Kategoriler
Genel

LinkedIn şirket sayfası çalışan gizleme

LinkedIn şirket sayfasından kişi kaldırmakla ilgili bir makale.

Birçok sebepten ötürü LinkedIn şirket sayfasında çalışanları/kişileri kaldırmak veya gizlemek isteyebilirsiniz, bu durumda yapılması gerekenleri yazacağım.

Eğer LinkedIn şirket sayfanızdan yalnızca 1 veya birkaç kişiyi kaldırmak ve görünmemesini istiyorsanız bunun için en kolay ve kesin yol linkedin.com/help/linkedin/answer/a540867/removing-people-from-a-linkedin-page adresinden LinkedIn iletişim formu ile iletişime geçmek ve durumu anlatmak. Bu sayfada “bizimle iletişime geçin” bağlantısına tıkladığınızda çıkan iletişim formunda sizden istenen bilgiler olacaktır ayrıca bu iletişim formunu dolduran olarak şirket sayfasının yöneticisi olmanız şart. Formda “Hangi bilgiler yanlış veya hatalı?” kısmında meramınızı anlatın yani örneğin: “şu şu isimli kişi şirketimizle ilgili bir kişi değildir ve sayfamızda görünmesini istemiyoruz” şeklinde yazmanız yeterli. Diğer kısımları da doldurup ve bu bilginin doğruluğunu belgeleyen herhangi bir pdf veya word belgesi de eklerseniz süreç çok hızlı şekilde sonuçlanır.

Bir LinkedIn Şirket Sayfasında bulunan çalışanlar, iş deneyimlerini kuruluşunuzla ilişkilendiren LinkedIn üyelerinin toplam sayısını ifade eder.
Bu veriler üyeler tarafından sağlandığından yönetici, çalışanları sayfadan kaldıramaz.
Yanlış iş bilgilerini bildirmek için lütfen bizimle iletişime geçin. İsteğinizi inceleyecek ve en kısa sürede yanıtlayacağız.
Önemli: Bu formu göndermek suretiyle tarafınızca yapılan her tür iddia, yalan yere yemin etme cezasına tabidir. Ana sayfanızın sağ tarafında, Gizlilik ve Şartlar kısmında Telif Hakkı Politikamıza yönlendiren bağlantıyı da bulabilirsiniz. LinkedIn’in bu bildirimleri ele alma politikasının ayrıntılarına bu kısımda yer verilmiştir.

linkedin.com/help/linkedin/answer/a540867/removing-people-from-a-linkedin-page

Bu konuyu güzelce anlatan bir Youtube videosu da varmış, onu da paylaşıyorum:

Tech Tip: Removing People from your LinkedIn Company Page

Öte yandan şirket sayfasında çalışanların tümüyle görünmemesini istiyorsanız şirket sayfası ayarlarından çalışan sayısını düşürüp veya sıfırlayıp yine yukarıdaki gibi iletişime geçip komple görünmemesini isteyebilirsiniz.

Bu arada benim LinkedIn profil adresim bu: https://www.linkedin.com/in/wolkanca/ bağlantıya geçebiliriz.

İyi çalışmalar.