Kategoriler
Genel

Mynet el değiştirdi

Onedio’nun sahibi Mediazone, Mynet’in %100’ünü satın aldı.

Mynet Medya ve Mynet’in web oyunları kısmı, İstanbul Portföy tarafından kurulan ve çatısı altında Onedio ve benzeri gibi birçok önemli medya, spor, eğlence kuruluşunu barındıran Mediazone tarafından satın alındı.

Ülkemiz İnternet ekosisteminin son dönemde öne çıkan ve saygın markalarından biri olan Mynet, bugün gelen bilgiye göre, Mynet Medya ve web oyunları işletmesi olarak, İstanbul Portföy’ün kurduğu ve çatısı altında birçok medya, spor ve önemli eğlenceye ev sahipliği yapan Mediazone şirketi tarafından satın alındı.

Mynet ile Mediazone arasında imzalanan satın alma sözleşmesinin mali detaylarına ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da eklemek isteriz. Mediazone’un yakın zamanda Maçkolik’in ve Onedio’nun tamamının çoğunluk hissesini satın aldığını da unutmayalım.

Mediazone’un verdiği bilgiye göre şirket, bu büyük birleşmeyle dijital medya sektörüne yenilik ve değer katmak amacıyla 45 milyondan fazla kullanıcısı olan ve web oyun segmenti olan Mynet Media’yı satın aldı. Bu satın almayla Mynet, Onedio ve Maçkolik gibi önemli platformlar tek çatı altında toplandı.

Mynet’in Facebook ve mobil oyunlarının sahibi Mynet Games ile eğitim altyapısı sağlayan LMS ve Education SaaS şirketi Vidobu’nun satın alma kapsamı dışında bırakıldığını ve Emre Kurttepeli’nin mülkiyetinde kaldığını da ekleyelim. Mynet Games Company yolculuğuna Vuvy adı altında devam edecek.

Mynet’in satın alınmasıyla ilgili açıklama yapan Mediazone CEO’su Kaan Kayabalı, dijital medya ve reklam teknolojileri sektörlerinde stratejik satın almalara devam edeceklerini, hedeflerinin Türkiye’nin ve bölgenin en büyük dijital medya operasyonunu kurmak olduğunu belirtti. hem operasyonel verimliliği artırmak hem de reklamverenlere daha iyi hizmet sunmak. Amacının hizmet vermek olduğunu söyledi.

Dijital medyada dev birleşme!

Dijital medyada dev birleşme!
Son olarak 45 milyondan fazla kullanıcıya sahip Türkiye’nin lider internet şirketi Mynet Medya’yı ve Web oyunları kısmını bünyesine katan Mediazone, bu büyük birleşmeyle dijital medya alanına yenilik ve değer katmayı hedefliyor. Türkiye’nin en büyük yeni medya atılımına imza atan Mediazone’un bu girişiminin ardından Mynet, Onedio ve Maçkolik tek çatı altında toplanmış olacak ve Türkiye’nin en büyük dijital medya operasyonu haline gelecek.

Mediazone önce Türkiye’nin sonra bölgenin “En Büyük Dijital Medya Operasyonu” olacak!

Mediazone önce Türkiye’nin sonra bölgenin “En Büyük Dijital Medya Operasyonu” olacak!
Mediazone CEO’su Kaan Kayabalı, dijital medya ve reklam teknolojileri alanında stratejik satın almalara devam edeceklerini, amaçlarının Türkiye’nin ve bölgenin en büyük dijital medya operasyonunu kurarak, hem operasyonel verimliliği arttırmak hem de reklamverenlere daha iyi hizmet vermek olduğunu belirtti.

Mynet Games, yoluna Vuvy olarak devam edecek

Mynet Games, yoluna Vuvy olarak devam edecek
Mynet’in, mobil ve Facebook oyunlarının sahibi Mynet Games ile Türkiye’nin en önemli markalarının eğitim altyapısını sağlayan LMS ve Eğitim SaaS şirketi Vidobu satın almanın dışında tutuldu ve Emre Kurttepeli’nin sahipliğinde kaldı. Mynet Games’in ismi Vuvy olarak değişti. Vuvy küresel oyun pazarının en iyilerinden olmayı hedeflerken bu alanda emin adımlarla ilerliyor.

Ben 2010-2015 arası yıllarda bir süre Mynet’de çalışma fırsatı buldum, gerçekten harika bir şirket ve içerisinde olmak her açıdan büyük şans. Umarım Mynet, önceden olduğu gibi başarı ile yola devam eder.

Kaynaklar