Kategoriler
Tech

Gmail doğrulanmış e-posta adresleri Gmail mavi onay işareti sahibi doğrulanmış e-posta uygulamasını duyurdu.

Gmail de e-posta gönderen hesapların güvenilirliğini belirleyecek “mavi rozet” uygulamasını duyurdu.

Kategoriler
SEO

Google Domains’de yeni alan adları Google Domains hakkında ve yeni alan adı uzantıları.

Google’ın alan adı kayıt servisi olan Google Domains’de neredeyse dünya üzerindeki tüm alan adı uzantıları(TLD) mevcut. Google Domains’e aralarında .dad‘in de olduğu sıra dışı 8 yeni alan adları eklendi.

Kategoriler
Genel

Haber robotlarının yükselişi NewsGuard, neredeyse tamamı yapay zeka yazılımı tarafından yazılmış gibi görünen 49 haber ve bilgi sitesi belirledi. Yeni nesil içerik çiftlikleri yolda.

Sohbet robotlarıyla düşük kaliteli içerik üreten siteler çoğaldı: İnternet çöplüğe dönüyor. ChatGPT gibi yapay zekaya sahip sohbet robotları “ucuz içerik” üretme aracına dönüştü. Düşük kaliteli içerik üreten sitelerin çoğalmasıyla internet hızla çöplüğe dönüyor.

Kategoriler
Genel

İnternet Kampanyalarında Nelere Dikkat Edilmeli? İnternet kampanyaları, tüketicilerin yararlanabilecekleri birçok avantaj sunuyor. Ancak bu kampanyalar arasında doğru seçimi yapmak, zaman zaman zor olabiliyor. Özellikle de birçok farklı seçenek arasından hangisinin en uygun olduğuna karar vermek, tüketiciler için önemli bir meseledir. İnternet kampanyası seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusu da bu nedenle oldukça önemli hale gelmektedir.

İnternet kampanyaları, tüketicilerin yararlanabilecekleri birçok avantaj sunuyor. Ancak bu kampanyalar arasında doğru seçimi yapmak, zaman zaman zor olabiliyor. Özellikle de birçok farklı seçenek arasından hangisinin en uygun olduğuna karar vermek, tüketiciler için önemli bir meseledir. İnternet kampanyası seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusu da bu nedenle oldukça önemli hale gelmektedir.

Kategoriler
Genel

İnternette gördüklerinizin kontrolünü nasıl geri alırsınız? Sosyal medya algoritmaları bize bizim görmek istediklerimizi değil, onların görmemizi istediklerini gösteriyor. Ama bir alternatif var.

Sosyal medya algoritmaları bize bizim görmek istediklerimizi değil, onların görmemizi istediklerini gösteriyor. Ama bir alternatif var.

Kategoriler
Tech

Amazon uydu internet cihazlarını tanıttı Amazon Kuiper terminalleri, üç boyutta 100 Mb/sn’den 1 Gb/sn’ye kadar maksimum hızlar sunulacak.

Amazon uydulardan yeryüzüne internet erişimi sunacak “Kuiper” hizmetini 2024’te kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Amazon tarafından geliştirilen “Prometheus” çipini kullanacak 18 cm yüzeyli alıcıların, 400 doların altında fiyata sahip olması ve 100 Mbps ile 1 Gbps arasında hızla erişim sunması bekleniyor.

Kategoriler
Tech

Dünyanın en çok ziyaret edilen 50 web sitesi 2022 İnternet üzerindeki milyonlarca web sitesinin içerisinde en çok ziyaret edilen ilk 50 web sitesi ve ülkeleri.

Tahminler değişebilir, ancak 2023’te internet üzerinde iki milyardan fazla web sitesi var. Burada 2022’de en çok ziyaret edilen ilk 50 web sitesini göreceğiz, Google ve Youtube ilk 50’deki 40 sitenin toplamından fazla ziyaret almaktadır.

Kategoriler
Tech

Ölü İnternet Teorisi İnternet çoktan öldü!

Web’de teknik tarafta iş yapanlar aslında bilir, genele açık taranabilir sunucularda trafiğin büyük bölümü yani %80 civarı genelde botlardan oluşur ve aslında çok az oranda gereçek insanlar tarafından ziyaret edilir. İnsanların büyük bölümü sadece 3-5 sosyal medya sitesi vb. büyük platformarda olurlar ki bu platformlar da zaten o botların sahipleri oluyor yani onların içeriği de botlar tarafından oluşuyor, Google gibi.

Kategoriler
Genel

Kurumsal E-mail Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler Kurumsal ve profesyonel bir e-posta nasıl hazırlanır?

Anlık mesajlaşma son dönemin en popüler iletişim araçlarından biri olsa da, e-posta hâlâ profesyonel iletişimin önemli bir bölümünü kapsar. Ortalama bir profesyonel tarafından her gün 121 kurumsal e-posta gönderilir ve alınır. Bu yüzden e-posta’nızın öne çıkmasını, açılmasını ve okunmasını istiyorsanız, onu profesyonelce hazırlamanız gerekir.

Peki kurumsal ve profesyonel bir e-posta nasıl hazırlanır?

Kategoriler
Genel

Elon Musk Twitter’ı istiyor Twitter’ın tamamını almak için teklif veren Elon Musk: “Özelleştireceğim Twitter’da yasaların izin verdiği çerçevede, hissedarların çoğunu tutmaya çalışacağım.” dedi.

Elon Musk bir süre önce Twitter’ın hisselerini satın aldığını duyurmuştu, şimdi de tamamını satın almak için değerinin bir hayli üzerinde teklif sundu.

Kategoriler
Tech

Email 50 yaşında E-posta 50 yaşında ve @ hâlâ genç, hâlâ olduğu yerde.

Birçok teknik buluş gibi, e-posta da bir deney olarak başladı.

1971’de MIT’den yeni mezun ve kafası biraz kırık olan olan Ray Tomlinson, çözmek için ilginç problemler arıyordu. Modern internetin öncüsü olan ARPANET’in kurulmasına yardım etmesi için işe alındı ​​ve işteki ilk yılında, ağa bağlı bilgisayarlar arasında mesaj göndermenin basit ama dahiyane bir yolunu buldu.

Kategoriler
Eğlence

O geldi, Twitch Son kale Jahrein geri döndü! Gerekli yargı dağıtıldı. #temiztwitch

Jahrein(Ahmet Sonuç), birkaç aydır hiç yayın yapmıyordu, bu yüzden onu hepimiz Twitter’dan takip ediyoruz, kendisini neredeyse internette ürettiği ilk içeriklerden beri takip eden biri olarak gerçekten öz kardeşim gibi seviyorum fakat eğlence sektöründe kocaman kocaman elemanların yapamadıklarını yaptığı için bir o kadar da saygı duyuyorum. Bilen bilir pek insan seven biri değilimdir, 4 ayaklı yeğlerim.

Kategoriler
Tech

Metrolara internet geldi #Metrodaİnternetİstiyoruz kampanyası işe yaradı ve İstanbul metrolarında artık kesintisiz internet bağlantısı var.

Geçen yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız’ın gündeme getirdiği ve #Metrodaİnternetİstiyoruz hastag ile kampanya haline getirip herkesin duymasını sağladığımız girişim işe yaradı.

Kategoriler
Tech

Project Taara lazer teknolojisi Alphabet’in(Google) Project Taara isimli lazer teknolojisi, yaklaşık 5 km boyunca 700 TB veriyi ışınlamayı başardı.

Alphabet’in(Google) Project Taara isimli lazer teknolojisi, yaklaşık 5 km boyunca 700 TB veriyi ışınlamayı başardı. Işınladı yani gönderdi, veriyi 5 km ötedeki bir yere 20Gbps hızla kayıpsız gönderdi.

Kategoriler
Genel

Twitter sosyal gizlilik paketi ve safety modu Twitter Gizlilik Modu ismi ile sosyal gizlilik paketi içerisinde yeni ve kapsamlı birkaç gizlilik seçeneği sunulacak.

Henüz tam ve tüm detayları belli olmasa da Twitter’ın gizlilik seçenekleri ve güvenlik ayarları genişliyor. Haber: Twitter Plans New Privacy Tools to Get More People Tweeting.