Kategoriler
Tech

WhatsApp’da bilinmeyen numaraları sessize almak mümkün oluyor

WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize almanızı sağlayacak. Bu yeni ve test aşamasında olan özellik sayesinde artık bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize alabileceksiniz.

WhatsApp, tanınmayan kişiler tarafından aranan kullanıcıları rahatlatacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik; bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları sessize alma ayarı.

Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu Meta şirketi, Whatsapp uygulamasındaki spam çağrılara karşı bir kalkan olarak çalışacağı ifade edilen yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

WABetaInfo’nın haberine göre, şirketin şu anda bilinmeyen numaralardan çağrıları susturma üzerine çalışıyor.

WABetaInfo’ya göre şirketin şu anda üzerinde çalıştığı yeni özellik, bilinmeyen numaralardan çağrıları susturma yeteneği olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama ayarında, kullanıcılar “Bilinmeyen Arayanları Sessize Al” adlı yeni bir seçenek görecekler. Ayarın etkinleştirilmesi, bilinmeyen numaralardan gelen çağrıların otomatik olarak sessize alınması anlamına geliyor.

WhatsApp bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize almak için bir özellik üzerinde çalışıyor.
WhatsApp bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize almak için bir özellik üzerinde çalışıyor.

Yaklaşan yeni işlev, çağrıları bilinmeyen numaralardan engellemeyecek. Arayanların tarafında hiçbir şey değişmeyecek çünkü seçeneği etkinleştirdiğinizde bile aynı zil sesini duymaya devam edecekler. Ancak WhatsApp’ta bilinmeyen çağrıları susturmayı seçtiğinizde, arayan ekranı anlık sohbet uygulamasında görünmeyecek.

Öte yandan, bilinmeyen bir numaradan gelen her çağrı potansiyel bir aldatmaca olarak etiketlenmeyecek. Bunların arkadaşlarınızdan ve ailenizden de gelmesi de mümkün. Bu sebeple seçeneği etkinleştirseniz bile, çağrı listesinde bilinmeyen numaraları görebileceksiniz. Bu şekilde, onları geri aramanız gerekip gerekmediğine siz karar verebileceksiniz.