Kategoriler
Tech

Yeni Twitter Blue 8 dolar

Twitter Blue, yeni hesap doğrulama(mavi tık) ve diğer özelliklerle fiyatı $8/aylık olacak.

Twitter Blue, yeni doğrulama(verifed) ve diğer özelliklerle $8/aylık olacak. Twitter’ın yeni sahibi ve CEO’su Elon Musk, Twitter Blue‘nun daha maliyetli hale geldiğini ancak özellikler de alacağını bir dizi tweet ile onayladı.

Twitter’s current lords & peasants system for who has or doesn’t have a blue checkmark is bullshit.
Power to the people! Blue for $8/month.

Daha önce Twitter Blue Türkiye’de açılmamıştı.

Musk, Twitter Blue’nun fiyatının ayda 4,99 dolardan ayda 8 dolara çıkacağını doğruladı, ancak fiyatın uluslararası olarak karşılanabilirliğe göre ayarlanacağını da söyledi, yani Youtube ve Amazon Prime‘da olduğu gibi yerel fiyatlandırma kullanılırsa Türkiye’de 8TL olabilir.

Ayda 8 Dolar

Aylık 8 ABD doları karşılığında kullanıcılar, sadece doğrulamanın eklenmesini değil, bir dizi yeni özelliği de sabırsızlıkla bekleyebilirler. Tüm Twitter Blue aboneleri, şu anda satın alınamayan yani var olmayan bir şey, özellik olarak doğrulanacak.

Twitter Blue aboneleri algoritmada avantajlı

Musk, doğrulamanın yanı sıra daha uzun videolar ve ses klipleri yayınlama olanağı olacağını, Twitter Blue abonelerinin de diğer Twitter kullanıcılarının yarısı kadar reklam göreceğini söylüyor. Ayrıca, Twitter Blue kullanıcılarının yanıtlarda, bahsetmelerde ve beta spam ve dolandırıcılık için önemli bir hamle olduğunu söylediği şeyleri aramada öncelik alacağını söyledi.

Son olarak Musk, Twitter ile çalışmayı kabul eden yayıncılar için, Twitter’ın 31 Ekim’de aniden getirdiği reklamsız makale sisteminde küçük bir değişiklik olan bir özellik olan bir ödeme duvarı baypası olacağını da söylüyor. Yani içerik üreticileri için Twitter Blue ücretsiz olacak.

Musk, güncellenen Twitter Blue’nun ne zaman yayınlanacağını henüz açıklamadı, hazır olması Twitter’da çok fazla çalışma gerektirebilir. Şirketin, işleri hızlandırmaya yardımcı olmak için 50’den fazla Tesla mühendisini işe aldığı bildiriliyor.

24-Mart-2023
Twitter eski mavi onay işareti olan(ücretsiz) hesaplardan mavi tiki kaldıracağını duyurdu.

Elon Musk Twitter’ı aldı
Elon Musk Twitter’ı satın alma anlaşmasını 28 Ekim, Cuma günü imzalamayı planlıyor.
Twitter Blue başlıyor
Twitter’da ekstra özelliklere sahip olabileceğiniz bir hesap türü olan Twitter Blue başladı.
TR için – satın almalar başlamış #TwitterBlue
109,99 TL /ay
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Yeni Twitter Blue 8 dolar başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.