Kategoriler
Tech

X, Twitch alternatifi mi olacak?

Elon Musk, X(Twitter)’in bir Twitch alternatifi olmasını da istiyor.

Elon Musk, X(Twitter) platformunu bir Twitch alternatifi olmasını da istiyor. Elon Musk’ın yeni odağı oyuncular ve oyun yayıncılığı.

Elon Musk, X platformunun başında beri her şeyin yapılabildiği tek bir merkez olmasını istiyor yani kısaca “everything app”.

Platformun kişilerin haber alma, sohbet etme, görüntü ya da sesli görüşme yapma ve video izleme gibi tüm ihtiyaçlarını karşılamasını hedefleyen Musk, son dönemde canlı yayın tarafına da ağırlık veriyor, son günlerde ise özellikle oyun yayıncılığını öne çıkarıyor. Bunun için dün gece bir Diablo IV yayını test eden Musk, bunu tweetindeki video ile gözler önüne serdi.

Musk bu videoya, “X video oyun yayın sistemini dün gece test ettim. İyi çalışıyor! Bu gece bu platformda canlı olarak seviye 100 kabus zindanını tamamlamaya çalışacağım.” yazdı.

Elon Musk, gerçek tutkusu olan yayıncı olma yolunda ilerlemek için günlük işini bıraktı!

Peki şu aşamada çok zor olsa da, canlı oyun yayıncılığı konusunda Twitch ve YouTube ile rekabet etmesi istenen X(Twitter) platformunda nasıl canlı yayın yapılıyor? Bunun için şirket çalışan Mark Kalman tarafından hazırlanan hemen aşağıdaki video paylaşılıyor. Sürecin sadece ücretli X Premium üyelerine özel olduğu aktarılıyor, kişiler altyapıda direkt olarak Open Broadcaster Software(OBS) kullanarak yayınlar açabiliyor. Altyapı kişilerin kendilerini oyun görüntüsünün üstüne koymasına da izin veriyor.

gamers 🤝 X – How to game stream on here (for Premium subscribers)