Kategoriler
Tech

Ücretsiz ChatGPT

ChatGPT-4 ücretsiz olarak nasıl kullanılır?

Mart ayında çıkan GPT-4 bilindiği gibi sadece pro hesap satın alanlar için kullanılabilir yani ücretsiz değil, ancak farklı AI uygulamalarında limitli de olsa ChatGPT-4 ve eski varyasyonlarını kullanmak mümkün.

Şu anda herkes ChatGPT-3.5’i ücretsiz kullanabilmekte, bunun için https://chat.openai.com/ adresine gidip giriş yapmanız yeterli. ChatGPT-3.5, ChatGPT-4 ile karşılaştırıldığında oldukça geride kalıyor bu bir gerçek. GPT-4 muazzam özelliklere sahip.

Bununla birlikte OpenAI, GPT-4’ü her geçen gün geliştiriyor ve daha iyi hale getiriyor, hatta son olarak eklentilerde de bir dizi değişiklikler yaptılar ki, yapay zeka aracı eklentilerle muhteşem işlere imza atıyor. Her şeyin bedeli var, GPT-4 için Plus abonesi olmak ve aylık 20 dolar ödemek gerekiyor. Fakat çeşitli platformlar ve yollar aracılığıyla GPT-4’ten yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz ChatGPT-4 kullanabileceğiniz uygulamalar

Microsoft Bing

Microsoft Bing, yazılım devi Microsot’un arama motoru ve GPT-4 destekli. Edge tarayıcısı kullanıyorsanız, Bing’e girip sohbet kısmından ChatGPT-4’e ulaşabilirsiniz. Eğer farklı tarayıcı(Google Chrome vs.) kullanıyorsanız, Bing Chat eklentisi(chrome.google.com/webstore/detail/bing-chat-for-all-browser/jofbglonpbndadajbafmmaklbfbkggpo) yüklemeniz gerekir. via: bing.com

Poe

Poe, ChatGPT-4 dahil olmak üzere çeşitli dil modelleriyle desteklenen, yapay zeka aracı platformu. Poe’ye üye olup, doğrulama işlemi yaptıktan sonra GPT-4’ü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bunun günde bir kereyle sınırlı olduğunu da unutmayalım. via: poe.com

HuggingFace

Yuvraj Sharma isimli geliştirici HuggingFace’te kullanımı ücretsiz GPT-4 botu oluşturmuş. API erişimi sağladığı için kullanıcıların OpenAI API anahtarlarını girmelerine gerek kalmıyor. Sadece siteye girip istediğinizi sormanız yeterli. Yoğunluk olabiliyor, bu yüzden bazen site geç açılabiliyor ve GPT-4’ün cevap vermesi birkaç saniye veya biraz daha uzun sürebiliyor. via: huggingface.co

Ora.sh

Ora.sh, kullanıcıların basit arayüzle chatbot uygulamaları oluşturmasını sağlayan bir platform. ChatGPT-4’e erişim ücretsiz. Fakat yüksek talep olduğu için kullanım günde 5 mesajla sınırlanmış durumda. Ora.sh’de ChatGPT kullanmak için hesap oluşturmanız yeterli. via: ora.sh

Ayrıca en iyi ChatGPT alternatifleri de ilginizi çekebilir.

DALL·E, Bing’e entegre edildi – Microsoft’un Bing chatbotu OpenAI’nin DALL-E modelini kullanarak görüntüler oluşturmanızı sağlıyor.
You.com yapay zeka destekli arama motoru – Yapay zeka ile desteklenmiş ve farklı olduğunu iddia eden, reklamsız, gizlilik sunan, Google ve diğerlerinden daha iyi olabileceğini söyleyen bir arama motoru.
YapayZeka ChatGPT nasıl kullanılır? – ChatGPT sizi süper insan yapacak. Ancak, yalnızca onu nasıl doğru kullanacağınızı biliyorsanız. İşte yeni başlayanlar için ChatGPT’de hızlandırılmış bir kurs.