Kategoriler
Tech

Microsoft Telefon uygulamasına iPhone’u ekledi

Microsoft’un Telefon uygulaması artık PC’nizden iMessage kullanmanıza izin veriyor.

Microsoft’un Telefon uygulaması Windows’a sınırlı iMessage işlevselliği getiriyor. Bir iPhone’u bir PC ile Bluetooth aracılığıyla eşleştirdikten ve iPhone’da bazı izinler verdikten sonra, kullanıcılar Telefon uygulamasında iMessage ve SMS metin mesajları gönderip alabilmekte, ancak grup sohbetleri veya fotoğraf ve video gönderme desteği henüz yok.

Windows Telefon uygulaması ile iPhone bağlantısı
Windows Telefon uygulaması ile iPhone bağlantısı

The Verge’den Tom Warren’ın haberinde belirttiği gibi, Phone Link(Telefon uygulaması) ayrıca konuşmalar için tam mesaj geçmişini içermiyor ve gönderilen ve alınan tüm mesajları gri baloncuklar olarak görüntülemekte, yani iMesajlar ve SMS metin mesajları ayırt edilmiyor.

Microsoft, Phone Link’teki iPhone desteğinin, Geliştirme, Beta veya Sürüm Önizleme kanallarına kayıtlı Windows Insider üyelerinin “küçük bir yüzdesi” için bu haftadan itibaren önizlemede sunulacağını söylüyor. Önizleme “zaman içinde” genişletilecektir.

Windows Telefon uygulaması - iMessage
Windows Telefon uygulaması – iMessage

Ben de Windows Insider abonesiyim ve henüz bana gelmedi bana geldi, muhtemelen önümüzdeki haftada gelecektir diye düşünüyorum. Bunun yanında Microsoft, Windows 11 Fotoğraflar uygulamasının içinde iCloud Photos entegrasyonu sunuyor. Bunun gelecekte bir noktada Phone Link’te de görünebileceğini düşünebiliriz.

Alternatif olarak Intel® Unison™ https://apps.microsoft.com/store/detail/intel%C2%AE-unison%E2%84%A2/9PP9GZM2GN26 deneyebilirsiniz.

Kaynak: macrumors.com/2023/02/28/microsoft-windows-imessage/

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Microsoft Telefon uygulamasına iPhone’u ekledi başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.