChatGPT iOS uygulaması Türkiye’ye açıldı OpenAI, ChatGPT iOS uygulamasını dünya genelinde indirmeye açtı. ChatGPT artık Türkiye’deki iPhone kullanıcıları tarafından da indirilebiliyor.

Dünyanın en çok kullanılan yapay zekâ uygulaması olan ChatGPT’nin iOS uygulaması Türkiye’deki kullanıcılara açıldı.

Kategoriler
Tech

ChatGPT resmi iOS uygulaması ChatGPT için resmi iOS uygulaması kullanıma açıldı.

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT için resmi bir iOS uygulaması yayınlandı. Şirketin açıklamasına göre Android uygulaması da yakında çıkacak.

Kategoriler
Tech

Ücretsiz ChatGPT ChatGPT-4 ücretsiz olarak nasıl kullanılır?

Mart ayında çıkan GPT-4 bilindiği gibi sadece pro hesap satın alanlar için kullanılabilir yani ücretsiz değil, ancak farklı AI uygulamalarında limitli de olsa ChatGPT-4 ve eski varyasyonlarını kullanmak mümkün.

Kategoriler
Tech

Google Bard kullanıma açıldı ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Google Bard herkesin kullanımına açıldı.

Henüz Türkçesi olmayan ve ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Bard bekleme listesini kaldırılarak herkesin kullanımına açıldı.

Kategoriler
Genel

Haber robotlarının yükselişi NewsGuard, neredeyse tamamı yapay zeka yazılımı tarafından yazılmış gibi görünen 49 haber ve bilgi sitesi belirledi. Yeni nesil içerik çiftlikleri yolda.

Sohbet robotlarıyla düşük kaliteli içerik üreten siteler çoğaldı: İnternet çöplüğe dönüyor. ChatGPT gibi yapay zekaya sahip sohbet robotları “ucuz içerik” üretme aracına dönüştü. Düşük kaliteli içerik üreten sitelerin çoğalmasıyla internet hızla çöplüğe dönüyor.

Kategoriler
Tech

ChatGPT’li insansı robot Ameca ChatGPT entegre edilen insansı robot Ameca’nın videoları yayınlandı.

Dünyanın en gelişmiş insansı robotu olan Ameca’ya ChatGPT entegre edildi. İngiltere merkezli insansı robot üreticisi Engineered Arts’ın ürettiği insansı robotun Youtub’da yayınlanan videoları ilgi çekici.

Kategoriler
SEO

Yapay Zekâ ve SEO SEO'lar, yapay zeka sizin İçin geliyor. İşte yapmanız gerekenler.

Arama motorları, daha iyi arama sonuçları sunma becerilerini geliştirmek için yapay zekâ (AI) teknolojisini giderek daha fazla benimsiyor. SEO uzmanları Google’ın yapay zeka ile ilgili geçmişinin ve son gelişmelerin sektörü nasıl etkilediğinin farkında olmalıdır.

Yapay Zekâ ile Arama Motoru Optimizasyonu da değişimler yaşadı yaşıyor, bugün yapay zekanın arama motoru ve SEO’daki etkisini inkar edemeyiz.

Kategoriler
Tech

GPT-4’lü Bing yayında Microsoft, GPT-4 destekli Bing sohbet botunu herkesin kullanımına açtı.

Microsoft’un arama motoru olan Bing, GPT-4 destekli sohbeti için bekleme listesini kaldırdı, daha doğrusu beklemeden hemen aktif oluyor, GPT-4 destekli Bing sohbet botunu herkesin kullanımına açıldı. Microsoft, yapay zekâ konusunda emin adımlarla ilerliyor. Firma, bekleme listesine kaydolanların yeni Bing’i kullanmasına izin veriyordu ve görünüşe göre bu artık değişti.

Kategoriler
Tech

GPT-4 duyuruldu ChatGPT’nin kullandığı modelin yenisi, görselleri de anlayan GPT-4 tanıtıldı. OpenAI’nin en gelişmiş sistemi olan GPT-4 ile tanışın.

Doğruluk ve yansızlık açısından ChatGPT’den daha başarılı olan, girdi olarak resimler verip onlar hakkında da sorular sorabileceğiniz ve 25.000 kelimeye kadar uzunlukta metinler üretebilen yeni dil modeli GPT-4 duyuruldu. ChatGPT Plus aboneleri hemen deneyebilir.