Kategoriler
Tech

En iyi mobil uygulama ve oyunlar 2023 Google ve Apple kendi mağazalarında bulunan 2023 yılının en iyi uygulama ve oyunları listeledi.

2023 yılı için Google en iyi Android oyun ve uygulamaları, Apple en iyi iOS oyun ve uygulamalarını açıkladı.

Kategoriler
Genel

VotTak uygulaması Yeni kısa biçimli video oluşturma uygulaması VotTak.

Kısa biçimli video oluşturma platformu video endüstrisinin en yeni üyesi olan VotTak. Mobil videoların hayranıysanız, kısa videolar izlemekten ve yaratmaktan keyif alıyorsanız, o halde VotTak sizin için mükemmel bir uygulamadır. VotTak ile, kolaylıkla video içeriği oluşturabilir ve videoları dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Kategoriler
Tech

Microsoft PC Yöneticisi Microsoft PC Yöneticisi/PC Manager. PC’nizi sessiz ve güvenilir bir şekilde koruyun.

Windows 10 ve 11’de kullanılabilen Microsoft’un PC Manager isimli uygulaması ile kullanıcılar, temel bilgisayar bakımını kolayca gerçekleştirebilir ve cihazlarının hızını yalnızca tek bir tıklamayla artırabilir. Bu uygulama, disk temizleme, başlangıç ​​uygulaması yönetimi, virüs taraması, Windows Update kontrolleri, işlem izleme ve depolama yönetimi gibi bir dizi özellik sunmakta.

Kategoriler
Tech

ChatGPT iOS uygulaması Türkiye’ye açıldı OpenAI, ChatGPT iOS uygulamasını dünya genelinde indirmeye açtı. ChatGPT artık Türkiye’deki iPhone kullanıcıları tarafından da indirilebiliyor.

Dünyanın en çok kullanılan yapay zekâ uygulaması olan ChatGPT’nin iOS uygulaması Türkiye’deki kullanıcılara açıldı.

Kategoriler
Tech

ChatGPT resmi iOS uygulaması ChatGPT için resmi iOS uygulaması kullanıma açıldı.

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT için resmi bir iOS uygulaması yayınlandı. Şirketin açıklamasına göre Android uygulaması da yakında çıkacak.

Kategoriler
Tech

WhatsApp transkript özelliği WhatsApp’da sesli mesajlar metin olarak gösterilecek.

WhatsApp’ın yeni beta sürümünde yeni bir özellik ortaya çıktı. Sesli mesajlar için transkript özelliği sayesinde artık sesli mesajlarınızda altyazı kullanmanız mümkün olacak ve sesli mesajları metin olarak okumak mümkün oluyor.

Kategoriler
Tech

WhatsApp’da bilinmeyen numaraları sessize almak mümkün oluyor WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize almanızı sağlayacak. Bu yeni ve test aşamasında olan özellik sayesinde artık bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize alabileceksiniz.

WhatsApp, tanınmayan kişiler tarafından aranan kullanıcıları rahatlatacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik; bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları sessize alma ayarı.

Kategoriler
Tech

Microsoft Telefon uygulamasına iPhone’u ekledi Microsoft’un Telefon uygulaması artık PC’nizden iMessage kullanmanıza izin veriyor.

Microsoft’un Telefon uygulaması Windows’a sınırlı iMessage işlevselliği getiriyor. Bir iPhone’u bir PC ile Bluetooth aracılığıyla eşleştirdikten ve iPhone’da bazı izinler verdikten sonra, kullanıcılar Telefon uygulamasında iMessage ve SMS metin mesajları gönderip alabilmekte, ancak grup sohbetleri veya fotoğraf ve video gönderme desteği henüz yok.

Kategoriler
Tech

Instagram kurucularından yeni TikTok alternatifi uygulama Artifact adlı haber uygulaması, Kevin Systrom’un "sosyal gelecek" olarak gördüğü algoritmik tahminleri kullanıyor.

Instagram’ı kuran ve Facebook’a satan ekipten yeni bir sosyal ağ uygulaması geliyor. Artifact adlı bu yeni mobil uygulama ilgi alanlarınızı keşfederek konuyla ilgili haber ve makaleleri arkadaşlarınızla tartışabileceğiniz TikTok benzeri bir yapıya sahip olacak.

Kategoriler
Tech

Windows için WhatsApp güncellendi Windows için WhatsApp Masaüstü uygulaması yenilendi.

WhatsApp’ın son zamanlarda birçok yeni özelliği ve geliştirmeleri oldu, Windows için WhatsApp Desktop uygulaması da güncellendi, bu güncellemede çarpıcı bir değişiklik olarak görünümün Windows 11’e çok uyumlu hale geldiğini görüyoruz.

Kategoriler
Tech

WhatsApp Desktop WhatsApp Desktop hem Windows Hem MacOS için çıktı.

WhatsApp çoklu cihaz desteği geçen yıl açıklanmıştı, bu yeni geliştirme ile WhatsApp hesabı telefonda açık değilken veya internete bağlı olmasa bile masaüstünden WhatsApp’ı kullanabilme imkanı sunuyordu. Bu özellik beta olarak birkaç aydır mevcut ve ben de kullanıyorum.

Kategoriler
Genel

Horoscope App aztro API isimli API’ı kullanarak yapılmış bir Horoscope(burç) uygulaması.

aztro API isimli API’ı kullanarak yaptığım bir Horoscope(burç) uygulaması. Günlük burç durumunu gösteriyor.

Kategoriler
Tech

WhatsApp’ın yeni gizlilik koşulları – Ocak 2021 WhatsApp’ı cihazınızdan kaldırmak çözüm değil, mantıklı da değil. - Güncelleme var!

WhatsApp bu yılın başında yeni gizlilik ve hizmet sözleşmelerini yayınladı, uygulamayı kullanmaya devam edebilmek için Avrupa Ekonomik Alanı içerisinde yer alan ülkeler(Avrupa Birliği’nin yirmi yedi üyesi ile Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi dört ülke) hariç diğer ülkelerde zorunlu olarak kabul edilmesi gerekiyor.

Kategoriler
Genel

Twitter’da bilgisel oluşturmak Chirr App ile Twitter’da Bilgisel oluşturmak çok kolay.


Twitter’da belli bir konuda art arda atılmış, konu bütünlüğü açısından birbirini takip eden tweet’lere “flood”, “thread” ya da Türkçeye çevrilmiş haliyle “bilgisel” diyoruz.

Kategoriler
Genel

Profilime kim baktı uygulamaları Başta Instagram olmak üzere sosyal medya profillerine kimin baktığını görmek mümkün mü?

“Profilime kim baktı” şeklinde aramalar çok yoğun ve bu konuya yönelik uygulamalar, web siteleri hazırlanıyor. Fakat bu web uygulama sitelerinin tümü bir aldatmaca ve eğer bu uygulamalara bir şekilde bilgilerinizi verirseniz hesabınız tehlikeye girebilir.