Kategoriler
Tech

Bill Gates’in yakın gelecek öngörüleri Bill Gates, yapay zekanın iş gücünde, sağlık hizmetlerini ve eğitimi dönüştürebileceğini düşünüyor ancak yine de öğretmenlere ihtiyacımız olacağını söylüyor.

Microsoft’un kurucu ortağı Salı günü kendi blogunda, yakın gelecek ve yapay zekanın geleceği hakkındaki görüşlerini özetleyen yedi sayfalık bir makale yayınladı – “Yapay Zeka Çağı Başladı(The Age of AI has begun)“. AI geliştirmenin “mikroişlemcinin, kişisel bilgisayarın, internetin ve cep telefonunun yaratılması kadar temel bir şey” olduğunu yazdı.

Kategoriler
Tech

GPT-4 duyuruldu ChatGPT’nin kullandığı modelin yenisi, görselleri de anlayan GPT-4 tanıtıldı. OpenAI’nin en gelişmiş sistemi olan GPT-4 ile tanışın.

Doğruluk ve yansızlık açısından ChatGPT’den daha başarılı olan, girdi olarak resimler verip onlar hakkında da sorular sorabileceğiniz ve 25.000 kelimeye kadar uzunlukta metinler üretebilen yeni dil modeli GPT-4 duyuruldu. ChatGPT Plus aboneleri hemen deneyebilir.

Kategoriler
Tech

Tamir edilebilir Nokia G22 Finlandiya kökenli cep telefonu şirketi Nokia, Android işletim sistemli G22 kodlu yeni bir akıllı telefon tanıttı.

Nokia G22 parçalarını değiştirmek çok kolay: İşte değiştirme süreleri! Nokia G22 akıllı telefon modeli sürdürülebilir malzemeler ile çevre dostu olmaya çalışırken sadece 20 dakikada ekranı değiştirebilme imkânını kullanıcıya veriyor.

Kategoriler
Kodlama

Microsoft’un yeni yapay zekası konuşmanızı taklit ediyor Yapay zeka konuşmanızı(sesinizi) 3 saniyede kopyalayıp taklit edebiliyor.

Yapay zeka, resimlerden metne ve yapay proteinlere kadar her şeyi üretmek için kullanılıyor ve şimdi listeye bir şey daha eklendi: konuşma.

Kategoriler
Tech

El hareketleri ile kontrol edilebilen drone Videoda bu drone’nun basit bir el hareketiyle ters takla atmasını görebilirsiniz.

Güç tam anlamıyla parmaklarınızın ucunda.

Kategoriler
Tech

Kuantum bilgisayar devrimi Kuantum bilgisayarlar sayısız sorunu çözebilir ve pek çok yeni sorun yaratabilir. Kuantum bilgisayarların geleceği etkisi; daha hızlı yapay zeka öğrenimi, daha fazla strateji denemesi, çok sayıda veriden önemli korelasyonları elde etmek.

Kuantum bilgisayarı veri üzerinde işlem yapmak için bindirme ve dolaşma gibi kuantum-mekanik fenomenin doğrudan kullanımını sağlayan teorik hesaplama sistemlerini kullanan bilgisayarlardır.

Kuantum bilgisayarı, en basit haliyle kuantum mekaniğinin bilgisayarlarda doğrudan kullanımını sağlayan teknoloji olarak tanımlanıyor. Kuantum bilgisayarın çalışma prensibi, ismini aldığı fizik teorisine dayanıyor ve maddenin belirsizlik ilkesinden ötürü maddenin hem parçacık hem de tanecik gibi davranmasıyla açıklanıyor.

Kategoriler
Tech

Teknoloji şirketlerinin işten çıkarmaları Amazon, Microsoft, Google, Teknoloji şirketlerinde işten çıkarma dalgası büyüyor.

Amazon, Microsoft, Google gibi büyük teknoloji şirketleri toplamda 60 binden fazla çalışanını işten çıkardı. Bugün Google 12 bin kişiyi işten çıkaracağını, 230 kişiyi önceden çıkarmıştı. Microsoft da toplam çalışanlarının %5’ini yani 11 bin kişiyi işten çıkaracağını duyurdu.

Kategoriler
Kodlama

ChatGPT işinizi elinizden alacak mı? ChatGPT’nin işinizin gerektirdiği rutin veya daha basit görevlerin bazılarını yerine getirebileceğini düşünülmeye değer.

Teknoloji hızla ilerlemeye devam ederken, insanların işlerinin bir süre sonra bir makineyle değiştirilip değiştirilmeyeceğini merak etmeleri alışılmadık bir durum değil. Son yıllarda dikkat çeken bu tür makinelerden biri, OpenAI tarafından geliştirilen bir sohbete dayalı yapay zeka (AI) sistemi olan ChatGPT’dir.

Kategoriler
Tech

En yeni ve önemli 17 teknoloji trendi 2023 2023 İçin Teknolojide En İyi 18 Yeni Trend. Kariyerinizde potansiyelinizin nerede olduğunu anlamak, yarının ve ötesinin en iyi teknolojileriyle geleceğinizi güvence altına almak için en iyi ve gelişmekte olan teknoloji trendlerini öğrenin!

Bu makale, teknolojik değişimin hızlı temposunu ve COVID-19’dan sonra bunun BT uzmanlarının üzerindeki etkisini ve rolünü tartışıyor. Yapay zeka ve doğal dil işlemenin 2023’te daha yaygın hale geleceğini ve 5G’nin yaşama ve çalışma şeklimizde devrim yaratacağını öngörüyor. Makale, BT uzmanlarının gelişen teknolojilerle güncel kalmaları ve gelecekte bir işi güvence altına almak için ihtiyaç duyacakları becerileri öğrenmeleri gerektiğini önermektedir. Ayrıca, BT uzmanlarının 2023’te farkında olması gereken yapay zeka, 5G ve makine öğrenimi dahil olmak üzere 17 yeni teknoloji trendini listeliyor.

Kategoriler
Genel

Kullanılmış eşya ithalatı başlıyor Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığın Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Yönetimi Hakkında Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yenilenmiş elektronik eşya ithal edilebilecek.

Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Yönetimi Hakkında Yönetmelik, yenilenmiş elektrikli ve elektronik eşyaların ithaline izin veriyor. İthalat izni yalnızca cep telefonu ve tabletle sınırlı değil. İthalat, genel Atık Yönetimi Yönetmeliği kapsamında yapılacak.

Kategoriler
SEO

Yüzünüzü göstermeden Youtube’dan para kazanmak YÜZÜNÜ GÖSTERMEDEN YOUTUBE’DAN PARA KAZANMA - 22 KANAL FİKRİ isimli video ile ilgili yapay zeka notları.

Haluk Tatar’ın bugün gönderdiği “YÜZÜNÜ GÖSTERMEDEN YOUTUBE’DAN PARA KAZANMA – 22 KANAL FİKRİ” başlıklı videosu hoşuma gitti, gerçekten ilgi çekici bir video yapmış.

Kategoriler
Tech

iPhone 15 Ultra iPhone 15 Ultra hakkında şu ana kadar bilinenler.

Apple’ın iPhone 14 Pro Max modelinin potansiyel halefi olan iPhone 15 Ultra için fiyat ve özellikleri vs. söylentileri derledim.

Kategoriler
Genel

Sanal Telefon Numarası Sağlayıcı Seçmeden Önce Sorulacak Sorular Sanal numaralar ve bulut telefon çözümleri.

İnternet telefonunun tanıtılması, dünya çapındaki işletmelerin bilgilerini ilerletmelerini sağlamıştır. Sonuç olarak, yer değiştirmeden dünyanın diğer bölgelerinde ticari ayak izlerini başarıyla kurdular. Sabit hatlar üzerinden yapılan geleneksel telefon hizmeti, İnternet telefonculuğu tarafından geçersiz kılınmıştır. İşletmelerin tüketicileri ve destek personeli arasında kolay iletişim sağlaması artık mümkün. Sonuç olarak, mükemmel düzeyde müşteri memnuniyeti sağlayabilirler. Çözüm, yalnızca çalışanlar için işleri kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda telefon trafiği akışını yönetme açısından kuruluş için işleri kolaylaştırır.

Kategoriler
Tech

Metinden görüntüye Microsoft Image Creator Microsoft metinden görüntü üreten DALL-E teknolojisini doğrudan tarayıcıya entegre etti.

Microsoft DALL-E yapay zeka teknolojisini Edge tarayıcısına entegre etti, yakında sunulacak bu özellikte metinden görseller oluşturulabiliyor.

Kategoriler
Tech

INTERPOL Metaverse dünyasında Uluslararası polis teşkilatı Interpol, sanal suçlarla mücadeleye hazırlık ve kurumlar arası iletişim için metaverse dünyasına giriş yaptığını duyurdu. Interpol 20 Ekim tarihinde Yeni Delhi’de yapılan 90. Interpol Genel Kurulu’nda, dünya çapında kolluk kuvvetleri için tasarlanmış ilk metaverse’ü tanıttı. Kullanıcılar metaverse üzerinden Fransa Lyon’daki Interpol Genel Sekreterliği’nde tur atabilecek ve kurslara katılabilecek.

Uluslararası polis teşkilatı Interpol, sanal suçlarla mücadeleye hazırlık ve kurumlar arası iletişim için metaverse dünyasına giriş yaptığını duyurdu.

Interpol 20 Ekim tarihinde Yeni Delhi’de yapılan 90. Interpol Genel Kurulu’nda, dünya çapında kolluk kuvvetleri için tasarlanmış ilk metaverse’ü tanıttı. Kullanıcılar metaverse üzerinden Fransa Lyon’daki Interpol Genel Sekreterliği’nde tur atabilecek ve kurslara katılabilecek.