Kategoriler
Tech

GPT-4 ve DALL-E 3 ücretsiz oldu

Microsoft’un yapay zeka uygulaması Copilot mobil cihazlar için çıktı ve GPT-4 ve DALL-E 3 ücretsiz kullanıma açılmış oldu.

Microsoftun yeni yapay zekası Copilot, DALL-E 3 ve GPT-4’ü ücretsiz kullanıma sundu. iPhone/iPad iOS, Android mobil cihazlarda kullanılabilen bu uygulama sayesinde belirtilen konuyla ilgili(prompt) internet taramalarının yanı sıra istenilen görüntüyü de oluşturulabiliyor hatta şarkı sözü ve müzikler de oluşturabiliyor.

Microsoft Copilot, yapay zeka gücünü kullanarak üretkenliğinizi artırmak, yaratıcılığınızı açığa çıkarmak ve bilgiyi daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir uygulamadır. Microsoft Copilot, doğal dilde yazdığınız şeyleri Microsoft 365 uygulamaları ve Microsoft Graph’taki verilerinizle birleştirerek size en güçlü verimlilik aracını sunar. Örneğin, Excel’de veri analizi yaparken, verilerinizi biçimlendirmek, grafikler oluşturmak, Pivot Tablolar oluşturmak, eğilimleri belirlemek ve bilgileri özetlemek için size yardımcı olabilir. Ayrıca, günlük konuşma diliyle komut vererek kod yazmanıza da olanak tanır.

Microsoft Copilot, yapay zeka ile her rolü geliştirmek için çeşitli çözümler sunar. Sales için Microsoft Copilot, satış uzmanlarının daha fazla anlaşma bağlamalarına yardımcı olur. Hizmet için Microsoft Copilot, ilgi çekici hizmet deneyimleri sunar. Microsoft Copilot Studio, kendi copilot’larınızı oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. Microsoft Güvenlik Copilot, makine hızında ve ölçeğinde koruma sağlar.

Microsoft Copilot nedir? https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-copilot

Ünlü şirket, Android cihazlar için uygulamayı yayınladıktan sadece birkaç gün sonra, iOS ve iPadOS cihazları için de Copilotu App Storea da ekledi. Kullanıcılar, yapay zeka destekli yeni uygulama sayesinde Bing sohbet robotu ile konuşmalar gerçekleştirebiliyor, e-posta taslakları oluşturabiliyor ve yazılı ifadeleri DALL-E3 teknolojisi ile resme dönüştürebiliyor. Dahası Copilot, ChatGPTnin aksine OpenAIın en yeni büyük dil modeli GPT-4e ücretsiz olarak erişim sağlanmasına imkan tanıyor.

Uygulamanın her iki sürümü de artık App Storedan indirilebilir durumda. Uygulama ile Microsoft Copilota (eski adıyla Bing Chat) erişerek OpenAIin ChatGPTsine benzer özelliklerden yararlanılabilirsiniz. Soru sormak, e-posta taslakları oluşturmak ve metin özetlemenin yanı sıra metinden görüntü oluşturan DALL-E3 ile entegrasyon sayesinde görüntüler de oluşturabilirsiniz.

ChatGPT arka planda GPT-3.5u çalıştırırken, Copilot, OpenAInin en yeni büyük dil modeli GPT-4ü ücret ödemeden kullanmanıza izin veriyor. Microsoft Bing Chati Copilot olarak yeniden isimlendirerek ChatGPTye benzer bağımsız bir deneyim sunmaya doğru ilerliyor.

Copilot uygulaması indirmek

Microsoftun yeni yapay zeka uygulamasını mobil platformlarda deneyimlemek isteyen kişiler, Google Play Store ve App Store üzerinden Copilotu telefonlarına indirebilir.

Daha fazlası ve kaynak: https://blogs.microsoft.com/blog/tag/microsoft-copilot/. 2024 yılı için takipçilerime sağlık, neşe ve başarı dilerim iyi yıllar.