Kategoriler
Tech

Twitch’den eş zamanlı yayına izin Twitch yayıncıların farklı platformlarda eş zamanlı olarak yayınlarını yayınlama izni verdi.

Twitch artık rakipler ile eş zamanlı yayına izin veriyor. Canlı yayın platformları arasında lider olan Twitch, atılan bu yeni adım kapsamında artık rakipler ile eş zamanlı yayına izin veriyor.

Bu, diğer platformlarda daha fazla Twitch yayıncısı göreceğiniz anlamına gelebilecek büyük bir değişiklik.

Kategoriler
Tech

X, Twitch alternatifi mi olacak? Elon Musk, X(Twitter)’in bir Twitch alternatifi olmasını da istiyor.

Elon Musk, X(Twitter) platformunu bir Twitch alternatifi olmasını da istiyor. Elon Musk’ın yeni odağı oyuncular ve oyun yayıncılığı.

Kategoriler
Genel

Twitch “Discovery Feed” Amazon’a ait lider canlı yayın platformu Twitch, TikTok tarzı akış sistemini kullanıma sundu.

Tiktok tüm interneti değiştirdi kendine benzetti, neredeyse tüm sosyal medya platformlarında Tiktok’a benzer şekilde bir video akışı var. Twitch de artık TikTok benzeri bir video akışına sahip, ismi “Discovery Feed”.

Kategoriler
Eğlence

Jahrein ve ekibi Twitch’i bırakıyor V

Jahrein(Ahmad Sonuç)’in geçen yıl kurduğu ekibi Rekkitz isimli yayıncı topluluğu bugün Twitch platformundan ayrılacaklarını açıkladı.

Kategoriler
Eğlence

O geldi, Twitch Son kale Jahrein geri döndü! Gerekli yargı dağıtıldı. #temiztwitch

Jahrein(Ahmet Sonuç), birkaç aydır hiç yayın yapmıyordu, bu yüzden onu hepimiz Twitter’dan takip ediyoruz, kendisini neredeyse internette ürettiği ilk içeriklerden beri takip eden biri olarak gerçekten öz kardeşim gibi seviyorum fakat eğlence sektöründe kocaman kocaman elemanların yapamadıklarını yaptığı için bir o kadar da saygı duyuyorum. Bilen bilir pek insan seven biri değilimdir, 4 ayaklı yeğlerim.

Kategoriler
Eğlence

Ali Babacan #KKHA Jahrein politikacılar ile KKHA’a devam ediyor hâlâ!

22 Mayıs Cumartesi günü Jahrein(Ahmet Sonuç), Kemal Kılıçdaroğlu ile Twitter üzerinden anlaşıp Ankara’ya uçtu ve şahane bir KKHA gerçekleşti. Ardından kendisine sorulan sorulardan biri şu da gelsin bu da gelsin derken Ali Babacan’ın da ismi geçti ve kendisi elbette yaparız fakat sert olur dedi, Ali Babacan buna Twitter’dan yanıt vererek olur yapalım dedi ve olaylar gelişti. Olur gibi.

Kategoriler
Eğlence

Ekrem İmamoğlu da Twitch’de Mansur Yavaş’tan sonra Ekrem İmamoğlu da Twitch kanalını açtı.

Twitch Türkiye tarihi günlerini yaşıyor, daha önce Mansur Yavaş Twitch’e katılmış ve Pelin Baynazoğlu(@pqueen) ile bir canlı yayın gerçekleştirmişti, ardından geçtiğimiz günlerde Kemal Kılıçdaroğlu popüler bir yayıncı olan Ahmet Sonuç(@jahrein)’un Tweetini yanıtladı ve birlikte canlı yayın yapabileceklerini söyledi ve bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitch kanalını açtı.

Kategoriler
Düşünce

Kılıçdaroğlu #KKHA olur gibi Kemal Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden Jahrein’in konuğu olabileceğini söyledi.

Jahrein(Ahmet Sonuç) benim uzu yıllardır tanıdığım, takip ettiğim bir internet insanıdır ve kendisi sadece Twitch yayıncısı olarak biliniyor olsa da aslında mesleki ve eğitim olarak birçok meziyeti vardır. Kendisi yayınlarında KKHA(Konuşalım konuşalım headshot atalım) başlığında çok farklı alanlardan insanları yayınına konuk alıyor ve bu yayınlar binlerce insan tarafından canlı olarak izleniyor.

Kategoriler
Eğlence

Mansur Yavaş Twitch’de Mansur Yavaş Twitch kanalı açtı: -Selam chat-.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından “Selam chat” notuyla Twitch kanalı açtığını duyurdu.

Kategoriler
Tech

Youtube CLIPS/KLİP özelliği YouTube’a video kırpma özelliği geldi.

Kullanıcılar Youtube’da canlı yayınlarda ve diğer videolarda istenilen anları kırparak paylaşabilecekler. Özellik yeni ve şu an bazı videolarda denenebiliyor.

Kategoriler
Eğlence

2020 #TwitchRecap özetim 202 #TwitchRecap. 2020’de Twitch’de en çok izlemiş olduğum kanallar ve kategoriler.

Daha önce “Takip ettiğim Twitch yayıncıları” paylaşmıştım, burada da Twitch’in bana gönderdiği benim hesabıma özel 2020 yılında en çok izlemiş olduğum kanallar ve kategoriler gibi istatistikleri paylaştım.

Kategoriler
Eğlence

AOC bir Twitch yayıncısı oldu ABD Kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, geçtiğimiz gün birçok ünlü figürün denediği ve başaramadığı şeyi başardı ve Twitch’de yayın açarak yüksek bir izlenme sayısına ulaştı.

ABD Kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, namıdeğer AOC, Twitch’de canlı yayında oyun oynayan ve yüzbinlerce kişinin aynı anda izlediği ilk politikacı oldu. Amerikan seçimlerinin yaklaştığı bu günlerde ABD’de politikacılar insanlara ulaşmak için birçok farklı yöntemi deniyor, Demokrat AOC geçtiğimiz gün Twitch’de oyun oynayarak bunu denedi. twitch.tv/aoc

Kategoriler
Eğlence

Netflix alternatifi Amozon Prime Amazon Prime’ı Türkiye’de de kullanıma açıldı. Aylık 7.90 TL’lik bir ücrete abone olunabilen serviste, bedava ve hızlı kargonun yanısıra, Prime Video ve Prime Gaming abonelikleri ve Prime Day indirimleri de bulunuyor.

Netflix’e rakip geldi! Amazon Prime artık Türkiye’de… Amazon Prime, Türkiye’de faaliyete başladı. Amazon Prime Video ile birlikte ülkemizde online yayın platformu Netflix’e güçlü bir rakip faaliyet göstermeye başlamış oldu.

Kategoriler
Eğlence

Takip ettiğim Twitch yayıncıları Twitch’de severek takip ettiğim bazılarına abone olduğum yayıncıları tanıttım.

Bilmeyenler için; Twitch canlı yayın yapılan ağırlıklı oyun oynayan yayıncıların bulunduğu bir platform. Twitch platformunda takip ettiğim yayıncıları yazacağım sizlere de tavsiye ederim.