Kategoriler
Genel

Elon Musk Twitter’da temizlik yapıyor

Twitter’da yaklaşık 1,5 milyar aktif olmayan hesap devre dışı bırakılacak.

Elon Musk’ın son tweetinden anladığımız kadarıyla Twitter’da aktif olarak kullanılmayan ancak bir username/kullanıcı adı sahibi hesaplar de aktif edilecek veya o hesaptan kullanıcı adı alınacak.

Böylece Twitter’da yıllar yıllar önce alınmış ancak hiç kullanılmamış veya aktif olarak kullanılmayan, örneğin @markaniz şeklindeki bir username/kullanıcı adı boşa düşebilecek, sosyal medya kullanıcı adları, Twitter username bir nevi domain gibi hatta o değerde diyebiliriz bu yüzden bu yeni güncellemeyi takip etmekte fayda var.

Twitter will soon start freeing the name space of 1.5 billion accounts – Elon Musk

Musk, Twitter’da kullanılmayan 1.5 milyar hesabı silecek

Twitter’in yeni sahibi Elon Musk, Twitter’da yakında 1,5 milyar hesabın isim alanını boşaltmaya başlayacaklarını duyurdu.
Twitter, yakında 1,5 milyar hesabın isim alanını boşaltmaya başlayacak” diyen Musk, bu silinecek isimlerin yıllarca girilmeyen ve tweet atılmayan hesaplar olduğunu belirtti. Musk, ayrıca Twitter’in kullanıcıların gerçek hesap durumunu gösterecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştığı bilgisini paylaşarak, “Böylece gizli hesap kısıtlama altında olup olmadığınızı, bunun nedenini ve nasıl itiraz edeceğinizi açıkça biliyor olacaksınız” ifadelerini kullandı.