Kategoriler
Tech

ChatGPT iOS uygulaması Türkiye’ye açıldı

OpenAI, ChatGPT iOS uygulamasını dünya genelinde indirmeye açtı. ChatGPT artık Türkiye’deki iPhone kullanıcıları tarafından da indirilebiliyor.

Dünyanın en çok kullanılan yapay zekâ uygulaması olan ChatGPT’nin iOS uygulaması Türkiye’deki kullanıcılara açıldı.

Geçtiğimiz haftalarda iOS uygulamasını yayınlayan OpenAI şirketinin yapay zekâ uygulaması ChatGPT 152 ülkeye birden açıldı, bu ülkeler içinde Türkiye de var.

türk appstore’a eklenmiş.

OpenAI tarafından geliştirilen metin tabanlı yapay zekâ ChatGPT’nin mobil uygulamasının ücretsiz olarak hizmet sunan yapay zekanın premium versiyonu da mevcut.

OpenAI tarafından 20 dolar ödeyen premium kullanıcılara daha gelişmiş bir yapay zekâ olan GPT-4’e ve sesli konuşma sistemi Whisper’a erişim imkanı sağlanıyor.

ChatGPT Plus’ın Türkiye fiyatı, iOS uygulamasında 499,99 TL/ay olarak belirlendi. App Store üzerinden ChatGPT Plus hizmeti almak isteyenler, yurt dışından daha yüksek para ödeyecekler. Apple App Store üzerinden ödeyeceğiniz 500 TL’lik fiyat içinde Apple’ın da %30’luk komisyonunun, yani 150 TL’nin bulunduğunu biliyoruz.

ChatGPT Plus Türkiye fiyatı
ChatGPT Plus Türkiye fiyatı

iOS uygulamasını ben indirdim kullandım, web versiyonundan + olarak farkı sesli girişler yapılabiliyor, mikrofona erişim verdiğinizde yazmak yerine sesli komutlar verilebilmekte, uygulamanın ana dilini değiştirebiliyorsunuz yani İngilizce veya Türkçe girişler için ayarlayabilirsiniz, hemen her dili anlıyor.

OpenAI, ChatGPT uygulamasının Android için ne zaman kullanıma açılacağına dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.

ChatGPT resmi iOS uygulaması
ChatGPT için resmi iOS uygulaması kullanıma açıldı.