Kategoriler
Genel

Threads web sürümü geliyor

Threads’in web sürümü için geri sayım başladı. Meta, Threads’in bu hafta başlarında kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden biri olan web sürümünü yayına alabilir.

Threads’in web sürümü için geri sayım başladı. The Wall Street Journal’ın haberine göre Meta, X’in (eski adıyla Twitter) rakibi olan Threads’in web sürümünü bu hafta başlarında veya sonraki hafta yayına alacak.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin bu ayın başlarında daha iyi arama özelliği ile birlikte web sürümünü de eklemek için çalıştığını ve önümüzdeki birkaç hafta içinde hazır olacağını söylemişti. Ancak The Wall Street Journal, kaynaklarının, özelliğin lansman planlarının nihai olmadığını ve değişebileceğini söylediğini yazdı.

https://www.wsj.com/tech/metas-threads-app-to-launch-web-version-as-rivalry-with-x-enters-new-stage-706e8241

Instagram CEO’su Adam Mosseri, geçen hafta Threads’te Meta’nın “bir ya da iki haftadır dahili olarak erken bir sürümü” test ettiğini, ancak geniş çapta yayımlanmadan önce sürümün üzerinde biraz çalışmaya ihtiyaç olduğunu söylemişti.

Post by @mosseri
View on Threads

Threads, temmuz ayında Twitter rakibi olarak piyasaya sürüldü ve çok kısa sürede 100 milyon kullanıcı sınırını aşmıştı. Bir süre sonra Zuckerberg, Threads’in ilk haftasında platforma kaydolan kullanıcıların yarısından fazlasını elinde tutamadığını açıklamıştı. Bunun üzerine Meta Threads’i geliştirmek için çalışmalara başladı, platforma birçok yeni özellik ekledi. Web sürümünün yayına alınması ve bu yeni özelliklerin platform üzerinde olumlu bir etkisi olacak mı göreceğiz.

Kaynak: theverge.com/2023/8/20/23839495/meta-threads-web-version-coming-this-week