Kategoriler
Tech

Proton Mail masaüstü çıktı

Proton Mail’in masaüstü uygulamaları çıktı. Windows ve macOS uygulamaları şimdi Proton’un uçtan uca şifrelenmiş e-posta hizmetine ve takvimine tam sürüm olarak erişilebilir.

Proton Mail’in masaüstü uygulaması resmen geldi. Windows ve macOS uygulamaları ilk olarak geçtiğimiz Aralık ayında beta olarak piyasaya sürülmüşü, şimdi nihayet Proton’un uçtan uca şifrelenmiş e-posta hizmetine ve takvimine tam sürüm olarak erişim sunuyorlar. Ayrıca uygulamanın Linux sürümü de beta olarak kullanıma sunuldu.

Proton, yeni Windows ve Mac masaüstü uygulamalarının hala web ve mobil cihazlardaki Mail uygulamalarında bulunan aynı yüksek güvenlik özelliklerini içerdiğini belirtti. Outlook veya Gmail gibi başka bir e-posta uygulaması veya hizmeti kullanıyorsanız, yeni masaüstü Proton Mail uygulamalarında Kolay Geçiş adı verilen bir özellik de sunuyor. Bu, eski e-postaları Outlook veya Gmail’den içe aktarabiliyor ve yeni Gmail iletilerini Proton Mail uygulamasına iletebiliyor. Masaüstü uygulamaları, kimliklerini gizli tutmak isteyen kullanıcılar için rastgele e-posta adresleri oluşturan, yakın zamanda piyasaya sürülen özelliği de destekliyor.

Windows ve Mac için Proton Mail masaüstü uygulamalarının resmi lansmanlarına ek olarak şirket, uygulamanın Linux kullanıcıları için bir sürümünü de piyasaya sürdü. Bu uygulama şu anda beta sürüm olarak etiketlendi. Üç masaüstü uygulamasının tümü Proton’un web sitesinden indirilebilir durumda(proton.me/mail/download). Windows ve Mac Proton Mail masaüstü uygulamaları 14 gün boyunca ücretsiz olarak kullanılabilir. Bundan sonra kullanıcıların bu uygulamaları kullanmaya devam edebilmeleri için bir Proton Mail planı satın almaları gerekiyor.

Proton Mail Masa Üstü Uygulaması
Masaüstü Uygulaması
Proton Mail Masa Üstü Uygulaması Takvim
Takvim
Proton Mail Masa Üstü Uygulaması - Linux
Linux Uygulaması

Proton Mail masaüstü uygulaması mail ve takvim ekran görüntüleri

Proton Mail resmi duyurusu aşağıdaki gibi:

Proton Mail macOS ve Windows uygulamaları burada, Linux ise artık beta sürümünde

Herkese merhaba,

Proton Mail macOS ve Windows uygulamalarını beta sürümünden çıkardığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Değerli geri bildirimleriniz sayesinde, uygulamaların ilk beta sürümlerinin yayınlanmasından bu yana 20’den fazla yeni özellik ve düzeltme ekledik.

Yeni Proton Mail masaüstü uygulamaları, özel gelen kutunuzu daha hızlı ve daha üretken hale getirmek için burada:

🌓 Açık ve koyu mod ile senkronize olan masaüstü için optimize edilmiş tasarım

📆 Uygulama değiştiriciye entegre Proton Takvimi

🎭 Yan panelde etkinlikler ve e-postamı gizle takma adları

🔔 Özel uygulama bildirimleri

♻️ En son özellikler ve güvenlik iyileştirmeleri için otomatik güncellemeler

➕ Ve çok daha fazlası

🐧 Eğer bir Linux kullanıcısıysanız, masaüstü uygulamasının beta sürümüne buradan katılabilirsiniz: https://proton.me/support/mail-desktop-app

Masaüstü uygulamalarının yayınlanmasıyla Proton Mail artık tüm büyük masaüstü ve mobil platformlarda mevcut ve dünya çapında 100 milyondan fazla kişiye, cihazlarından bağımsız olarak Büyük Teknolojiye özel bir alternatif sunuyor.

➡️ Daha fazla bilgi edinin ve masaüstü uygulamalarını buradan edinin: https://proton.me/blog/proton-mail-desktop-app

Masaüstü uygulamalarına erişim, tüm Proton Mail premium planlarına dahildir. Ücretsiz planlar 14 günlük deneme sürümü ile birlikte gelir.

Her zaman olduğu gibi, geri bildirimlerinizi memnuniyetle karşılıyoruz ve sürekli desteğiniz için minnettarız.

Güvende kalın,

r/ProtonMail

Kaynaklar:

r/ProtonMail – Reddit

Güvenli internetler dilerim.