Kategoriler
SEO

Google arama sonuçlarında gitar akort aracı Google, arama sonuçlarına gitar akort aracını da ekledi. Kullanıcılar, Google üzerinden 'google tuner' araması yaptığında istenilen araç çubuğundan faydalanabilecekler.

Google Arama’da ile bir gitarı akort etmek için telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki mikrofonu kullanmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir yerleşik tuner var. Kullanmak için “Google tuner” araması yapmanız yeterlidir.

Kategoriler
SEO

SEO için sayfa içeriğinde HTML tablolarını kullanmak Sayfalarınızda verileri sunarken SEO performansı için tablolardan faydalanın.

Bildiğiniz gibi bazı aramalarda bazı sitelerin sonuçları diğerlerine göre daha geniş bilgilerle görünüyor, buna “snippets”(zengin sonuçlar/yapılandırılmış veri/structured-data) deniyor ve Google sayfa içeriğinden öne çıkan baız şeyleri aram sonuçlarında ekstra alan olarak gösteriyor. Bu yazımda sayfalarda özellikle listelenen açıklamalı içerik, istatistik gibi spesifik belli data/veri bilgi setlerini barındıran makale sayfaları için tabloları bu şekilde kulanabilirsiniz.

Kategoriler
SEO

Neeva arama motoru Google'ın eski yöneticilerinin girişimi olan Neeva isimli arama motoru test kullanımına açıldı.

Google’ın eski reklam başkanı Sridhar Ramaswamy tarafından kurulan Neeva isimli bu yeni arama motoru şirketi Google’ın rakibi olmaya aday.

Kategoriler
Genel

1998’den bu yana Google Google tarafından yayımlanan video arama motorunun yıllar içerisindeki devasa evrimini gözler önüne seriyor.

Google tarafından bu hafta yayımlanan video arama motorunun yıllar içerisindeki devasa evrimini gözler önüne seriyor. Google 1998 yılından itibaren ise Google arama motoru pazarını domine etmeye başladı. Peki yıllar içerisinde Google arama motoru nasıl bir evrim geçirdi? Merak ediyorsanız, Google tarafından hazırlanmış bu videoyu izleyebilirsiniz:

Kategoriler
SEO

2021 SEO trendleri rehberi ZEO ajansından @ezgigulsenyayli'nın hazırladığı 2021 SEO Trendleri Rehberi başlıklı blog yazısını görmelisiniz.

ZEO tarafından hazırlanmış bu kapsamlı rehber, 2021 yılı boyunca SEO çalışmalarınızda size yol gösterecektir.

Kategoriler
Genel

Gizliliğe önem veren Google alternatifleri Bir değişiklik yapmaya hazırsanız, bu gizliliğe önem veren arama motorlarından birkaçını deneyin ve beğendiğiniz biri ile devam edin.

Google Arama, en çok kullanulan arama motorları arasında dünyada 1. sırada ve Youtube’da 2. sırada. İnternette gizliliğinizi sağlamak isterseniz Google, Bing, Yandex değil aşağıda vereceğim farklı gizliliğe önem veren arama motorlarını kullanabilirsiniz. Bu arama motorları da aslında bakılırsa Google’ın altyapısını kullanmakta, farkları bilgi toplamamaları.

Kategoriler
Genel

Google’dan: arama için mırıldanın özelliği Google'ın yeni Hum to Search özelliği ile dile dolanan şarkıyı 'mırıldanarak' bulmak mümkün.

Google yeni “aramak için mırıldan” (Hum to Search) özelliği ile kullanıcılar, akıllarına takılan şarkıyı mırıldanarak aratabilecek. Google uygulamasının iOS ve Android sürümlerinde yayına alınan özellik, mırıldanmayı tanımlamak için makine öğrenmesi tekniklerinden faydalanıyor.

Kategoriler
SEO

Googlebot HTTP/2 ile tarayacak Googlebot siteleri HTTP/2 ile taramaya başlayacak, bu güncelleme hem hız hem de verimlilik getirecek.

Google’ın arama motoru robotu Googlebot, Kasım ayından itibaren başta birkaç büyüksite için HTTP/2 üzerinden taramaya başlayacak. Google bu yeniliği kendi blogunda yayınladı.

Kategoriler
SEO

Apple arama motoru yakında Apple, Google'ın arama motoruna rakip bir arma motoru geliştiriyor. Eğer yeterince pazar payı yakalarsa SEO noktasında da piyasaya etki edecektir.

Apple, yakında Google Arama ile rekabet etmek için bir arama motoru başlatabileceğine dair işaretler gösteriyor.
iOS ve iPadOS 14 beta’da Spotlight Search’teki değişiklikler, Applebot destek sayfasında önemli bir güncelleme ve AppleBot’tan gelen taramadaki artış, Apple’ın yakında bir arama motoru başlatabileceğine işaret ediyor.