Kategoriler
Tech

Google Bard Türkçe oldu ChatGPT rakibi sohbet botu Google Bard artık Türkçe desteğine de sahip.

Google Bard, Türkçe dil desteğine kavuştu!

Google Bard, Google AI tarafından geliştirilen, büyük bir metin ve kod veri kümesi üzerinde eğitilmiş bir konuşma yapay zekası (AI) chatbot’tur. Bard, metin üretebilir, dilleri çevirebilir, farklı türde yaratıcı içerikler yazabilir ve sorularınızı bilgilendirici bir şekilde cevaplayabilir.

Kategoriler
Tech

ChatGPT’nin trafiği ilk kez düştü! Yapay zekâ rüzgârı diniyor mu?

Görünüşe göre yapay zekâ yorgunluğu üzerimize çöktü: OpenAI’ın web sitesinin trafiği, şirketin Kasım 2022’de viral sohbet robotu ChatGPT’yi piyasaya sürmesinden bu yana ilk kez düştü.

Web analitiği üzerine çalışan SimilarWeb bu hafta, OpenAI’ın ChatGPT web sayfasının hem masaüstü hem de mobil dahil olmak üzere trafiğinin Haziran ayında dünya çapında yüzde 9.7 düştüğünü bildirdi.

Kategoriler
Tech

ChatGPT iOS uygulaması Türkiye’ye açıldı OpenAI, ChatGPT iOS uygulamasını dünya genelinde indirmeye açtı. ChatGPT artık Türkiye’deki iPhone kullanıcıları tarafından da indirilebiliyor.

Dünyanın en çok kullanılan yapay zekâ uygulaması olan ChatGPT’nin iOS uygulaması Türkiye’deki kullanıcılara açıldı.

Kategoriler
Tech

ChatGPT resmi iOS uygulaması ChatGPT için resmi iOS uygulaması kullanıma açıldı.

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT için resmi bir iOS uygulaması yayınlandı. Şirketin açıklamasına göre Android uygulaması da yakında çıkacak.

Kategoriler
Tech

Google Bard kullanıma açıldı ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Google Bard herkesin kullanımına açıldı.

Henüz Türkçesi olmayan ve ChatGPT’nin rakibi olarak ortaya çıkan Google’ın yapay zeka chatbotu Bard bekleme listesini kaldırılarak herkesin kullanımına açıldı.

Kategoriler
Tech

DALL·E, Bing’e entegre edildi Microsoft’un Bing chatbotu OpenAI’nin DALL-E modelini kullanarak görüntüler oluşturmanızı sağlıyor.

Microsoft, Google ile olan yapay zeka yarışında önemli bir hamle yaptı. Yazılım devi, OpenAI’nin görüntüsü oluşturucusu olan DALL·E’yi, Bing’e entegre etti. Kullanıcılar Bing Chat’e istedikleri görüntünün özelliklerini girip, görüntüler oluşturabilecek.

Kategoriler
Tech

GPT-4’lü Bing yayında Microsoft, GPT-4 destekli Bing sohbet botunu herkesin kullanımına açtı.

Microsoft’un arama motoru olan Bing, GPT-4 destekli sohbeti için bekleme listesini kaldırdı, daha doğrusu beklemeden hemen aktif oluyor, GPT-4 destekli Bing sohbet botunu herkesin kullanımına açıldı. Microsoft, yapay zekâ konusunda emin adımlarla ilerliyor. Firma, bekleme listesine kaydolanların yeni Bing’i kullanmasına izin veriyordu ve görünüşe göre bu artık değişti.

Kategoriler
Tech

GPT-4 duyuruldu ChatGPT’nin kullandığı modelin yenisi, görselleri de anlayan GPT-4 tanıtıldı. OpenAI’nin en gelişmiş sistemi olan GPT-4 ile tanışın.

Doğruluk ve yansızlık açısından ChatGPT’den daha başarılı olan, girdi olarak resimler verip onlar hakkında da sorular sorabileceğiniz ve 25.000 kelimeye kadar uzunlukta metinler üretebilen yeni dil modeli GPT-4 duyuruldu. ChatGPT Plus aboneleri hemen deneyebilir.

Kategoriler
SEO

ChatGPT Bing arama motoruna ekleniyor Microsoft, önümüzdeki haftalarda Bing’e ChatGPT’nin hızlı bir sürümünü entegre etmeyi planlıyor.

İnternetin büyük arama motorlarından biri olan Microsot’un Bing arama motoruna ChatGPT’nin hızlı/pratik bir versiyonu ekleneceği bildirildi.

Kategoriler
Tech

OpenAI, ChatGPT’nin Ücretli Pro Sürümü yakında OpenAI’in son dönemde popüler olan yapay zeka aracı ChatGPT’nin ücretli pro versiyonu yakında çıkabilir.

ChatGPT kullanarak yapılabilecek bir sürü şey var, nasıl kullanacağınızı bildikten sonra sonsuz çeşitlilikte çıktılar oluşturabiliyorsunuz. Örneğin bir WordPress eklentisi üretebilir, kodlama ile ilgili hazır kodlar elde edebilir, Youtuber olabilir ve isterseniz kitap bile yazabilirsiniz. Tabi online içerikleriniz için arama motorlarının yapay zeka ile üretilmiş içeriği tespit etme mekanizmaları da paralelinde geliştiği için biraz düzenlemeler yapamnız gerekebilir.

ChatGPT’nin yoğun kullanımı ile birlikte pro sürümünün çıkabileceği kesinleşti gibi.

Kategoriler
WordPress

ChatGPT WordPress eklentisi üretebilir ChatGPT’de tek bir komut istemiyle WordPress eklentisi yazdırıldı.

ChatGPT’de tek bir komut istemiyle istenen özelliklerde bir WordPress eklentisi kodlarına erişmek mümkün.

Kategoriler
SEO

AI tarafından oluşturulan metin nasıl tespit edilir? İnternet, AI yazılımı / Yapay zeka tarafından yazılan metinlerle giderek daha fazla çalkalanıyor. Bunu tespit etmek için yeni araçlara ihtiyacımız var.

Bu cümle bir yapay zeka tarafından mı yazıldı? OpenAI’nin yeni sohbet robotu ChatGPT bize bu soruyu sordurtuyor: Online olarak okuduklarımızın bir insan tarafından mı yoksa bir makine tarafından mı yazıldığını nasıl bileceğiz?