Kategoriler
Genel

Elon Musk vs. Mark Zuckerberg kafes dövüşü Elon Musk ve Mark Zuckerberg dövüşü X(Twitter)’te canlı yayınlanacak, gelirler gaziler için bağışlanacak.

Dünyanın en zengin insanı, Twitter’ın adını X olarak değiştirerek ciddi bir yeniden markalaşma sürecine girmişken daha önceden sözü verilen Meta CEO’su Mark Zuckerberg ile olan dövüşünü X’te canlı olarak yayınlanacağını açıkladı.

Kategoriler
Tech

Twitter, X olarak yeniden adlandırıldı Resmi olarak Twitter gitti, “Her şey için X” geldi.

Elon Musk satın aldığı pahalı oyuncağı ile oynamaya devam ediyor, şimdi de Twitter’ın ismini X olarak değiştirdi, yeni logo yüklendi domain ise şu an twitter.com üzerinden çalışıyor x.com yönlendirme ile çalışıyor.

Kategoriler
Eğlence

Elon Musk belgeseli çekiliyor Oscar ödüllü yönetmen Alex Gibney, Elon Musk belgeseli çekiyor.

Alex Gibney imzalı Elon Musk belgeseli yolda, Oscar ödüllü belgeselci Alex Gibney’nin sıradaki konusu Elon Musk.

Kategoriler
Tech

Twitter reklam gelirlerini paylaşacak Elon Musk, Twitter’ın reklam gelirlerini içerik oluşturucularla paylaşmaya başlayacağını söyledi.

Twitter’ın yeni sahibi, içerik oluşturucular için daha fazla gelir akışı oluşturmak için hamleler yapıyor veya en azından bu konuda tweet atıyor. Elon Musk Cuma günü(dün) şirketin reklam gelirlerini ilk kez platformdaki içerik oluşturucularla paylaşmaya başlayacağını duyurdu. Peki nasıl? Uygun kullanıcıların, ayda 8 dolardan başlayan Twitter Blue’ya kaydolması gerekmekte.

Kategoriler
Genel

Dünyanın en çok para kaybeden insanı Elon Musk, bir yılda 182 milyar dolar kaybederek dünyanın en çok para kaybeden insanı oldu.

Elon Musk, bir yılda 182 milyar dolar kaybetti ve bu tarihteki en büyük kişisel servet kaybı oldu. Geçtiğimiz yıl sosyal medya platformu Twitter’ı satın alan Musk, Guinness Dünya Rekorları’na göre tarihteki en büyük kişisel kayıp rekorunu kırdı. Guinness Dünya Rekorları Musk’ın Kasım 2021’den Aralık 2022’ye kadar yaklaşık 182 milyar dolar kaybettiğini açıkladı.

Kategoriler
Tech

Twitter’da sarı tik/gold checkmark uygulaması başladı Twitter, ücretli mavi onay rozeti statüsünü yeniden başlatıyor ve şirketler için sarı tık / altın tık uygulamasına geçildi.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, ücretli “mavi tik” uygulamasını bugün yeniden başlatıyor. Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, şirket “mavi onay rozeti” statüsünü bugünden itibaren abonelerin hizmetine yeniden sunacak, bu statü için web kullanıcılarından 8 dolar, Apple iOS kullanıcılarından 11 dolar aylık abonelik ücreti alınacak.

Kategoriler
Genel

Elon Musk Twitter’da temizlik yapıyor Twitter’da yaklaşık 1,5 milyar aktif olmayan hesap devre dışı bırakılacak.

Elon Musk’ın son tweetinden anladığımız kadarıyla Twitter’da aktif olarak kullanılmayan ancak bir username/kullanıcı adı sahibi hesaplar de aktif edilecek veya o hesaptan kullanıcı adı alınacak.

Kategoriler
Genel

Twitter’ın potansiyel çöküşü yakın insanlık tarihinin geniş bir kaydını silebilir Dünyanın bilgisi, yakında iflas edebilecek özel bir şirkete ait yarı kamusal bir meydanda tutulursa ne olur?

2006’daki gönderilen ilk tweet’inden bu yana, Twitter dünya meselelerinde önemli bir rol oynadı. Platform, Arap Baharı’ndan Ukrayna’da devam eden savaşa kadar her şeyi belgelemek için kullanıldı. Ayrıca yıllar boyunca halka açık konuşmalarımızı da yakaladı.

Kategoriler
Tech

Twitter’da resmi hesaplar için gri tik Twitter, devlet hesaplarını, medyayı ve büyük markaları doğrulamak için gri -resmi- onay işaretini piyasaya sürecek.

Twitter’da herkesin kendi hesapları için prestijli bir mavi onay işareti(mavi tik) satın almasını sağlayacak olan, aylık 8 dolarlık(ABD fiyatı) yeni doğrulama sürecinin lansmanı arifesinde, potansiyel dolandırıcılıkla mücadele noktasında aslında belli başlı(resmi) hesaplar için farklı bir resmi bir işaretçiye ihtiyaç olduğunu kabul etti ve bunun için “gri onay işareti (gri tik)”.

Kategoriler
Tech

Yeni Twitter Blue 8 dolar Twitter Blue, yeni hesap doğrulama(mavi tık) ve diğer özelliklerle fiyatı $8/aylık olacak.

Twitter Blue, yeni doğrulama(verifed) ve diğer özelliklerle $8/aylık olacak. Twitter’ın yeni sahibi ve CEO’su Elon Musk, Twitter Blue’nun daha maliyetli hale geldiğini ancak özellikler de alacağını bir dizi tweet ile onayladı.

Kategoriler
Tech

Elon Musk Twitter’ı aldı Elon Musk Twitter’ı satın alma anlaşmasını 28 Ekim, Cuma günü imzalamayı planlıyor.

Dünyanın en zengin kişileri listesinde üst sıralarda olan, SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, Bu yılın Nisan ayından beri istediği fakat anlaşamadığı Twitter’ı sonunda satın aldığını açıkladı.

Kategoriler
Genel

Dünyanın en çok sevilen ve nefret edilen milyarderleri BusinessFinancing.co.uk’in Twitter üzerinden yaptığı araştırmada en sevilen ve sevilmeyen milyarderleri listelendi.

Araştırmacılar milyarderlerden bahsedilen tweetleri coğrafi etiketlerle toplayarak bir araya getirdi ve bundan bir harita oluşturdular.

Kategoriler
Genel

Elon Musk Twitter’ı istiyor Twitter’ın tamamını almak için teklif veren Elon Musk: “Özelleştireceğim Twitter’da yasaların izin verdiği çerçevede, hissedarların çoğunu tutmaya çalışacağım.” dedi.

Elon Musk bir süre önce Twitter’ın hisselerini satın aldığını duyurmuştu, şimdi de tamamını satın almak için değerinin bir hayli üzerinde teklif sundu.

Kategoriler
Düşünce

Kaymakam vs Elon Musk Richard Branson ve Elon Musk günümüzde bir kaymakam etmiyor.

Ülkede cengiz ve şahsımın şürekâsı olmayanlar olarak ekonomik durumumuzun ne olduğunu 200TL’nin geçmişten günümüze geldiği durumdan görmüştük, şimdi de dünyanın en zengin insanları ile ülkemizdeki bir kaymakamı karşılaştıralım. Sonuçlar çok şaşırtıcı zira 12-13bin TL maaş ile çalışan bir memurun ayakkabısı bile dünyanın en zengin insanlarından daha iyi, hatta adamlar yalınayak ve ahlaksız ayrıca itibarsızlar.