Kategoriler
Genel

19 Mayıs reklam filmleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı reklam filmleri.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için firmaların yaptığı reklam filmlerini Youtube’dan derledim. Bazıları çok iyi, Karsu & Antakya Medeniyetler Korosu’nun olduğu Garanti Bankasının filmini çok beğendim.

Kategoriler
Genel

23 Nisan 2023 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Ulu Önder Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, dünyada eşi benzeri olmayan tek gün, bizler ve ülkemiz için bir onur ve gurur kaynağıdır.

Kategoriler
Genel

Dünya mutluluk haritası 2023 Türkiye 2019 yılı Dünya mutluluk raporunda 79. sırada idi. 2019’den beri her yıl 13 sıra düşmüşüz.

Dünya mutluluk raporuna göre Türkiye 2019’dan beri listede her yıl 13 sıra düşüyor. Mutsuzuz ve Türkiye’de yaşayan biri olan biri için bu şaşırtıcı değil.

Kategoriler
Tech

Türkiye’den PayPal hesabı açmak 2016 yılından beri Türkiye’de kullanıma kapalı olan PayPal’i nasıl kullanabilirsiniz ve alternatifler.

Türkiye’de yaşayan bir kişi olarak PayPal hesabı açmanın birçok yolu var, hangileri güvenli ya da hangileri güvenli değil? Bu yazıda yöntemlerin tümünü inceleyip sundum.

Kategoriler
Genel

Film Mirasım KTB Kültür ve Turizm Bakanlığı, film arşivi sitesi filmmirasim.ktb.gov.tr

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan arşivdeki filmleri dijital ortama aktarmakta ve restore ederek filmmirasim.ktb.gov.tr yayınlamaya başladı.

Kategoriler
SEO

Yüzünüzü göstermeden Youtube’dan para kazanmak YÜZÜNÜ GÖSTERMEDEN YOUTUBE’DAN PARA KAZANMA - 22 KANAL FİKRİ isimli video ile ilgili yapay zeka notları.

Haluk Tatar’ın bugün gönderdiği “YÜZÜNÜ GÖSTERMEDEN YOUTUBE’DAN PARA KAZANMA – 22 KANAL FİKRİ” başlıklı videosu hoşuma gitti, gerçekten ilgi çekici bir video yapmış.

Kategoriler
Genel

TOGG ile ilgili detaylar Üretim bandından inen yerli otomobil Togg C-SUV ile ilgili tüm detaylar.

29 Ekim 2022’de üretim bandından inen yerli marka TOGG(Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) markasının C-SUV modeli ile ilgili detayları derledik.

Kategoriler
Düşünce

Gerçek enflasyonu görmek isteyenlere: akakce.com Firavun, peşinde olduğu Musa’nın denizi yarıp içinden geçmesini görmesine rağmen neden peşinden devam edip denize gömüldü?

2021 yılının son ayını yarıladık, Türkiye'de işler zaten kötü iken(128) akraba bakanın geçen yıl bu günlerde şahsi Instagram hesabından; "Allah sonumuzu hayretsin" diyerek bitirdiği istifa gönderisini ve sayısını ezbere bilmediğim merkez bankası başkanlarının gidip gelmesi ve TÜİK isimli istatistik kurumunun diğer her kamu kurumu gibi(sistem) bilimden, mantıktan, ve gerçeklerden uzak saçma sapan raporları ve şeffaflıktan uzak çalışmaları neticesinde akli selim insanlar bile çıldırma noktasına geldi.

Kategoriler
Düşünce

Osmanlı torunları? Osmanlı’nın nasıl çöktüğünü şimdi daha iyi anlıyor musunuz, Osmanlı’nın torunları?

Gündemi Twitter(sosyal medya)'dan takip edenler Osmanlı torunu olduğunu iddia eden bazılarını görmüşlerdir(soyadı Osmanoğlu olanlar hariç), ara sıra geleneksel medyada da görünebilir ben bakmadığım için görmüyorum, hem o konuda düşüncelerimi hem de gündemi etkileyen politikaların kaynağı olan bazı gerçek tarihi bilgileri paylaşmış olacağım.

Kategoriler
Düşünce

Nass To you be your religion, and to me my religion. - لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ

Belki haklısınız, bu ülkede şaşılacak çok az şey kalmış olabilir fakat benim hâlâ şaşırdığım ilginç bir şey var, o da insanların aslında kolayca okuyabileceği ama hiç okumadığı bir kitabı elinde sallayarak ahkam kesenleri alkışlayıp başlarının üzerine çıkarması. Tabii bu sadece bizde değil tüm dünyada var olan(bilimsel adını bilmiyorum) bir olgu, bana göre biraz hastalık biraz da tembellik, kolaycılık.

Kategoriler
Genel

İnsaf et kombi Doğalgaz faturasını düşürmek için yapabileceğiniz şeyler üzerine, neden böyle, kombinin ve sizin suçunuz ne?

Öncelikle bu kış Türkiye’de TL ile çalışan ve küçük çocuğu olan şehirli insanlara kolaylıklar diliyorum. Bu yazımı doğalgaz kullanan kombilerimiz üzerine yazacağım ki 2 yıldır köyde yaşıyorum ve odun yakıyor olamam hasebiyle kışların köy yerinde çok konforsuz olarak yaşadığımı bilmenizi isterim, kombinize sıkı sıkı sarılın ve onu sevin.

Mevzu faturayla.

Kategoriler
Genel

Cumhuriyet Bayramı reklam filmleri (2021) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Reklam filmleri 2021.

Geçtiğimiz yıl pandemi dolayısıyla kutlamalar aysak olduğu için bu yıla göre çok daha iyi ve fazla sayıda reklam vardı, bu yılda birkaç güzel reklam beğendim ancak geçen yıl kadar olamamış.

Kategoriler
Düşünce

Sorununuz ekonomi mi? Değil.

Merhaba, evrenime yeniden hoş geldiniz. Bildiğiniz gibi benim evren farklı bir evren, "anlayamazsınız". Burada biraz da gerçek dünyadan bahsedeceğim, döviz, Türk lirasının değerinin kaybetmesi, biz ve bizim ürettiğimiz malların(mal iki anlamda da) fiyatlarının yükselmesi yani enflasyon vs. Evet ama bunun bir sonuç olduğu sebebinin ne olduğunu bilmenin öneminden dem vuracağım gereksizce, sinirli ve umutsuz halimle.

Kategoriler
Düşünce

My wergi Türkiye’de kesilen dolaylı vergi, OECD ortalamasının 2 katı.

Türkiye'deki vergi sisteminin durumu bakan gören biri için malum, adaletsizlik son 15 yılda gerçekten çekilmez hale geldi. Verginin kullanımdan ziyade daha önemli olan bir konu "Vergi Adaleti", sanıyorum esas konu verginin toplanırken adil olmasıdır.

Kategoriler
Düşünce

Bugün yarından daha zenginiz Müjde! Şu an yarından daha zenginsin! Evet sen, sen türko, zenginsin.

Arkadaşlar bardağın dolu tarafından bakarsak(bardak satılmadı ise), bugün yarına göre zenginsiniz. İlginç ama bu iyimser, olumlu bakış aslında gittikçe fakirleşmeye devam edeceğimizin göstergesi, bunu ben demiyorum, ben kimim ki, bunu diyen Erik Meyersson isimli bir arkadaş ilgililer tanır kendisini.