Kategoriler
Genel

Revue ile Twitter kullanın Twitter'ın yıl başında satın aldığı Revue, Twitter profillerinde görünmeye başladı.

Eğer dijital içerik üreticisiyseniz yani blog, vlog, Youtuber vs. gibi düzenli bir içeriğiniz varsa, bunun yanında Twitter takipçiniz var ve onu önemsiyorsanız Revue uygulamasını mutlaka kullanmalısınız.

Kategoriler
Genel

Kaliteli teknik makaleler okumak için en iyi 5 kaynak Bu makale, kaliteli teknik içeriği okuyarak güncel kalmak için kullanabileceğiniz en iyi 5 kaynak hakkında.

Teknoloji sektörü hızlı hareket ediyor ve sürekli olarak yeni şeyler çıkıyor. Bu nedenle, bu makale kaliteli teknik içeriği okuyarak güncel kalmak için kullanabileceğiniz en iyi 5 kaynağı sunmaktadır.

Kategoriler
Genel

Blogumun eski sayfalarını ve yorumlarını listeledim Blogumun çok eski yazılarını ve yapılan yorumları düzenli bir şekilde sundum.

Aslında bu biraz ek sayfalar eklemek oldu belki ama en azından istenen yazılara ve istenen yorumculara kolayca ulaşabilmemizi sağladı.

Kategoriler
Genel

Kadınlardan 16 harika teknoloji blogu Kadınlar tarafından yazılan 16 harika teknoloji blogu.

Teknik makaleleri okumak, teknoloji kavramlarını anlamanın en iyi yollarından biridir çünkü bu, yazarların bakış açısının, kişiliğinin ve gerçek dünya analojilerinin bir çeşidinin birleşimidir.

Dünyanın her yerinden teknoloji alanında çalışan kadınlar tarafından yazılan 16 teknoloji bloguna değineceğim. Benim gibi teknoloji sever biriyseniz ve 2021’de daha fazla teknik makale okumak istiyorsanız bu blogları kesinlikle takip etmelisiniz.

Kategoriler
Genel

Blogun Android uygulaması yayında Blogumun Android uygulamasını yayınladım.

Blogun Android uygulamasını kendim yaptım ve Google Play Store’a yükeldim, gayet basit bir uygulama zira sadece web sitesinin aynısını gösteriyor.

Kategoriler
Genel

Başarılı teknik makaleler için 10 paha biçilmez ipucu Benimde içerisinde bulunduğum developerlar için teknik makaleler hazırlarken faydalanabileceği 10 faydalı ipucunu listeledim.

Blogunuza “teknik makaleleri” eklerken dikkat etmeniz gereken bazı konular ve bilmeniz gereken bazı şeyler var, bunları toparlayıp sizinle paylaşıyorum.

Kategoriler
Kodlama

Bir developer olarak blog açmalı mısınız? Bir developer için blog yazmak gerekli mi, faydaları nelerdir?

İnternette zaten çok sayıda blog ve öğretici var ve bu nedenle, soru şu: developer olarak bir blog açmalı mısınız? Cevap Evet.

Kategoriler
Kodlama

En iyi JavaScript blogları JavaScript konusunda takip edilesi en iyi 26 blog.

JavaScript bugün internetteki hemen hemen her web sitesinde kullanılmaktadır, dolayısıyla bu kadar popüler olan bir dil için en iyi aktif JavaScript bloglarını bulmak için bir arayışa başladım. Bu sitelerin her biri teknik uzmanlıklara sahip, nispeten anlaşılır, içeriği tutarlı bir şekilde yayınlar ve zaman testinden geçmiştir.