Kategoriler
Tech

GPT-4 duyuruldu

ChatGPT’nin kullandığı modelin yenisi, görselleri de anlayan GPT-4 tanıtıldı. OpenAI’nin en gelişmiş sistemi olan GPT-4 ile tanışın.

Doğruluk ve yansızlık açısından ChatGPT’den daha başarılı olan, girdi olarak resimler verip onlar hakkında da sorular sorabileceğiniz ve 25.000 kelimeye kadar uzunlukta metinler üretebilen yeni dil modeli GPT-4 duyuruldu. ChatGPT Plus aboneleri hemen deneyebilir.

Hem yetenek hem de uyum açısından önemli bir ilerleme, çok modlu model (görüntü ve metin girişi, metin çıkışı) olan GPT-4’ü piyasaya sürüyoruz. Hâlâ birçok yönden sınırlıdır, ancak baro sınavı ve AP Calculus gibi birçok yeterlilik karşılaştırmasını geçer…

openai.com adresinden kullanabilirsiniz.

GPT-4, geniş genel bilgisi ve problem çözme yetenekleri sayesinde zor sorunları daha büyük bir doğrulukla çözebilir.

ChatGPT vs GPT-4
ChatGPT vs GPT-4

Yaratıcılık

GPT-4, her zamankinden daha yaratıcı ve işbirlikçi. Şarkı besteleme, senaryo yazma veya bir kullanıcının yazma stilini öğrenme gibi yaratıcı ve teknik yazma görevlerinde kullanıcılarla birlikte oluşturabilir, düzenleyebilir ve yineleyebilir.

Görsel

GPT-4, görüntüleri girdi olarak kabul edebilir ve alt yazılar, sınıflandırmalar ve analizler oluşturabilir.

Daha Uzun Bağlam

GPT-4, 25.000’den fazla metin kelimesini işleme kapasitesine sahip olup, uzun biçimli içerik oluşturma, genişletilmiş konuşmalar ve belge arama ve analizi gibi kullanım durumlarına izin verir.

GPT-4, kâğıda elle çizilmiş bir taslağı işlevsel bir web sitesine dönüştürebiliyor. GPT-4 görsel girdileri kabul edebiliyor. Yani sorguya bir resim ekleyerek modelden benzer bir şey yapmasını veya görseli açıklamasını istemeniz mümkün. Bu senaryoda küçük bir şaka web sitesi yapılmış.

I just watched GPT-4 turn a hand-drawn sketch into a functional website. This is insane.

Daha fazla bilgi: https://openai.com/product/gpt-4https://en.wikipedia.org/wiki/GPT-4

OpenAI Başkanı ve Kurucu Ortağı Greg Brockman’a GPT-4’ü ve bazı yeteneklerini/sınırlamalarını gösteren bir geliştirici demosu için 13:00 PT’de katılın. Discord’daki sohbete buradan katılın: discord.gg/openai. Şuradan kitle girdisi alacağız: gpt4-demo-suggestions.

Tıp doktoru ve aynı zamanda bilgisayar bilimci olan Dr. Isaac Kohane, OpenAI’nin en yeni yapay zeka modelinin tıbbi bir ortamda nasıl performans gösterdiğini görmek amacıyla meslektaşlarıyla bir araya geldi. Sonuç inanılmaz 🤩
Dr. Isaac Kohane, birkaç yıl önce tedavi ettiği yeni doğmuş bir bebeği içeren gerçek hayattaki bir vaka ile ilgili GPT-4’ün 100.00’de 1’lik gerçekleşen bir hastalığı “tıpkı bir doktor” gibi teşhis edebildiğini bildiriyor. 👨‍⚕️👩‍⚕️
Tek eksik Hipokrat Yemini 🙃 Kaynak: https://www.insider.com/chatgpt-passes-medical-exam-diagnoses-rare-condition-2023-4