Kategoriler
Tech

ChatGPT resmi iOS uygulaması

ChatGPT için resmi iOS uygulaması kullanıma açıldı.

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT için resmi bir iOS uygulaması yayınlandı. Şirketin açıklamasına göre Android uygulaması da yakında çıkacak.

ChatGPT için geliştirici OpenAI tarafından hazırlanan resmi iOS uygulaması ABD mağazasında kullanıma sunuldu. İleride Türkiye dahil diğer ülkelere de açılacak burada yer alan 42 MB’lık uygulama, ücretsiz olarak kullanılabiliyor, reklam içermiyor ve sesli girişe izin veriyor.

OpenAI ChatGPT - The official app by OpenAI
OpenAI ChatGPT – The official app by OpenAI

Daha sonra Android için de resmi bir uygulama çıkaracaklarını aktaran OpenAI, uygulamada gerçekten çok sade ya da başka bir deyişle basit bir arayüze yer veriyor. Koyu modun da sunulduğu uygulama, sohbet botu ile yapılan görüşmeleri cihazlar arasında senkronize edebiliyor (Aynı hesap üzerinden) ve sürpriz olmayacağı üzere GPT-4 dil modelini temel alıyor. Bu arada sistem için geliştirmeler de durmuyor. Örneğin OpenAI geçtiğimiz ay milyonlarca kullanıcısı olan ChatGPT için eklenti desteğini duyurmuştu. İşte bu altyapıyı dün itibarıyla ücretli ChatGPT Plus aboneleri için aktif eden şirket, bu sayede sohbet botunun yapabildiklerini ciddi şekilde geliştirdi.

Kaynak: openai.com/blog/introducing-the-chatgpt-app-for-ios