Kategoriler
SEO

X Makaleler özelliği açıldı

X(Twitter)’in Makaleler/Articles özelliği ile Premium+ aboneliğine sahipseniz X’te uzun blog yazısı gibi makaleler yazıp yayınlayabilirsiniz.

X (Twitter) için “Makaleler” özelliği kullanıma sunuldu. Elon Musk’ın satın alımından sonra ismi ile birlikte birçok şeyi değişen ve çeşitli özellikleri kullanıma sunan X (Twitter), yeni “Makaleler” özelliğini duyurdu. Özellik sayesinde çok uzun blog tarzı yazılar yazılıp yayınlanabilecek. Bu SEO için de kullanılabilir bir kaynak olabilir içerik için ayrıca başka bloglar ve sitelerin kullanılmasına gerek kalmaz, şu an kullanım için Premium+ aboneliği gerektiğini de unutmamak lazım.

X’te Uzun Makaleler Yazmak Artık Mümkün (Premium+ aboneliğe sahipseniz)

Premium+ için ödeme yaparsanız X’te uzun biçimli makaleler yazabilirsiniz.
Premium+ için ödeme yaparsanız X’te uzun biçimli makaleler yazabilirsiniz.

Engadget tarafından yayınlanan bir habere göre, X platformu, Premium+ abonelik paketine sahip kullanıcıların uzun formatlı makaleler yazmasına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu özellik, platformda kitle oluşturmuş gazeteciler, içerik üreticileri ve uzun metinler yazmak isteyenler için ideal.

Makaleler olarak adlandırılan bu yeni özellik, temel bir metin düzenleme arayüzü sunuyor. Bu arayüzde, gömülü medya ve bazı metin biçimlendirme seçenekleri (örneğin madde işaretli listeler oluşturma) yer alıyor. Görünüşe bakılırsa, makaleler, premium aboneler için halihazırda sunulan “daha uzun gönderiler” özelliğinin 25.000 karakterlik sınırından daha uzun olabiliyor.

Engadget tarafından yapılan ilk testlere göre, makaleler için karakter sınırı 100.000 karakterin (yaklaşık 15.000 kelime) biraz üzerinde. Düzenleme arayüzü şu şekilde görünüyor:

Burada daha uzun biçimli makaleler bekliyoruz -> X, doğrulanmış kuruluşlar ve Premium+ aboneleri için temel metin düzenleme arayüzüyle uzun biçimli içerik yazma ve paylaşma özelliği olan Makaleler’i duyurdu. “Bu özellik, gömülü medyayı ve madde işaretli listeler oluşturma yeteneği gibi bazı metin biçimlendirme seçeneklerini içeren temel bir metin düzenleme arayüzü ekliyor. Ayrıca makalelerin, premium aboneler için şu anda yürürlükte olan 25.000 karakter sınırından daha uzun olabileceği de görülüyor" “daha uzun gönderiler" özelliği. İlk testlerime göre, makaleler için karakter sınırına 100.000 karakterin biraz üzerinde veya yaklaşık 15.000 kelimeyle ulaştım.
Burada daha uzun biçimli makaleler bekliyoruz -> X, doğrulanmış kuruluşlar ve Premium+ aboneleri için temel metin düzenleme arayüzü ile uzun biçimli içerik yazma ve paylaşma özelliği olan Makaleler’i duyurdu. “Bu özellik, gömülü medyayı ve madde işaretli listeler oluşturma yeteneği gibi bazı metin biçimlendirme seçeneklerini içeren temel bir metin düzenleme arayüzü ekliyor. Ayrıca makalelerin, premium aboneler için şu anda yürürlükte olan 25.000 karakter sınırından daha uzun olabileceği de görülüyor” “daha uzun gönderiler” özelliği. İlk testlerime göre, makaleler için karakter sınırına 100.000 karakterin biraz üzerinde veya yaklaşık 15.000 kelimeyle kadar ulaştım. @glenngabe

Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise Twitter’ın uzun formatlı gönderiler üzerinde çalışmaya Elon Musk’ın şirketi satın almasından çok önce başladığı.

X Makaleler özelliğinin, platformda daha derinlemesine analizler ve fikirlerin paylaşılmasına olanak sağlayarak içerik üreticileri için yeni bir fırsat yaratması bekleniyor.

Örnek @Write

Kaynak: Karissa Bell engadget.com/you-can-write-long-form-articles-on-x-if-you-pay-for-premium-005707599.html