Kategoriler
Genel

Online CV oluşturma siteleri

CV/Özgeçmiş oluşturmak artık çok basit, uygulamalara titizlikle bilgilerinizi girerek CV’nizi oluşturabilirsiniz.

CV, Curriculum Vitae latince bir kelimenin kısaltmasıdır ve Özgeçmiş anlamına gelmektedir, CV ve Resume arasında biraz farklılıklar vardır Resume verilecek amaca dayalı olarak ona odaklı biraz daha detaylı ve çoğunlukla akademik alanda kullanılır.

CV oluşturmak için online birçok web sitesi vardır, bunların en başında kuşkusuz Linkedin var, Linkedin’de profilinizi oluşturduktan sonra profilinize girip “Save to PDF” seçeneğini kullanabilirsiniz.


Eğer daha farklı ve fazla özellikleri olan uygulamalar arıyorsanız bunlardan seçtiğim 3 tanesini aşağıya ekliyorum:

Örnekler: https://ceev.io/@volkanhttps://resume.io/r/DwkTywkmj


 

İyi bir özgeçmiş(resume) nasıl yazılır? İhtiyaçlarınız için doğru formatı seçin. Sektörünüz, deneyiminiz ve istenen rolü seçtiğiniz özgeçmiş biçimini bildirir – ör. Kronolojik, işlevsel veya kombinasyon. Meslek ve endüstri tarafından düzenlenen örnek özgeçmişleri inceleyin. Buna göre hazırlayın.
Hem robotlar hem de insanlar için yazın. Özgeçmişinizin Başvuru Sahibi İzleme Sistemini aşması ve diğer ucundaki insanın dikkatini çekmesi gerekiyor. Bu özgeçmiş yazma ipuçları, hem yazılım hem de İK’ye hitap eden bir belge hazırlamanıza yardımcı olacaktır.


İyi bir özgeçmiş(CV) nasıl yazılır? Ne ekleyeceğinizi ve bilgiyi nasıl biçimlendireceğinizi dikkat edin. Örnek CV’ler size yararlı bir kılavuz olur; ilk CV’nizi yazmak için örnek belgelerden faydalanarak ipuçlarını takip edin. Uygun bir format seçin. Başvurduğunuz pozisyon için uygun bir özgeçmiş formatını seçtiğinizden emin olun. Örneğin bir burs için başvuruda bulunuyorsanız, uluslararası bir CV’ye eklenebilecek kişisel bilgileri eklemeniz gerekmez.

wolkanca.com’da Online CV oluşturma siteleri veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Online CV oluşturma siteleri için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.