Kategoriler
Genel

Google Chrome Video karesini kopyala

Google Chrome’a gelen yeni özellik ile videodan ekran görüntüsü almak çok kolay.

Google Chrome tarayıcıya, Youtube veya webdeki benzer başka uygun videolardan(html video) ekran görüntüsü almayı kolaylaştıran bir araç geldi.

Copy video frame”(Video karesini kopyala) isimli, videolardan ekran görüntüsü alabilen bu menü herhangi bir ek uzantı değil tarayıcının kendi içerisindeki bir özellik.

Chrome 116 sürümde kullanılabilen yeni özellik sayesinde kırpma işlemi uygulanmadan yüksek kalitede videonun istenilen bir karesi kopyalanabiliyor.

Chrome tarayıcıda videodaki bir görseli kaydetmek için tek yapılması gereken, videoyu duraklatıp sağ tıklamak ve “Video karesini kopyala” seçeneğine tıklamak. Yalnız bu seçenek, sağ tık menüsünün engellendiği sitelerde çıkmıyor. Ayrıca dosyayı kaydetmek yerine ekran görüntüsünü panoya kopyalıyor ve videonun çözünürlüğü neyse o kalitede alıyor.

Kullanıcıların artık YouTube veya başka sitelerdeki videolardan bir görsel almak için üçüncü parti uygulamaları (araçları) kullanmalarına gerek kalmayacak. Google, özelliğin bugünden itibaren kullanıma sunulduğunu söylese de Chrome 116 sürümde henüz herkese açılmış değil.

Kaynak: https://blog.google/products/chrome/google-chrome-tips-college-students/

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Google Chrome Video karesini kopyala başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.