Kategoriler
Genel

Windows için WhatsApp güncellendi Windows için WhatsApp Masaüstü uygulaması yenilendi.

WhatsApp’ın son zamanlarda birçok yeni özelliği ve geliştirmeleri oldu, Windows için WhatsApp Desktop uygulaması da güncellendi, bu güncellemede çarpıcı bir değişiklik olarak görünümün Windows 11’e çok uyumlu hale geldiğini görüyoruz.

Kategoriler
Genel

WhatsApp Desktop WhatsApp Desktop hem Windows Hem MacOS için çıktı.

WhatsApp çoklu cihaz desteği geçen yıl açıklanmıştı, bu yeni geliştirme ile WhatsApp hesabı telefonda açık değilken veya internete bağlı olmasa bile masaüstünden WhatsApp’ı kullanabilme imkanı sunuyordu. Bu özellik beta olarak birkaç aydır mevcut ve ben de kullanıyorum.

Kategoriler
Genel

Horoscope App aztro API isimli API'ı kullanarak yapılmış bir Horoscope(burç) uygulaması.

aztro API isimli API’ı kullanarak yaptığım bir Horoscope(burç) uygulaması. Günlük burç durumunu gösteriyor.

Kategoriler
Genel

WhatsApp’ın yeni gizlilik koşulları – Ocak 2021 WhatsApp'ı cihazınızdan kaldırmak çözüm değil, mantıklı da değil. - Güncelleme var!

WhatsApp bu yılın başında yeni gizlilik ve hizmet sözleşmelerini yayınladı, uygulamayı kullanmaya devam edebilmek için Avrupa Ekonomik Alanı içerisinde yer alan ülkeler(Avrupa Birliği’nin yirmi yedi üyesi ile Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi dört ülke) hariç diğer ülkelerde zorunlu olarak kabul edilmesi gerekiyor.

Kategoriler
Genel

Twitter’da bilgisel oluşturmak Chirr App ile Twitter’da Bilgisel oluşturmak çok kolay.


Twitter’da belli bir konuda art arda atılmış, konu bütünlüğü açısından birbirini takip eden tweet’lere “flood”, “thread” ya da Türkçeye çevrilmiş haliyle “bilgisel” diyoruz.

Kategoriler
Genel

Profilime kim baktı uygulamaları Başta Instagram olmak üzere sosyal medya profillerine kimin baktığını görmek mümkün mü?

“Profilime kim baktı” şeklinde aramalar çok yoğun ve bu konuya yönelik uygulamalar, web siteleri hazırlanıyor. Fakat bu web uygulama sitelerinin tümü bir aldatmaca ve eğer bu uygulamalara bir şekilde bilgilerinizi verirseniz hesabınız tehlikeye girebilir.

Kategoriler
Genel

Fotoğrafınızı çizgi film karakterine çevirin Özçekimlerinizi karikatürize edin, Toonify.

Product hunt harika bir site, birçok ilginç uygulama mevcut ve en son ilginç bulduğum bir uygulama Toonify oldu.

Kategoriler
Genel

WhatsApp çoklu cihaz desteği geliyor WaBetaInfo tarafından paylaşılan rapora göre, bu yeni özellik kullanıma sunulduğunda tek hesabı 4 farklı cihazda kullanmak mümkün olacak. Bu sayede WhatsApp’ın ilk kez kurulduğu cihazın sürekli açık olmasına gerek kalmayacak.

Facebook’un geliştirdiği ve en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp çoklu cihaz desteği ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.